Tájékoztató a román-magyar békéről+Koszovó-sza vazás ma 16 óráig!

Day 1,423, 12:57 Published in Hungary Hungary by eKulugyminiszterium


Budapest, 1423. nap, 12:57 erep idő szerint (2011. október 13. 21:57)

Kedves epolgárok!

Az alábbiakban az elmúlt egy hét két fontosabb diplomáciai eseményéről olvashattok beszámolót.

Nem sokkal Rhual elnökké választása után megkeresett minket a román külügyminiszter egy békejavaslattal, illetve azzal, hogy mit gondol az elnök egy Romániával kötendő békéről. A békekötés okául a román külügyminiszter azt hozta fel, hogy a románok halálra unják magukat. Egy esetleges békével kapcsolatban egyébként a románok megkeresték Szerbiát is. Mint kiderült, Románia már nem nagyon foglalkozik az EDEN-nel, másrészt a román tárgyalófélben felmerült, hogy mi, magyarok élvezzük-e még egyáltalán azt, hogy Románia nyakára járunk nap mint nap, eltöröljük Romániát újra és újra. Emellett a román parancsnokok is lesújtó véleménnyel vannak a román-magyar háborúról. A román külügyminiszter javaslata az volt, hogy a román-magyar háború nyitva hagyása mellett gondolkodjunk új célokon, akár még abban a formában is, hogy egyes elfoglalt román területeket megtartunk. Az új országokként, illetve új irányként, amelyre haladhatnánk, a román külügyminiszter Törökországot, Bulgáriát, Oroszországot, Ukrajnát említette konkrétan, de tulajdonképpen bármely irányban elindulnának. Mindamellett némi ellentmondás volt a román tervben, hogy miképp hagyható nyitva a román-magyar háború, ha mind Románia, mind Magyarország NE-t vált. Román részről az is felmerült, hogy lehetne valami közös mutatványunk, egyfajta teszt, amivel felmérhetnénk, hogyan reagálnak erre a játékosok, mindazonáltal nem sejttetnénk, hogy valami újfajta dolgot próbálunk ki. Például Romániával közösen megtámadhatnánk egy harmadik országot, a román-magyar háború nyitva hagyása mellett. Románia célja így az, fejtette ki a román külügyminiszter, hogy közel kerüljön Szerbiához, és ennek okán kiegyezzen Magyarországgal is. Rámutatott arra, hogy Romániának tulajdonképpen sohasem volt a román-magyarhoz hasonló konfliktusa Szerbiával, Szerbia, mondhatni, sohasem volt Románia ellensége.

Ezzel szinte egy időben, a román békejavaslathoz kapcsolódóan Bulgáriából is megkerestek minket. Ebben az időben még csak Muntenia régió szabadult fel, valamint Bulgária is rendelkezett mind a hat eredeti régiójával. Bulgária egyébként Szerbiát is megkereste egy békejavaslattal, a bolgár elnök be is adott egy szerb NE-megszüntetésre irányuló javaslatot a kongresszusban, az azonban azt egyhangúan leszavazták. A bolgár diplomatát a bolgár elnök azzal az utasítással küldte hozzánk, hogy vesse fel egy bolgár-magyar training war lehetőségét (az akkor még magyar kézen lévő) román Dobrogea régióban. Különösebb részleteket nem tudott mondani, az érdekelte volna, hogy belemennénk-e ebbe a tervbe. Miután nem igazán sikerült meggyőznie minket arról, hogy Magyarországnak egy nyitott román-magyar és ukrán-magyar háború mellett, román RW-kkel együtt miért is érné meg Bulgáriával, illetve Bulgáriának egy szerb-bolgár háború és ukrán gyarmatok mellett edzőháborúzni, a megbeszélés végül abbamaradt. Egy későbbi beszélgetés alkalmával kiderült, hogy e diplomata sem ért egyet amúgy a bolgár elnök politikájával, illetve, hogy nem ismeri az elnök terveit, és úgy hiszi, az elnök nem is fogja megosztani vele azokat. A bolgár elnök különutas politikája, illetve a vele szembeni bizalmatlanság lehetett egyébként az oka annak is, hogy mostanra szinte egész Bulgária szerb megszállás alá került. E bolgár elnököt egyébként két napja le is váltották.

A bolgár training warra irányuló tervet tehát nem fogadtuk el.

Mint ahogy Romániával sem kívánunk békét kötni, sem kifejezett békeszerződéssel, sem hallgatólagosan. Ez lényegében egyet jelentene a ONE illetve Szerbia és Törökország elárulásával, ebben viszont a Magyar Kormány nem lesz partner.




Tisztelettel:



Tomi_ur
társkülügyminiszter







Kérünk titeket, hogy a Koszovó jövőjéről szóló szavazáson arra voksoljatok, hogy Koszovó Szerbia egyik régiója legyen!