Politinės apklausos rezultatai, Lietuvos kariuomenė.

Day 1,080, 10:04 Published in Lithuania Lithuania by Ignas Grinevicius


Sveiki!

Šiame Lietuvos atgarsių numeryje sužinosime, kokiai politinei ideologijai prijaučia daugiausiai virtualios Lietuvos piliečių bei panagrinėsime, ko gera, pačią aktualiausią šių dienų temą - Lietuvos kariuomenės egzistavimą bei jos finansavimą.

Apšilimui - apklausos rezultatai. Daugiausiai Lietuvos gyventojų nurodė esą socialdemokratai (20 proc. - 6 apklaustieji), už jų rikiuojasi liberalieji konservatoriai (17 proc. - 5 apklaustieji).
Trečioji vieta atitenka dešiniesiems radikalams - jų 4 (13 proc.), po jų rikiuojasi moderatai/centristai bei socialkonservatoriai (po 3 apklaustuosius - 10 proc.), socialliberalai, konservatyvieji liberalai, konservatoriai bei kairieji radikalai (po 2 apklaustuosius - 6 proc.). Nė vienas virtualios Lietuvos pilietis nenurodė esąs leiboristas.

Stebinti čia, manau, gali turbūt tik tai, kad socialliberalizmas surinko tiek nedaug balsų. Na, matyt, dauguma vietoj jo pasirinko socialdemokratiją arba liberalųjį konservatizmą.



Na o dabar pakalbėkime apie kariuomenę. Kadangi manau, jog šioje situacijoje esu visiškai nešališkas, mat niekada nepriklausiau kariuomenės vadovybei ir apskritai kariuomenei, taipogi nepriklausau ir nepriklausiau Solidarumui (šiuo metu aktyviausiai kariuomenei oponuojančiai jėgai), pamėginsiu situaciją nušviesti savo akimis ir, tikiuosi, padarysiu tai objektyviai.

Pradėkime nuo LK egzistencijos klausimo. Vienas iš svarbiausių šio žaidimo aspektų - karas. Dažnas tik dėl jo ir žaidžia šį žaidimą, dažnas naujokas svajoja tapti kariu. O argi karinė patirtis be kariuomenės - pilnavertė? Žinoma, kai kuriems aukšto lygio žaidėjams - galbūt, mat jie gali dalyvauti privačių karinių organizacijų veikloje. Tačiau kokia karinė organizacija priima naujokus, finansuoja juos? Manau, to nedarytų jokia karinė organizacija, nes naujokai dar labai negreit taps pilnaverčiais kariais, tad labai negreit tai pačiai organizacijai teiks naudą. Tikrai retas žmogus, reta organizacija yra tokia turtinga ir tokia geraširdė, kad mestų pinigus praktiškai į balą.

Todėl kyla dar keletas retorinių klausimų: kas tik karu besidomintį naujoką įtrauks į žaidimą, jei ne kariuomenė? Kokia kariuomenė, jei ne valstybinė, gali sau tai leisti? Ir kam, jei ne valstybei, naujokai yra tokie reikalingi?

Kai kuriems ir jau seniau šį žaidimą žaidžiantiems žmonėms valstybinė kariuomenė yra labai svarbus dalykas - komandinis puolimas, misijos, jausmas, jog už tėvynę kariaujama ne pavieniui - daugeliui tai - šiame žaidime daug reiškiantys dalykai. Žinoma, kai kurie jūsų gali to nesuprasti, tačiau ar verta smerkti tai, ko pats nesupranti?

Galų gale - be kariuomenės mes negalėtume tinkamai padėti savo sąjungininkams, tad mūsų rimtai nepriimtų joks aljansas.

LK finansavimo panaikinimas. Kas man paaiškins, kaip galima, panaikinus kariuomenės finansavimą iš valstybės lėšų, išlaikyti valstybinę kariuomenę? Tokiu atveju ji tampa privati.

LK reorganizacija. Taip, taip ir dar kartą - taip! Tiesą pasakius, tikrai netikiu tuo, jog, tarkime, Raigirdas yra nesąžiningas žmogus ir pinigus specialiai siekdamas blogo naudoja/-o netinkamai. Tačiau tai, jog to nesugebama įrodyti pakankamai nemažai daliai žmonių - taipogi blogybė, todėl reformuojant reiktų siekti kuo didesnio skaidrumo.

Taipogi reiktų siekti kuo didesnės rotacijos vadovybėje. Žinoma, tai sudėtinga, kadangi yra nepakankamai norinčių šiame žaidime padirbėti kiek rimčiau, tad, manau, gali tekti pagalvoti ir apie virtualios Lietuvos piliečių ugdymo sistemos kaitą.

Būrių reorganizacija - dar vienas svarbus dalykas, klausimas - kaip tai padaryti. Teko skaityti vieno brito Iain Keers laikraštyje The Economist parašytą straipsnį, kuriame taipogi svarstoma, kaip turėtų atrodyti šiam žaidimo moduliui pritaikyta kariuomenė. Siūlyta palikti finansuojamus naujokų ir vidutiniokų būrius, elitinį būrį bei būrį, kuriam priklausantys kariai apsirūpintų patys. Drįstu teigti, jog šiam modeliui pritarčiau 🙂



Tikiuosi, kad šis straipsnis ir jums padėjo susidaryti nuomonę apie šiomis dienomis itin aktualų dalyką - Lietuvos kariuomenę.





Skaičiusiems dėkoja
Ignas Grinevičius