Ambijent uključi/isključi

O mojim novinama

Otvori Wiki stranicu

Весник во кој ќе ги прочитате најновите промени и официјални информации од eRepublik

Победникот ќе го земе, ЦЕЛ [МЗИ]

22 Dan 2,835, 12:21 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Političke rasprave i analize Političke rasprave i analizeДобро вечер народе.

Испровоциран од идиотските награди, а особено новиот скин со кој не се добива ништо добив идеја за насловот.

Ќе ви дадам кратко информативно објаснување околу новиот турнир.

čitaj više »

Прво известување -{MЗИ}

31 Dan 2,786, 02:43 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Političke rasprave i analize Političke rasprave i analizeПочитунани Македонци и Македонки

Ви благодарам за досегашната соработка иако има нецел еден ден од мојот мандат сепак сакам да ви се заблагодарам за вашето внимание и трпение.

Пред се сакам да ви каж … čitaj više »

Soldiers of Fortune [MZI] EDIT 2,777

26 Dan 2,774, 12:39 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Analiza ratovanja Analiza ratovanja


Добровечер еМакедонијо.

Наредната недела следува турнир кој ќе биде доста занимлив и секако корисен бидејќи и играчите и државата ќе имаат корист од него.
čitaj više »

Резултати од Референдумот

43 Dan 2,765, 07:34 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Političke rasprave i analize Političke rasprave i analizeДобар ден на сите.
Поминаа 24 часа и време е да се каже за што е гласано.

Статијава ќе биде кратка и јасна т.е ќе каже како народот размислува, и што треба владата да прави понатаму.

Сметани се само … čitaj više »

Референдум на еМакедонија

159 Dan 2,764, 04:05 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Političke rasprave i analize Političke rasprave i analizeПоздрав Македонски народе каде и да сте.
Овие неколку дена имаме тешки задачи, особено со Американците кои дојдоа со Авионски напад во Македонија.
Како и да е покрај Американците имаме и друг проблем а т … čitaj više »