[URM] Pastarųjų savaičių užsienio politikos apžvalga

Day 2,497, 23:54 Published in Lithuania North Macedonia by Uzsienio reikalu ministerija
Įžanga


Pirmiausia reikėtų pastebėti, kad užsienio politika – yra bendras CP, Užsienio reikalų ministro ir ministerijos komandos darbas. Taigi, pristatome tuos darbus neišskirdami individualių kiekvieno komandos nario darbų. Kol kas pristatome tik užsienio politikos apžvalgą, ambasadorių ataskaitas palikdami kitam straipsniui.


Lietuva. Pirmoji darbo savaitė. Veiksmo paieška


Pirmoji darbo savaitė buvo skirta vien tik pokalbiams su sąjungininkais ir ne tik Artimiausiems sąjungininkams iškilo nemažai klausimų dėl mūsų praeitos kadencijos politinių ir karinių veiksmų. Sunerimę buvo ne tik latviai dėl nepasirašyto MPP ir keistos mūsų laikysenos. Klausimų kilo ir ROOT aljansui, ir mūsų artimiausiems sąjungininkams lenkams, ir dar porai šalių, kurie bandė išsiaiškinti ką reiškė tokia Lietuvos laikysena ir kaip mes ketiname elgtis toliau. Visas bendravimas parodė, kad nepaisant to, kad praėjusioje kadencijoje buvo teigta, kad mūsų veiksmai yra suderinti su aljansu (-ais) ir jų palaikomi, realybėje, švelniai tariant, buvo kiek kitaip. Todėl nors su latviais susitarėme nekelti vieni kitiems nesusipratimų ir tęsti draugystę (nepriklausomai nuo to bus pasirašytas MPP ar ne, pirmiausia dėl ekonominių priežasčių), latviai mandagiai bet tvirtai atsisakė derėtis dėl bet kokių baltarusių regionų perleidimo mums. Su lenkais derybos buvo sėkmingesnės. Didelę savo laiko ir dėmesio dalį bendravimui su lenkais paskyręs CP, pasiekė principinį pažadą iš lenkų „artimiausiomis savaitėmis" mums atiduoti BY regionus. Tiesa, lenkai tvirtai nori, kad ši šalis jokiu būdu neatsirastų žemėlapyje. Todėl savo ruožtu teko nuvilti baltarusius, kurie norėjo derėtis bent dėl vieno savo regiono išvadavimo rinkimų į Kongresą laikotarpiui.

Su aljansu buvo visiškai suderintas ir suplanuotas AS, deja jis neįvyko dėl ne nuo Lietuvos priklausančių priežasčių. Lietuva iš savo pusės padarė viską ką reikėjo, deja Pietų Korėjai nesugebėjus laiku suplanuoti savo veiksmų, juos pradėti ir tinkamai dėlioti CO mūšių metu, ji visiškai pralaimėjo ne tik karą prieš ją užkariavusį Taivaną, bet ir savo AS į Šveicariją, kurioje tikėjosi prisiglausti. Nepaisant to, kad Taivanas, pasak kai kurių gerai informuotų šaltinių šiam karui ir apsisaugojimui nuo galimų veiksmų prieš jį išleido netoli 400 k. CC, jis laimėjo gerokai sumažindamas galimybes surengti sėkmingą AS. Susidarius tokiai situacijai, tiek aljansas, tiek ir Lietuva savo planus pakeitė.

Antruoju URM ir CP uždaviniu tą savaitę buvo esamo MPP paketo peržiūrėjimas ir atnaujinimas. Peržiūrėjus galiojančius MPP, netrukome pastebėti, kad absoliuti jų dauguma sukoncentruota Europoje (išskyrus vienintelę Indoneziją), todėl jei kas nors iš kitos pasaulio pusės nusitaikytų į mus (arba mes užkariautume kažką kitoje pasaulio pusėje) jiems lengva būtų pradėti karo veiksmus iš mūsų nesulaukiant jokio stambesnio pasipriešinimo. Todėl buvo apsispręsta subalansuoti mūsų palaikymą įvairiu paros metu (jei tokio prireiktų) ir susitarta dėl to, su kuriomis šalimis reikia derėtis dėl MPP


Lietuva. Antroji savaitė. MPP atnaujinimas. Snaiperio akimi į įvykius pasaulyje.


Antroji savaitė buvo užimta ištisai derybomis dėl MPP ir jų pasirašymu. Pasirašymų maratoną sėkmingai pradėjo Bulgarija, tiesa, to nesuderinusi nei su CP, nei su URM, tačiau ji buvo mūsų sąrašuose tarp tų šalių, su kuriomis norėjome rašytis MPP. Informavome Italiją, Ukrainą, Čilę, Venesuelą, Vokietiją, JAV. Čilė, Venesuela, Vokietija mielai sutiko pasirašyti MPP su mumis. Ukraina ir Italija paprašė luktelėti. JAV nesutiko. Kodėl ? Apie tai skaitykite žemiau.



Aljansas. Supergalia ar milžinas molio kojomis?

Jau rugpjūčio mėnesį tarptautinėje arenoje skambėjo lengvos užuominos, kad dabartiniai aljansai gali ilgai neišsilaikyti, dėl trinties aljansų viduje. Tačiau tai nebuvo pagrindas stipriai nerimauti, nes iš patirties galima pasakyti, kad tokių kalbų netrūko ir ONE vs. EDEN laikais, ir TWO vs. CoT laikais, tačiau joms prasidėjus aljansai dar sėkmingai išgyveno ištisus mėnesius, jei ne metus.

Tačiau pastarosiomis savaitėmis įtampa ėmė vystytis maksimalia geometrine progresija. Atsitiko visa eilė svarbių įvykių, kuriuos galima vadinti grandinine reakcija. Ko gero ne tik ugnį pakurstė, bet dar ir žibalo į ją įpylė ne kas nors kitas, o lenkai. Pirmiausia paminėtinas buvusio Lenkijos CP, ir dabartinio įtakingo veikėjo Prophet009 straipsnis kuriame jis skeptiškai atsiliepia apie kai kuriuos sąjungininkus ir patį aljansą. Tačiau tikrą gaisrą užkūrė Lenkijos CP El Reto straipsnis kuriame apie sąjungininkus atsiliepta ne tik skeptiškai, bet ir nevengiant pašaipų. Pastarasis straipsnis sukėlė audringą nemažos dalies aljanso ir jiems prijaučiančių šalių– Kroatijos, Ukrainos, Turkijos, JAV, Bosnijos ir Hercegovinos įtūžį. Turkai nepatingėjo net ir oficialų savo straipsnį parengti.

Tačiau viskas toli gražu nesibaigė vien tik straipsniais. Lenkija atsisakė paskelbti NE Serbijai ir bandyti padėti Bosnijai ir Albanijai turėti Kongresą. Negana to Lenkija pagrąsino, kad kitas jos žingsnis bus ne NE, bet MPP įstatymas Serbijai. Lenkija pasirašė NAP su Vengrija ir Slovakija tuo pačiu apsunkindama Ukrainos, kuri tikėjosi Lenkijos pagalbos situaciją. Graikija surengė balsavimą dėl išstojimo iš ASTERIA aljanso, ir nors tų balsų daugumos neužteko palikti aljanso, bet situacija rodo besikeičiančias Graikijos poziciją ASTERIA atžvilgiu. Su Graikija aktyviai derybas veda lenkai. Tarptautinėje spaudoje netrūksta pamąstymų ir užuominų apie būsimus aljansus, pavyzdžiui tokių. Tačiau viena aišku – dar reikia laiko, kad būsimųjų aljansų branduoliai išryškėtų iki galo.


Šiaurės Amerika. JAV.


Nepaisant mūsų senos draugystės su JAV, ši šalis atsisakė pasirašyti MPP su eLietuva. Priežastis, deja, visiškai nesusijusi su Lietuva. JAV atsisako pasirašyti MPP su bet kokia šalimi, kuri turi MPP su Lenkija ir yra jos ilgalaikė sąjungininkė. Šiuo atveju, mes esame tokie.

Kokia to priežastis? Priežastis – ne vien lenkų CP straipsnis. Turbūt visi prisimena Tailando AS į JAV. Pradėkime nuo to, kad tas AS rengtas rugsėjo 11 d. (!) į Niujorką (!!) ir žinant kuo RL JAV yra svarbi rugsėjo 11 –oji, tik visiškas mulkis tą laikytų grynu sutapimu. Žvilgtelėjus į Tailando gyventojų skaičių, galima įsitikinti, kad ši šalis savo jėgomis vargiai sugebėtų įveikti net Norvegiją, tačiau tą dieną JAV tik su dideliu vargu, turėdama sąjungininkų prio ir dėdama didelius CO visose divizijose, sugebėjo šį AS atremti. Tai kuo čioa dėti lenkai – atrodytų paprastas klausimas, ar ne? Bet, žvilgtelkime į Tailando CP straipsnį , kuriame jis dėkoja prie AS labiausiai prisidėjusiems, ypatingą padėką skirdamas... taip, nesuklydote – lenkų GROM būriui, kurio vadas yra vienas iš Lenkijos politinio elito narių Kherehabath . Dar svarbiau yra tai, kad tam pačiam būriui priklauso ir Lenkijos CP... Vis dar galvojate kad tai – atsitiktinis sutapimas? Aukščiau išdėstytų įvykių kontekste taip nebeatrodo...


Pietų Amerika


Argentina, Čilė, Brazilija ir Paragvajus paliko Pietų Amerikos Paktą (TETAS), pagal kurį šalys susitarė nesiimti priešiškų veiksmų viena kitos atžvilgiu, esant galimybei derinti savo veiksmus ypač karinėje srityje P.Amerikos žemyne. Pastaruoju metu kaista Čilės ir Argentinos santykiai. Tiesioginis NE Čilei buvo atmestas, tačiau vyksta visa eilė veiksmų, provokuojančių šalis tiesioginiam karui. RW būdu Čilei praradus Bolivijos ir Peru regionus, Argentina pabandė pirmoji mesti NE įstatymą Peru, bandydama atkirsti Čilę nuo vaisių regiono, tačiau Čilės manevrų ir atsakomojo RW dėka Argentina prarado sieną su Peru ir NE automatiškai nutrūko. Tada Argentinos kongresas metė NE Bolivijai siekdamas ir toliau atkirsti Čilę. Kuo baigsis šie veiksmai – nelabai aišku, tačiau tiek TETAS pakto iširimas, tiek nedraugiški veiksmai rodo, kad ilgai užtrukusi ir priešiškiems aljansams priklaususių Pietų Amerikos supervalstybių meilės idilė pasibaigė. Nuo meilės iki neapykantos – vienas žingsnis? Pamatysim.

Venesuela kariauja kol kas jai nelabai sėkmingą karą su Portugalija. Čia, reikėtų priminti, kad nors Venesuela turi daug sąjungininkų iš SIRIUS, ROOT, AURORA, po paskutinių pykčių su Lenkija, kuri palaiko itin glaudžius ryšius su Ispanija, kurios satelitu savo ruožtu laikoma Venesuela, kai kurios SIRIUS šalys bei JAV neskuba padėti Venesuelai.


Skandinavija ir Rusija

Rusiją pastaruoju metu labai neramina aljansuose vykstantys procesai. Niekam ne paslaptis, kad Rusija, su savo interesais visada mėgdavo laviruoti tarp aljansų sugebėdama išlaikyti senus ryšius ir neįsipareigodama priklausyti nei vienam aljansui pilnai. Dabartiniu atveju, nors Rusija buvo sudariusi su Latviją ir JAV atskirą aljansą, iš esmės visi MPP buvo su AURORA ir SIRIUS šalimis. Kartu tai visiškai netrukdė išlaikyti MPP ir ryšius su šiems aljansams priešišku Asgardu, Kinija. Asgardo šalis Rusija taikėsi apsaugoti, daro tą ir dabar bandydami tarpininkauti tarp Vokietijos, UK ir Asgardo, tiesa nesėkmingai. Rusai iš esmės savo strateginiu tikslu laiko pagalbą Asgardo šalims turėti kongresą taip pat saugoti skydu Asgardą nuo mūsų buvimo Skanijoje.

Skandinavai tuo tarpu įsivėlė į karą su Vokietija ir UK. Karas iš pradžių vykęs apylygiai, kuo toliau tuo labiau ėmė krypti Asgardo nenaudai. Šiuo metu eina klausimas, ne apie tai, ar jie atsilaikys, bet ar norvegai ir švedai turės regionų kad surengtų rinkimus į Kongresą. Sprendžiant iš visko, Švedijoje prasidėjo rimti politiniai nesutarimai – prezidento nušalinimo įstatymas, sulaukęs daug palaikymo, nelaiku paleistas NE, surinkus AS reikalingus pinigus ir maistą liudija, kad skandinavų veiksmuose yra sumaišties, o kongresą greičiausiai turės tik suomiai.



Kas toliau?

Kitos pora savaičių būs skirtos informacijos rinkimui, analizei, deryboms ir atstovavimui aljansuose. Su tuo susijęs dar vienas svarbus darbas – diplomatinio korpuso (ambasadorių) sustiprinimas, pritraukiant į URM daugiau žmonių. Jei dėl pirmojo darbo neturime priežasčių manyti, kad nesusitvarkysime, dėl antrojo – dideliu optimizmu nesergame, suprasdami kiek mažai aktyvių žaidėjų likę pas mus. Ir visgi...

Kuo toliau, tuo labiau aišku, kad priėjome pereinamąjį laikotarpį, kuriame svarbiausia – nedaryti neapgalvotų žingsnių ir neskubėti sakyti „NE“ ir „TAIP“ bet kuriam besikuriančiam aljanso branduoliui. Prieš 8-10 mėnesių ši taktika, aiškinantis informaciją ir vedant derybas su visomis pusėmis, leido Lietuvai iš pradžių – maksimaliai ilgai išlaikyti stipriausius savo MPP, o vėliau - sėkmingai išsilaikyti epasaulyje kariaujant iš esmės puolamuosius karus Skandinavijoje, paskutiniu metu – Baltarusijoje. Mūsų pasirinkta taktika pirmąją savaitę atnaujinti MPP sąrašą yra teisinga.

Ko reikia toliau? Pirmiausia – daugiau žmonių URM‘ui, nes esanti saujelė entuziastų – ministrė, viceministras ir keli veikiantys ambasadoriai greitai nebepajėgs sekti žinių ir gaudyti visų aktualių mums naujienų. Nes užduočių ir darbo padaugėjo. Mes dirbame rinkdami informaciją ir ruošdami analizes, kurios pasitarnaus priimant svarbius sprendimus būsimosiose kadencijose. Ir svarbu, jog tie sprendimai būtų pasverti, žmonės galėtų rinktis žinodami, o ne spėliodami.

Todėl kviečiame senbuvius ir naujokus padėti mums. Padėti savo šaliai. Kviečiame prisijungti prie mūsų ir padėti savo žiniomis, patirtimi, entuziazmu.