Бронетранспортери України БТР 3

Day 2,744, 13:50 Published in Ukraine Romania by UABucefal



БТР-3 — розроблений в Україні в 2000 році.
Основні принципи складу машини, її конструкції і компоновки були визначені Адком МАНЬЮФЕКТЧЕРІНГ Компанії, діючої як координатор всього проекту, а ХКБМ відповідально за розробку шасі та інтеграцію всіх систем машини та озброєння на шасі (розробку конструкторської документації). БТР-3 також названий — "Гардіан". Хоча БТР-3У має деяку зовнішню подібність з радянським БТР-80, насправді БТР-3У — це повністю нова машина, а не модернізація наявної на озброєнні машини.
Бойові модулі башти:
БМ Шквал
30-мм гармата, 7,62-мм спарений кулемет, 30-мм автоматичний гранатомет і протитанкове кероване озброєння.Модуль був розроблений Державним науково-технічним центром артилерії і стрілецького озброєння України. Конструкція бойового модуля «Шквал» дуже гнучка, що дозволяє легко замінити наявне озброєння на інше (наприклад, замінити керовані по проводах ракети типу «Конкурс» на керовані по проводах ракети типу «Ред Ерроу» або інші ракети, в тому числі і керовані по лазерному променю). 30-мм гармата подвійного живлення має готовий до використання боєкомплект з 350 снарядів. Боєкомплект 7,62-мм спареного кулемета становить 2500 патронів. З лівого боку башти встановлений 30-мм гранатомет, у якого 29 готових до використання гранат, і додатково 87 гранат перевозиться в резерві (три магазини, в кожному з яких знаходиться 29 гранат). Шість 81-мм-вих пускових установок димових/аерозольних гранат, що приводяться в дію електроспуском, встановлені по три штуки з кожної сторони башти для стрільби вперед.
БМ-3М Штурм
Озброєння модуля забезпечує ураження броньованої техніки, живої сили і вертольотів противника. Бойовий модуль «Штурм» розроблений конструкторським бюро ім. А.А. Морозова під керівництвом М.Д. Борисюка є одним з найбільш компактних і разом з тим найбільш потужним з існуючих модулів даного класу. Ще одна його відмітна риса - невеликий займаний внутрішній обсяг бойового відділення.
У модулі встановлена ​​30-мм гармата ЗТМ-1, 7,62-мм кулемет КТ, 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117 і комплекс керованого озброєння «Бар'єр» з чотирма ракетами, які мають бронепробиття за динамічним захистом не менше 800 мм. Нарізна малокаліберна автоматична 30-мм гармата подвійного живлення оснащується боєкомплектом з 350 снарядів різного типу (БТ, ОБТ, ОФЗ). Боєкомплект 7,62-мм кулемета становить 2000 патронів. З лівого боку модуля встановлений 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117.
Комплекс керування вогнем складається з оптико-електронного прицільного комплексу ОТП-20, інтегрованого з системою управління стрільбою ПТРК «Бар'єр» та стабілізатором озброєння СВУ-500 у вертикальній і горизонтальній площинах, що дозволяє вести вогонь на ходу. На башті встановлені по три штуки з кожної сторони 81-мм димові або аерозольні гранати «Хмара», що приводяться в дію електроспуском.
БМ Парус
Почалися випробування моделі БТР-3 з баштовим модулем «Парус». У модулі встановлена ​​30-мм гармата КБА-1, 30-мм автоматичний гранатомет, 7,62-мм кулемет і комплекс керованого озброєння «Бар'єр» з двома ракетами.
Дистанційно-керований бойовий модуль «Парус», за характеристиками схожий на «Штурм». Основне конструктивна відмінність полягає в тому, що «Парус» не займає місця всередині корпусу базової машини.
Коротко про броню
Броньована сталь зварного корпусу бронетранспортера має повне право носити клеймо зроблено в Україні. Заводи Азовсталь і Запоріжсталь забезпечують вітчизняних виробників високоякісною продукцією, яка конкурентна кращим зарубіжним аналогам. Крім цього, додаткова броня посилена прошарком з кевлара. Такий тандем забезпечує екіпажу захист від 12,7-мм куль противника і повністю відповідає стандартам бронювання, застосовуваним у країнах НАТО. Конструкція бронекорпуса і ходової частини забезпечує хорошу стійкість від дії вибуху після наїзду на протитанкові міни. Щоб екіпаж машини і десант на борту відчував себе комфортно, збільшена висота десантного відділення. При бажанні замовника на бронетранспортери може встановлюватися кондиціонер. Кондиціонер - як показав досвід перебування українського контингенту в Іраку - вкрай необхідний при виконанні завдань на бойовій техніці.

На бронетранспортері також встановлені пристрої захисту від впливу проникаючої радіації при вибухах ядерних боєприпасів, для захисту від отруйних речовин, бактеріальних засобів і від радіоактивного пилу при русі бронетранспортера по зараженої місцевості.