Ambijent uključi/isključi

Е-REPUBLIKAN

16 prije 4 dana Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava[img]http://f[/img] … čitaj više »

E - кладење

14 Dan 2,836, 01:38 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava

Имам една идеја за админите, за поинтересен ерепаблик.

Не обична идеја, туку ВИСИТНСКА РЕВОЛУЦИЈА! во погледите на играва и нејзината динамичностЕ-кладење со ви
čitaj više »

I reached 40.000 PP

15 Dan 2,835, 00:40 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava

Dear Plato.

I just reached 40.000 Prestige Points

And thank you very much for your purely aesthetic reward !


Now How do I get my tank back?


čitaj više »

Неколку работи

16 Dan 2,831, 07:55 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Zapovijedi za bitku Zapovijedi za bitku

Да не должам, неќам да пишам во овај смрденио весник поќе, одамна немам пишано, ама ај да пробаме нешто.

Порано играва ја игравме над 10 илјади македонци. Хит беше едно време. Сите другари шо ги знам ја играа. Али денес 90 посто од нив се неактивн

čitaj više »

Не знам шо наслов, небитно

20 Dan 2,357, 19:33 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava

Одамна немам нешто напишано, па ноќта врнежлива е соодветна за то.. а и во депресија сум вчера кучето ми умре.


Овај пат ќе напишам нешто, ќе ви презентирам една вистинска приказна, која на времето ми ја кажуваже дедоми, ко мал.. но не сум об
čitaj više »