Kodėl ne visi laimintieji laimingi? (Politika ir karo intrigos)

Day 1,231, 05:27 Published in Lithuania Lithuania by Mykolas O

Kai eLietuvos kariai ir sąjungininkai žygiuoja per eBaltarusiją nesutikdami jokio pasipriešinimo, o teritorija didėja po kiekvieno mūšio, pasvarstykime, kas buvo ne taip padaryta, kodėl tiek prieštaringų nuomonių, kam tai naudinga ir ką daryti.


Pirmiausia grįžkime į karo išvakares. eLietuva didžiųjų valstybių konfliktų fone pasirinko politinį ir karinį neįgalumą (oi neutralitetą) ir parodė savo neapsisprendimą. Tai gana gudrus žingsnis, kai nežinai kas laimės ir kokios bus pasekmės. Karas pasisuko nepalankia eRusijai ir visam Terra aljansui kryptimi. Pasinaudojus tuo, kad visas ePasaulis užsimėmęs rimtais kariniais konfliktais, senų sąskaitų suvedinėjimu ir nauju pasaulio pasidalinimu, eLietuva nusprendė imituoti didžiąsias valstybes ir pažaisti agresyvų žaidimą su naujaisiais draugais. Tik kodėl tai nesudomino eLietuvos liaudies, nesuvienijo ir neleido mėgautis karu?



eLietuvos politikai pamiršo pagrindinį žaisliuką, kuriuo reikia žaisti valdant mases, nukreipiant jas tinkama kryptimi – propogandą. Kam šis žodis reiškia melą ar smurto technologijas, tai jį galima pakeisti šiuolaikiniu terminu – viešaisiais ryšiais. Liaudį karui reikia paruošti. Tik tada liaudis eis paskui vadą, kai turės iliuziją, kad supranta kas vyksta, kad tai naudinga, ar bent glosto savimeilę. Nes užpulti silpnesnį be priežasties, primena „forsų“ žaidimus gatvėje, dėl pigaus telefono ir savo hierarchijos parodymo. Kad tu esi ir koks esi didis. Todėl galima suprasti kai kurių žmonių ambicijas vaidinti robinus hoodus ir tadus blindas ir kovoti silpnesniųjų pusėje, net jei karas pralaimėtas. Bendras tautos priešas turi suvienyti tautą, o ne sukiršinti. Ar taip sudėtinga sukurpti kelis straipsnius LDK tematika, juolab paviešinti dabar jau ištrintą eBaltarusių straipsnį apie pretenzijas eLietuvoje, poveikis būtų kitoks. Liaudis matytų save kaip dalyvę, o ne kaip klusnius kareivelius, balsuojančius kaip pasakyta, einančius paskui nesančius generolus mušti valstybės, kuri perfrazavus turi jėgų kiek moterys ir vaikai. Ir kaip geranoriška skelbti pagalbos akciją, prieš tai užpuolus, primena žmones, laukiančius lėktuvo, kuris kartais atskraidina raketas ir mirtį, kartais maistą ir medikamentus, iš tų pačių rankų. Prezidente, keistas ėjimas.



Laikas konfliktui pasirinkti buvo geras tarptautiniu lygmeniu, pasinaudojus tuo, kas vyksta aplink, bet vietiniu? Šalies prezidentas Pokštasq balandžio pirmąją iškrėtė pokštą ir paskelbė tiek daug naujienų, nauja sąjunga, jos palyginimai su didžiausiomis valstybėmis, pamiršus, kad tai trys mažos valstybės su savomis ambicijomis, žmogiškaisias faktoriais ir armijomis. Paskelbė naują karą, kuris savo absurdiškumu ir netikėtumu iš tiesų daugeliui priminė piktą pokštą. Buvo sukelta suirutė, kai eLietuva be normaliai funkcionuojančios kariuomenės, naujo šalies prezidento rinkimų išvakarėse buvo įvelta į nieko nelemiantį, ir net neįdomų, neintriguojantį karą. Aišku, didžioji dalis karui pritaria, todėl ir Edgaras Mzk atstovaudamas agresyvią užsienio politiką gaus daugiau balsų, nei Raigirdas, kuris kaip LNP partija pasisako prieš, vienu ar kitu būdu. Taigi, net ir išlaukus porą dienų, būtų buve galima išvengti tiek daug painiavos ir sprendimų paremtų emocijomis.



Apibendrindamas galiu visus pasveikinti, kad gyvename tikrai įdomiame eLietuvos laikotarpyje. Karas vyksta visur aplinkui, mes kolkas laimime, tuoj išrinksime naują prezidentą, ir problemos, kurios kamavo prieš kelias savaites – žemaitijos neturėjimas, turkų pilietybės jau nublanko, ir karo ritmu žengiame į rytojų. Ar jis bus sėkmingas? Nežinia. Prisiminus 20a istoriją, tai nei Baltijos šalių sąjunga, nei Litbelas nebuvo sėkmingi ir vykę projektai. Aišku dabartinis Litbelas yra nelygiateisis, o karine jėga paremtas, bet eLietuva bus didesnė. Jei prezidentas sugebės susitarti su ABC valdžia, su tarptautiniais autoritetais eLietuvos laukia iššūkių pilnas žaidimas. Iki rojaus trūksta tik Baby Boom. To ir linkiu eLietuvai.

Mykolas O

P.S. Taip, straipsnis per ilgas, bet pabaiga pozityvi.