Про апологетів ліберастії. (короткий огляд)

Day 1,984, 08:04 Published in Ukraine Romania by White Wolf Ua


Важко бути на чужині, літературні дилери, агенти здирають по повній із брата-гречкосія не моргнувши вухом за зручної нагоди. Тому звернувся до побратима. Як кажуть «свій до свого по своє».

Про апологетів ліберастії. (короткий огляд)

Власне кажучи в еукраїнському життєвому просторі ліберастія як явище поняття умовне. Нема ж насправді ні структурованих цінностей українського елібералізму ні і самих тих, хто однозначно вважає себе лібералом. Із антанагоністичним табором енаціоналістів чи еанархістами простіше. Чуваки визначились із певною системою цінностей відповідно до ідеологій у РЖ намагаються розвивати її та захищати свої ідеали (Махно, Шухевич, Донцов, Кропоткін).

Тому спробуємо розібратися із ігровим феноменом що виник, та його рушійними силами. Думаю, що ніхто не буде заперечувати, що головними рушіями в ерепі - грі про РЖ ( на щастя тут нема різних ельфів, гномів. драконів, але наявні тролі) є конкретні люди. Ефективність впливу зростає при об’єднанні їх у групи (див. в РЖ громадські організації, партії). Але не про це. І так як від РЖ повністю в грі не вдасться уособитись, то понятійно-категоріальний апарат запозичимо звідти. Хоча в еУкрані і називають один табір патріотичним, але це некоректно, бо еанархісти та інші теж можуть бути патріотами. Тому використовуватиму категорію націоналіст.

То ж повернемось до аналів історії, до розвитку нашої спільноти. ЕУкраїна виникла в результаті звільнення від окупації. І логічно припустити, що дана боротьба носила патріотичний характер. Моноліт соціуму неможливий і неминуче його розщеплення на більш однорідні складові. І тут стає найцікавіше: певні групи людей об’єднується навколо так званих націоналістичних цінностей ( історія, мова…), також є в нас група, що об’єдналась навколо еанархізму це природно, бо крім правих є ліваки, а комуністи як в сусідній еМордві не можливі, бо надто вже в РЖ скомпрометовані, для мене вони як стадо свиней на мусульманському кладовищі. http://www.erepublik.com/uk/article/communist-manifesto-2180122/1/20 . Крім того історично в РЖ ніде крім України анархізм так не розквітав.
Взагалі історично поділ на дві групи був ще на етапі формування еУкраїни. Одні були про-раша... інші анти-раша (згодом про-Еден)... коли про-Еден перемогли, основні рашисти втікли хто в Мордор хто в Індонезію.

Потім був другий виток... армія-гвардія проти ЕМС коли центристи сформували негативне ставлення до опонентів...Власне ці дві групи, і їх нащадки (послідовники) ті хто протиставляли себе націоналістам врешті і виродилися у ліберастів))).

Тепер плавно переходимо до наших баранів )) до умовних ігрових елібералів. Що лежить в основі лібералізму? Свобода. Що лежить в основі націоналізму? Нація, захист і утвердження її ідентифікуючих властивостей (мова, культура…). Для одних є головним одне, іншим друге (але не протилежне). Тим більше, що націоналізм народився за умови поширення ліберальних цінностей свободи і рівноправності. Націоналістична ідеологія не заперечує цінностей свободи, ліберальна ідеологія теж ніде і ні в чому не виступає за ліквідацію національних особливостей, якщо, звичайно, не говорити про крайнощі, які марґінально можуть існувати як в одному, так і в другому русі.

Чому ж тоді в еУкраїні енаціоналісти й еліберали так вороже налаштовані одні супроти інших? Причина крім банальної боротьби за владу між конкуруючими групами ховається також і в неукраїнській ідентичності багатьох елібералів. До речі ФАС свого часу став притулком саме для даного типу. Для цих еукраїнців, ясна річ, суто українські національні властивості можуть здаватися чужими і навіть ворожими. Наприклад Бунгар, Бельт, . Для них ляпнути щось в стилі Урганта нормальне явище. Досить колоритні постаті. http://www.erepublik.com/uk/article/-1-2033463/1/20 .

Крім агресивної українофобії є ще з екземпляри підірваною ідентичністю. Наприклад зав. псіхушкою Сірко, який методично лобіює все, що хоч якось наблизить до еРаФії. Тим хто хоче заперечити певні висловлені вище тези приклад. Креативний гравець на днях лоханувся в принципі. Намагаючись тролити опонентів єврейською ротою Ванюся не міг не помилитись як носій ідентичності того народу де «биття жидів є засобом врятування держави».

Будучи за формою, а не за змістом еукраїнцями дані особи намагаються російськомовних представників націоналістичної команди (напр. Ксенона) підколоти питанням мови.

Є ще НЕпоцтріотці. Це досить цікаві екземпляри в стаді. Самоіндефікація по грі в них іде як в шкільній задачці з математики за правилом «доведення від супротивного». Глобальне НЕ виведене в ранг культу. Заклики до хрестових походів густішають в зв’язку із осіннім чи весняним загостренням. Імітація діяльності здебільшо зводиться до загаджування середовища існування. Конкретні програми не пропонуються, але атмосфера істерії - будь-ласка. Хто винен, що економічний модуль не працює – опоненти. Хто винен, що бейбібум є чи нема, ну ви пойняли. Це найгаласливіша група. Свої думки подають як істину в останній інстанції. Часто характерне використання подвійних стандартів та двомислення за Орвелом. Що можна лібералу те не можна опоненту. Вони завжди знають як жити, намагаються вчити загальними фразами(Вальц, Зетмен...)

Справжнім лихом для вищезгаданих категорій лібералів є вербалізм ( лат. словесність) це домінування розмовного розвитку над іншими психічними процесами (Джек 84). Він небезпечний своєю односторонністю. В майбутньому може заважати в школі чи не приведи Плато в конгресі чи уряді. Адже там потрібно не лише швидко і багато говорити, але й організовувати свою діяльність, логічно мислити.

Непрофесійним в даному гайді))) по ліберастознавству було б заперечувати наявність в ліберальному таборі адекватних людей. Спілкування коректне, якщо щось заперечують, то по суті. Наприклад Доберман чи Стрейт.

Є ще ігрові антинаціоналісти (ті хто в міру історичних протистоянь протиставлять себе націоналістичній групі) - Засновник, Арктірус. http://www.erepublik.com/uk/article/-quot-pro-et-contra-quot--2155934/1/20
Несподівано приємним явищем останнього періоду стала поява нової формації серед так званих елібералів. Вони не соромляться називати себе патріотами та сповідують відповідні цінності. Наприклад Комбат. Ще плутаються між поцріотизмом і патріотизмом, але це на все свій час. Головне що з ними можна мати справу. Принаймі поки що тривога передчасна. Головне щоб «погана компанія» не штовхнула на слизьку стежку.

Також ще є гравці, що з початку гри тицьнули перший-ліпший МЮ чи партію і залишаються вірними колективу в силу звички набутого кола знайомих та нав’язаних середовищем поглядів, стереотипів. Це найпоширеніша група.
Зазначені психотипи не завжди стабільні і можливі варіанти.
Якщо під час прочитаного у вас виникли неприємні відчуття, змиріться це назавжди. ))

На цьому поки що все. Хоча тема безрозмірна і клінічно не повністю вивчена. Невеликі дози упорину (декому кінські))), спокій, повноцінне харчування та помірні фізичні навантаженя можуть зробити чудо.
Брістоль 1980 день. Ваш Батяр

Усім дякую за увагу, ваш White Wolf UA


Для шаутів:
Про апологетів ліберастії. (короткий огляд)
http://www.erepublik.com/uk/article/-1-2251609/1/20