Jungtinė Karalystė ir Naujoji Zelandija - prezidento rinkimai

Day 1,141, 06:47 Published in Lithuania Lithuania by Ignas Grinevicius


Sveiki!

Šiandien Lietuvos atgarsiuose nenarpliosime įvairių vietinių temų, kaip tai paprastai darydavome. Šiandien Lietuvos atgarsiai pristato jums ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje bei Naujojoje Zelandijoje ataskaitą (taip, tas bebras dar ir ambasadorius).

Šį kartą pasidomėjau tose šalyse, kaip ir virtualioje Lietuvoje, artėjančiais prezidento rinkimais: apklausiau tų šalių piliečius, paėmiau iš kandidatų šiokį tokį interviu. Tiesa, pilni interviu publikuojami nebus, kadangi kai kurie kandidatai įsigudrino atsakyti manteliuko stiliumi (jų atsakymai buvo labai ilgi), tad tiesiog apibūdinsiu kandidatus remdamasis interviu.

Pradėkime nuo Jungtinės Karalystės.

Čia kandidatuoja penki žmonės:

Frerk yra remiamas The Unity Party (Vienybės partija), Radical Freethinkers Alliance (Radikalių laisvamanių aljansas), British Democratic Party (Britų demokratinė partija). Jis žada pakelti populiaciją bei BVP vienu procentu bei užkariauti Singapore City regioną.

Šis kandidatas - dukart buvęs Phoenix generalinis sekretorius (Secretary General), taip pat užėmęs įvairių postų PEACE GC. Jungtinėje Karalystėje jis apsistojęs tik keturis mėnesius - iki tol gyveno Nyderlanduose, ten yra užėmęs svarbių postų. Realiame gyvenime teigia esąs socialistas.

Teigia kandidatuojantis todėl, kad mano, jog jo dvejų metų žaidimo patirtis gali padėti Jungtinei Karalystei sausai išlipti iš sunkaus jai periodo.

Savo šansus kandidatas vertina labai gerai, nes yra remiamas stiprių partijų.



Sir Humphrey Appleby yra remiamas United Kingdom Reform Party (Jungtinės Karalystės reformų partija). Jo pažadai - pakelti populiaciją bei BVP 5 procentais bei užimti Dubliną.

SHA - daugkartinis Jungtinės Karalystės vyriausybės narys, kabineto sekretorius. Dabar jis - krašto apsaugos būrio vadas.

Yra parašęs daug kampanijos straipsnių, tad sukonspektuoti jo tikslus būtų sudėtinga. Trumpai teigia, jog atstovauja savo partijos pažiūroms (UKRP - centro dešinės liberali partija).

Mano, jog jo šansai nugalėti yra geri, tačiau taip pat mano, jog ir kiti kandidatai turi daug šansų ir niekas šiuose rinkimuose dar nėra aišku.



KaisKais yra remiamas People’s Communist Party (Liaudies komunistų partija). Oficialių savo tikslų nustatęs nėra. Kadangi savo kandidatūrą jis paskelbė paskutinę akimirką, interviu iš jo nepaėmiau.



michael32 yra remiamas British National Party (Britų nacionalinės partija). Žada padidinti populiaciją 6 proc., o BVP - 8 procentais. Kaip ir Sir Humphrey Appleby, šis žmogus žada triumfuoti Airijos sostinėje.

Teigia, jog visuomet buvo lojalus Jungtinei Karalystei ir kandidatuoja todėl, kad nori šį žaidimą padaryti skaidrų ir paprastą naujokams.

Mano turįs gerus šansus laimėti.



GGRyan yra remiamas UK First (Svarbiausia - Jungtinė Karalystė) partijos. Žada pakelti populiaciją 13 procentų, o BVP - 12 procentų bei užimti visą Švediją.

Jis yra buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas (mūsų terminais - prezidentas), vice ministras pirmininkas bei užsienio reikalų ministras.

Tiesa, šiuose rinkimuose jis rimtai nesiekia būti išrinktas - tiesiog nori savo naujai partijai suteikti matomumo. Savo šansus vertina prastai.



66,7 proc. teigė balsuosiantys už Frerk, 28,6 proc. - už Sir Humphrey Appleby, 4,8 - už GGRyan, už michael32, kad ir kaip gerai jis vertintų savo šansus, balsuoti nežada niekas, o KaisKais į apklausą dėl vėlai paskelbtos kandidatūros nebuvo įtrauktas.



Dabar - Naujosios Zelandijos eilė.

Kadangi Naująją Zelandiją iki paskutinių akimirkų, kai dar buvo galima skelbti kandidatūras, kankino bugai, pilnavertiškai pristatyti galiu tik vieną kandidatą - Bedi Vere.

Bedi Vere remia Peace ‘n’ Prosperity Party (Taikos ir gerovės partija), New Zealand Solidarity Union (Naujosios Zelandijos solidarumo sąjunga), Kiwi Independent Party (Nepriklausoma kivių partija). Jis žada 5 proc. padidinti populiaciją bei BVP ir išlaikyti dabartinius regionus.

Iki šiol jis buvo aktyvus Naujosios Zelandijos visuomenės veikėjas. Juo tapo likus savaitei iki momento, kai Naujoji Zelandija atsirado eRepublik žemėlapyje.

Bedi Vere mano galįs būti geras lyderis, kuris suprastų visuomenės dėsnius.

Šis kandidatas planuoja suvienyti valstybę (dabar joje pakankamai daug susiskaldymo), sumažinti kainas Naujojoje Zelandijoje, pasirūpinti tuo, kad kariuomenė vėl grįžtų į savas vėžes, sukurti programą naujokams, kuri paskatintų juos likti šiame žaidime.

Savo šansų kandidatas nevertina itin gerai, tačiau mano, jog nieko negalima žinoti, kol rinkimai neįvyko.



Naujojoje Zelandijoje yra dar du kandidatai, apie kuriuos jums galiu suteikti tik oficialią informaciją:

kurojca yra remiamas Aotearoa (????????) partijos, nėra išsikėlęs jokių tikslų. Serbų kandidatas.

Bass Junkie yra remiamas Kiwi Social Democrats (Kivių socialdemokratai). Tikslų neišsikėlęs.



Apgailestauju, tačiau dėl to, kad mano straipsnyje, išleistame Naujojoje Zelandijoje, administratoriai aptiko viešus debatus, apklausos taip pat nebus.

Dėkoju skaičiusiems, tikiuosi, jog straipsnis buvo pakankamai informatyvus, padėjo jums susipažinti su užsienio šalių politine arena.



Jei patiko:


Ignas Grinevičius