Предстояща реформа - промяна в начина на финансиране на формированията

Day 1,053, 02:39 Published in Bulgaria Bulgaria by Bulgarian Army SO

Добър ден на всички,


С оглед на противоречивите резултати и слабата дисциплина, ще въведем коренна промяна в начина на работа на Армията веднага щом влязат в сила новите промени в правилата касаещи болниците и излязат наяве работещи страници със статистики.


Принципен модел на работа:

- Всяка седмица ще се обявава минимален и максимален праг на финансирането за отряд. Всички отряди ще получат пари в отрядните си обози според настоящият си праг. Праговете ще са динамични и ще могат и ще се променят в зависимост най-вече от представянето на самият отряд.

- Когато министерството или дивизионият командир издаде заповед за битка, вече ще има пари в обозите и няма да се чака БНБ да изпрати нови средства за битката или дивизионният командир да се появи на линия. Средствата от обоза ще се използват само след издадена заповед като точният метод на използване се решава от отрядните офицери, тоест отрядите ще са полуавтономни. Например:
Отряда разполага с 300 лева в обоза и получава заповеди за бой в битка с приоритет "Висок". Храната на пазара струва по 0,1 лева за К1 и отрядният командир решава да използва държавните пари за оръжие, като войниците закупят необходимата храна със собствени средства, тъй като е достатъчно евтина.

- След битката отрядният офицер подава доклад до дивизионият си командир. Ето примерен доклад:

Отчет за четвъртък, седми октомври.

По заповед на Кака Диди се бихме в битката за Калининград.
Препратка към страницата със статистиката на отряда : тук
Изразходвахме 860 лева за храна само. Много поскъпна тази храна!

Докладът трябва да включва ден, името на офицера по чиято заповед са се били, целта на заповедта, препратка към статистиката на отряда за битката и/или по принцип и изразходвани средства.

- На края на деня министерството проверява докладите от дивизионните командири и възстановява парите до нивото на прага на всеки отряд, стига да са следвали заповедите си. Например:

Първи отряд има праг от 500 лева и 500 лева в началото на деня. Участват в битка и изхарчават 499, 99 лева, правейки 100,000 точки щети общо, използвайки и лични средства. Министерството възстановява парите в обоза им до настоящият им праг, 500 лева, изпращайки 499,99 лева.

Бележка: Ако не са следвали заповедите министерството е в правото си да откаже да възстанови средствата в обоза, докато отряда не започне да се бие дисциплинирано. Това вероятно ще доведе и до снижаването на прага на отряда в края на седмицата, като в началото на следващата седмица отряда ще получи средства до новият си праг, който вече може да е много по-нисък. В последствие това може да доведе и до смяна на офицерите и/или подмяна на личния състав на отряда.

- На краят на всяка седмица дивизионните командири преглеждат отрядите и съответно изпращат доклад с мнение за представянето на отрядите през настоящата седмица. Всяка неделя, министерството ще преразглежда праговете на отрядите, като при добро представяне ще се завишава прага за идната седмица с 10 до 25 % или ще се намалява с 25 до 75 % при незадоволително представяне и/или слаба активност. Така ще можем да освободим средства от по-слабо активните отряди, които да ги вложим в по-силно активните, както и ще може по-лесно да видим къде има проблеми и кои отряди имат нужда от свежа кръв. Всеки отряд ще може да увеличи финансовият си праг за ден до обявеният максимален от министерството, който ще зависи от настоящите ни финансови възможности и цени на пазара в еБългария, или да го занижи до минималният такъв, който ще зависи от цените на продуктите. Отрядите няма да могат да получават повече или по-малко от обявените максимални или минимални прагове, дори и да имат лошо или добро представяне през седмицата.

Пример: Тридесет и седми отряд, "Хулиганите", започват с праг от 500 лева. Представят се много добре през първата седмица и получават 25% увеличение. правейки прага им за седмица 2 равен на 625 лева. През тази седмица те не са толкова активни по различни причини, но останалите се бият като лъвове и получават повишение на прага от 10%, който вече е 687.5 лева. През третата седмица се бият вяло, но са активни и прага им остава непроменен. Ако минималният праг за всички отряди се покачи или понижи със сто лева, то и настоящият им праг ще се промени със съответната сума. Същото не важи обаче за максималният праг.

Полуавтономноста на отрядите цели да се даде малко повече свобода на отрядните офицери за да могат те да решават на място според настоящите нужди на отряда си как да употребят държавните средства. Това ще позволи и на министерството да поощрява активните и ефективни отряди и да разпределя по-добре средствата отделени за битки. Ролята на дивизионните командири ще стане също по-голяма за вбъдеще.

За да влезе в сила тази реформа първо трябва да направим следните неща :

- Да разпределим отрядите в часови пояси и да преместим отрядите така, че всяка дивизия да може да покрива един или два часови пояса. Така щетите които нанася дивизията в рундовете ще бъдат по-концентрирани и ще може да знаем коя дивизия в коя битка да изпратим, според това колко рунда има спечелени до настоящият момент.
- Назначаване на активни офицери във всеки отряд и правене на списък с отрядните и дивизионни обози. В момента тече проверка на активноста, след която през почивните дни ще проверим всеки отряд и неговите нужди.
- Промените в правилото за болниците. Има много въпросителни около тази промяна и преди да правим сериозни промени в начина на работа ще изчакаме да видим какво са намислили администраторите.


Благодаря Ви за вниманието

П.П. Относно правилото за болниците и храната - безплатните битки всеки ден, заради автоматичните болници ще занижат потреблението на храна и от свръхпотребление би трябвало да достигне едно нормално ниво. Вместо 500 души да имат нужда от по 200-300 точки здраве на ден от храна в еБългария, най-много 50-100 ще си купуват храна за да може да се бият допълнително. Разбира се, това заключение е въз основа на статиите на администраторите до момента, предстои да се разбере какво точно са намислили.