[ O T O R I N G O ] – Sulmi Ajror ne Bjellorusi , i suksesshem

Day 2,366, 09:24 Published in Albania Albania by 0toringo

Pershendetje trima Shqiptare, sot eshte nje dite e suksesshme ne kalendarin e diteve te veqanta te shtetit Shqiptare ne eRepublike.
Pas vendimi te perbashket per sulmin ajror ne keshillin e luftes, djelmoshat tane filluan pregaditjet 24 oreshe per te qen sa me te gatshem per luften qe po na priste.

Dhe ajo qe priti ndodhi , propozohet Ligji per Sulme Ajror dhe qendra e ketij sulmi ishte pikerisht kryeqyteti i Bjellorusis , Minsku.

Te gatshem , te motivuar dhe me teper se asnjehere me pare te bashkuar prisnim minutat e fundit te ligjit dhe minutat e para te fillimit te luftes.
Ne organizim te luftes nuk isha vetem une , nuk ishte vetem nje njeri por ishin te gjithe djemte qe pa ndalur punonin per te siguruar qe lufta do shkonte mire e me mire , disa ne menyre diplomatike ftonin aleatet tane qe vemendja e tyre te sillej nga ne , disa te tjere duke siguruar fonde per Arme dhe CO e disa te tjere ne vijen e pare te frontit permes demit te shkaktuar ndihmuan Shqiperin drejt fitores.
Sulmi filloi ne oren 22:00 , para sulmit kishte nje aktivitet dhe nje fryme e mire ne chat , ne fillim siq ecnin punet Bjellorusia ishte nje kafshate e leht per ne, por gjerat ndryshuan mbas minutes se 60 te luftes ,rezistenca e tyre ishte mjafte serioze dhe rrezikonte edhe ndonjehere kalonte murin ne anen e tyre. Deshira per fitore dhe fjala e popullit ‘’ Bashkimi ben fuqin’’ kishte efektin e saj dhe shqiptaret vendosen themelet e nje fitoreje te rendsishme ne loje. Edhe ne rundin e dyte hasem ne disa veshtersi , por nje organizim i mirefillt per te marr shembull edhe per tjera luftra per divizionin e katert beri qe muri bjellorus te thyhej dhe ne kete rast i erdhi edhe goditja ndoshta perfundimtare .
Qindra miliona deme te hargjuara ,per te mbajtur lart koken e Shqipeve te verteta .Divizioni 4 ishte ne nivel , mos te harrojme qe edhe Divizioni i pare kishte te bente me nje rekord historik ku u derdhen per nje rund nga ana nje kundershtari 100milion dem dhe permbyllja dhe organizimi ne d1 normal u perfundua ne anen tone.

Une ju pergezoje per kete fitore , dhe ju dhem te pregaditeni sepse do kemi edhe luftra tjera dhe do te mundohemi qe kongresi per Bjelloruset te perfundoje.

Falemderoje gjithe shqiptaret qe kontribuan per fitoren e madhe , djemt si BigDemage, Erjoli, Niku,Besforti,Redjani, Illirium ( edhe pse nuk eshte aktive ne loje na ndihmoje per CO ),Wrkilled me falni nese kam harruar ndonjerin ,qe i qendruan 24 ore duke ndihmuar te krijojne nje fonde per CO.
Illiricum, psycho-rks , altinKS treshja fantastike ,nje koordinim i mire i tyre ne kete muaj tregoi rezultat dhe miq tane nuk munguan as ne kete lufte
Nje falemderim shkon per MU-t Shqiptare si Albanian Army, Enigma , The Dark Legion ,2HA, Smoki Clean, AUS qe shprehen gaditshmerin e tyre ne fronte.

Falemderoj nje mik te madh si GOLDI qe perpose CO qe mbante nga Enigma , per ndarjen e supp. Ofroji edhe 1k arm te nivelit te 7.