Ambijent uključi/isključi

Diario di Guerra - Battaglia del Litorale Sloveno - 28 maggio '15

26 prije 2 dana Objavljeno u Italy Italy Analiza ratovanja Analiza ratovanja

Intro: pubblico una mia cronaca degli eventi di ieri sera, scritta in tempo reale , di fretta; di sicuro mancano molti nomi, mancano dati completi riguardanti chi e quanti co son stati messi, la mia è una ricostruzione assolutamente parziale degli

čitaj više »

Ајде писатели

35 Dan 2,466, 14:33 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava

Не ми се пишува ич ама Плато ме тера :)
пишете каде ви треба коментар ;)

čitaj više »

ГОЛЕМА НАГРАДНА ИГРА! (завршено)

14 Dan 2,269, 14:25 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Financijsko poslovanje Financijsko poslovanje

Што треба да направите за да учествувате?
да ми пратите порака во сандаче (за наградна игра)
Да гласате вие и вашите пријатели на линкот кој ќе ви го испратам во приватна порака.

1 место - награда (број на гласови кои сте ги донеле*3*70МКД)
прв

čitaj više »

Во врска со новиве мисии...

8 Dan 1,986, 15:52 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava

Гласно размислување/пишување

Ми останаа некои мисии за извршување па гласно ќе ги коментирам.
Освој БХ...
За да ја направам оваа мисија во подобар и посреќен случај ќе ми требаат НАЈМАЛКУ 3 пакетчиња од по 10 чоколадца од дуплите кои ги дава на

čitaj više »

АМАН ДЕ АМАААААН!!! (acko11)

25 Dan 1,976, 07:51 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Financijsko poslovanje Financijsko poslovanje

До кога економијава ќе биде ваква усрана?! ДО КОГАААА!!!???
Значи нема инвестиција која се исплати. Скоро секоја инвестиција е неисплатлива и промашена.
ДАЛИ НА НЕКОЈ му е битно да се среди ова или постојано ќе ги фрустрира оние од кои на некој нач

čitaj više »