Kanada véleménye a NAP-ról, Franciaország helyzete, brazil kiértékelő, Asgard

Day 2,033, 11:53 Published in Hungary Hungary by Scat

Egész érdekes számot sikerült most összeállítani, remélem ti is így vélitek majd. A spanyol-kanadai NAP szavazásának az eredményeit pedig, amint lehet, leközlöm. Elméletileg szombat hajnalig tart csak a szavazás.

Tartalom:
I Kanada szavazott melyik szövetséghez tartozzanak, ennek eredménye és egy kis hozzáfűzés
II Az érme másik oldala - kanadai vélemények a NAP-pal kapcsolatban
III A francia kormány elemzése arról, hogyan állnak országukhoz a különböző szövetségek
IV Brazil minisztériumok első heti tevékenysége
V Asgard szövetség hivatalos lapjának új száma

Cikkeket, amiket érdemes lenne lefordítani vagy összefoglalni, továbbra is ajánlhattok. Barátnak is nyugodtan lehet jelölni, hogy a shoutomnak hála ne maradj le a legújabb lapszámról.

==========================================================================================

Kanadai külügy cikke

Egy szavazásról van benne szó, melyet néhány nappal ezelőtt indítottak el. Az volt a kérdés, hogy Kanada mely szövetséghez tartozzon.

Az Asgard tagja maradnál inkább vagy a CoT-hoz lépnél be?


Mint látható igen szoros volt a dolog, azonban maradnak az Asgardban.
Bár a külügy azért sunyin megjegyzi, hogy ennek ellenére továbbra is közeledni fognak a CoT-hoz. Hozzá is fűzi, hogy az alábbi országokkal már sikerült is összebarátkozni avagy nem virágnyelven mondva MPP-t kötni: USA, Bulgária, Oroszország, Macedónia.
Megnyugtatja a nemzet azon részét, mely a CoT-hoz húz, hogy tovább fogják építeni diplomáciai kapcsolataikat az ottani tagországokkal.



A kanadai elnök cikke

Kanada elnöke a saját újságában kitér a spanyolokkal kötendő NAP részleteire. Először elemzi a négy pontot, de annyira általános, semmi dolgokat fűz hozzájuk, hogy kár lenne rá pazarolnom az időmet.
Azonban vannak gyakran felvetülő kérdések, amikre válaszol, ezt viszont már lefordítom:

Mennyi aranyaba/cc-be fog ez fájni nekünk?
Semennyibe. Visszakapjuk a 9 régiót és megígérjük, hogy nem támadunk Spanyolországra. Ennyi.

eKanada büszke állam, úgyhogy mindent vagy semmit!
Egyetértek ezzel és valószínűleg ez az egyetlen érv, amiért visszautasíthatnánk ezt az ajánlatot. Büszkék vagyunk és van egyfajta mártír beállítottságunk, ami miatt képesek vagyunk addig harcolni, míg már semmi sem marad.

Az USA segíteni fog! Várjunk!
Nem, nem fognak és ezt el is mondták nekünk. Ugyanis nekik már van egy NAP-juk a spanyolokkal, amit nem akarnak felrúgni, ezért néhány MU-t leszámítva nem kapnánk tőlük semmilyen támogatást.

Az ASGARD segíteni fog!
Igen, fognak és már segítenek is Mindent megtesznek ami csak lehetséges, annak érdekében, hogy felszabaduljunk. Talán ha a spanyoloknál kialakul valamilyen válság, akkor sikerülni is fog a dolog.

Ez rontja azon esélyeinket, hogy CoT tagok lehessünk!
Mi nem vagyunk CoT tagország és a legutóbbi szavazás alapján – lásd fentebb – nem is leszünk azok a közel jövőben. eKanda az ASGARD-ban akar maradni, ők pedig felakarnak minket szabadítani. Szóval nekünk rájuk kell figyelni, nem pedig egy olyan szövetségre, aminek nem is vagyunk a tagjai.

Ezután közli az ígéreteit, melyekből három volt.

CoT taggá válni
Ebben a esetben közeledni feléjük, figyelembe véve a korábbi szavazás eredményét.

Lerendezni a dolgot Spanyolországgal
Megítélése szerint ez a 9 régiós paktum nagyon jó alku a számukra.

Bababumm
Folyamatban van, egy sokat sejtető szmájli kíséretében.

Végül linket ad a szavazáshoz, ami után egy digitális azonosítót kell küldeni neki – a szavazáskor kapja az ember – így kizárva a csalás lehetőségét.

Francia közlöny

Egy cikk a francúzoktól, ami érdekes téma lehetne, ha nem tudnánk, hogy mindenki utálja őket. Aki meg szereti, az naiv. Na jó, ez az én véleményem, mindjárt meglátjuk, hogy ők milyen adatokat gyűjtöttek.

30 országot kérdeztek meg arról, hogy mi a véleményük Franciaországról sajnos az nem derül ki, hogy az adott országon belül, kit kérdeztek meg erről. Abból 20 válaszolt is nekik. Azonban az eredményeket szövetségi rendszerek szerint tömörítették, tehát nem 20 darab véleményt fogtok olvasni, hanem csak hármat, abból is az egyik a „semlegeseké”. – még van ilyen?



Ez a szövetség főképpen Franciaország ellenségeiből áll, de néhány ország nem is oly rég még a szövetségesük volt. Az első számú ellenségük ezen berkeken belül nem más mint Spanyolország. Azonban az utóbbi időben sikerült valamelyest javítani a viszonyukon velük és a lengyelekkel. A múltban Francia- és Lengyelország is megszegett különböző szerződéseket, melyeket egymással kötöttek. Emiatt a franciák a lengyel közvélemény szerint benne voltak a „TOP 5 legjobban utált ország” között. Azonban a január óta tartó munkájuknak köszönhetően – tyűű, most mennyi minden jutott eszembe a „munkájuk” kódszó alatt – az említett kettő ország már inkább semlegesként kezeli a francúzokat, semmint ellenségként. Majd azért hozzáteszi, hogy ettől függetlenül a TWO-ban szinte csak ellenségeik vannak, hiába tartják az országukat megszállókat tisztességes ellenfélnek – na hiszen.



Mióta az EDEN felbomlott és néhány abba tartozó volt tag, mint például Görögország, Oláhország, a TWO felé húz, ezért számukra a CoT, ellenségből potenciális szövetségesként lépett elő. A múlt hónapban Franciaország úgy döntött, hogy a CoT mellé áll a harcokban, nem feledve, hogy az ellenfél soraiban vannak régebbi szövetségeseik is. Egyelőre nem céljuk hozzájuk csatlakozni – tehát feltételezhetően nem akarják őket felvenni -, függetlenül attól, hogy van ott néhány barátjuk, mint az USA, Németország és Oroszország. Azon okból kifolyólag, hogy ők a TWO ellen akarnak harcolni, úgy döntöttek, hogy segítenek néhány CoT országnak, példának okáért Kolumbia ellen, vagy az oroszoknak, s a németeknek. A közeledést már megkezdték és örömmel látják, hogy jó pár ország akad a CoT-on belül, akik barátként kezelik őket. – fussatok bolondok!


SEMLEGES

Itt három csoportról beszél. Azok a barátok, akik nem tudják, hogy egy szövetségért vagy ellene vannak; azok, akik ellene; és azok, akik érte. Ezen baráti országok közül a legtöbb az EDEN-hez tartozott egykoron és őket erősebb vagy éppen gyengébb szálak fűzik a franciákhoz. Vannak, akikkel még most is kifejezetten jó viszonyt ápolnak: Portugália, Írország, Hollandia. Ugyanabban a helyzetben vannak, mint ők, egy erősebb állam tartja megszállva országukat és semmiféle esélyük sincs egyelőre arra, hogy felszabaduljanak.
Ugyanezen(?) az oldalon található meg Kína is, akivel ebben a hónapban nem kötöttek MPP-t, mivel még nem tiszta, hogy melyik szövetségi rendszerhez húznak.
Illetve megemlíti még a horvátokat, bosnyákokat és albánokat, akik szintén velük egy cipőben járnak. Büszkék arra, hogy őket a barátaiknak nevezhetik és egyéb változatos hízelgések.

Majd vannak a másik országok, akik úgy döntöttek, hogy a TWO-hoz állnak: Ukrajna – sirassuk együtt az egykori antantot, brühü -, Kolumbia, Oláhország, Görögország és Argentína. Úgy határoztak, hogy nem harcolnak tovább értük, függetlenül attól, hogy továbbra is tisztelettel viseltetnek irántuk – vicces ilyen szavakat olvasni a francúzoktól. Megemlíti, hogy Ukrajna ennek ellenére szeretné még a szövetségeseként látni egyszer Franciaországot az oldalán – zsák a foltját.

A harmadik csoport pedig Törökországra vonatkozik. Néhányan proTWO-hoz sorolják, mások proCoT-hoz. Elkezdtek egy háborút a macedónok ellen, hogy megszerezzék iráni bónuszaikat, melyek egyszer régen már hozzájuk tartoztak. Franciaország úgy döntött, hogy egyikük mellett sem fog harcolni a háborújukban. Szerintük talán ez volt az egyik legnagyobb hiba, melyet elkövettek, és elnézést kérnek a törököktől, ha úgy éreznék, hogy elárulták őket. Végül biztosítják Törökországot, hogy soha nem fognak ellenük harcolni – bah – és mindig számíthatnak majd rájuk – bah a négyzeten.


KÖVETKEZTETÉSEK

Nos, gratulálnak a francia diplomáciának, hogy a kitűzött országokkal sikerült jó kapcsolatot kialakítani: Orosz-, Német-, Horvátország, Bulgária és USA. Próbálják minden régi baráttal tartani a kapcsolatokat, amíg ez lehetséges. Végül kiderül, hogy ezek a válaszok nem a megkérdezett ország lakosságának a véleménye, hanem csak az elnöké – azért a cikk végére beírták kitől jöttek a válaszok, rendi tőlük.
Ez volt a második része, a „Mi a franc van veled Franciaország?” című sorozatnak, a harmadikban a franciák véleménye lesz olvasható a kiválasztott országokról.

Majd következnek a hét hírei, hogy ki-kit támadott meg, hol vannak a frontok, egyebek. Ha követitek a magyar sajtót, akkor erről úgyis tudtok már.

Illetve a lap végén található egy hirdetmény, miszerint ATO-sokat toboroznak az amerikaiak megsegítésére.

Brazil közlöny

Az első hét összefoglalója, minisztériumokra lebontva. Ilyen nálunk is lehetne, bár nem tudom, hogy velünk történik-e egyáltalán annyi minden, hogy meglehetne belőle tölteni egy lapszámot.
Én csak a fontosabbakat említem meg ezek közül. Lehet mind az lesz, még én sem tudom.

Külügy:

Ezen a héten négy találkozójuk volt a ROLA szövetségben, melyeken megbeszélték a jelenlegi csatornákkal kapcsolatos teendőket, illetve létrehoztak egy újat, melyet csak a tagországok védelmi miniszterei fognak használni.

Mexikó belépett a ROLA-ba, Argentína pedig hadat üzent Paraguaynak – előző számomban a részletek -, amivel elérte, hogy kapjon egy NE-t Perutól, Brazíliától és Paraguaytól – Chilétől meg már eleve volt neki.

Újra kötötték az MPP-iket és kettő újjal bővítették. Egy bosnyákkal és egy albánnal is. A napokban pedig hamarosan részt vesz egy találkozón, pár fontos szövetségesével együtt.

Hadügy:

Az Argentínával való háború nagyobb aktivitást követel tőlük, de eddig is szépen teljesítenek, folyamatosak a cikkek, valamiféle táblázatot is frissítenek naponta, és több találkozót is leszerveztek már a stratégia kérdések ügyében.

Pénzügy:

Nemrégiben nyújtott be a gazdasági miniszter egy hitelkérelmet – egy külső kormányzati felületen – 300.000 cc-ről. Ezt a monetáris piacon áll szándékában mozgatni, és 10-20%-os haszonnal számol. Illetve a fegyver piacon is venné és adná el a fegyvereket, további profit reményében.

Oktatás:

Idejében kiadtak minden fontosabb cikket és az új küldetésekről is rekord idő alatt kijött az ismertető.

Kommunikáció:

Ez a cikk a komm. közlönyben jelent meg, tehát mondhatjuk, hogy elég alapos – ők is ezt írták, csak jóval hosszabban.


Agard szövetség hivatalos lapja

Néhány infó morzsa az Asgard házatájáról.

Először is új SC-t köszönthetnek a szövetség élén. Aki nem más mint JudasGoat.



Megtudható belőle, hogy közeledtek a CoT-hoz, ugyanis az ő ellenségeik a TWO tagjai – például Litvánia. Számos MPP-t kötöttek oda tartozó országokkal és segítettek is az oroszoknak, amennyire erejükből kitelt. Tovább fogják mélyíteni a kapcsolataikat a CoT-tal, hogy sikerrel vehessék fel a harcot a közös ellenséggel - TWO.

Északon még mindig dúlnak a harcok. Kanada spanyol megszállás alatt áll, Svédországot kvázi teljesen elfoglalta Litvánia, Fehéroroszország pedig légicsapást indított Norvégia ellen – ami sikerrel is járt. De hiába ők a kisebbek, minden eszközt megragadnak, hogy felszabadítsák országaikat, legyen az katonai vagy diplomáciai.

Végül megtudhatjuk, hogy Hollandia elküldte hivatalos csatlakozási kérelmét az Asgard-hoz, ahol jelenleg is folynak a tárgyalások az üggyel kapcsolatban. Ígéretük szerint hamarosan jelentkeznek a döntéssel.

Érdekesség:


A huzat, amit mindig érzel mikor belépsz egy áruházba, azért van, hogy a rovarok ne repülhessenek be.

==========================================================================================