Hadügyi elemzések a Világ államaiból, statisztika a szövikről, NAP és képregény

Day 2,035, 09:54 Published in Hungary Hungary by Scat

A mai számban főként hadügyi elemzéseket olvashattok, szinte minden frontról. Lesz egy statisztikai összefoglaló is benne, mely a szövetségek erejét mutatja be, amiből lehet találgatni a jövőre nézve. Illetve helyett kapott benne egy újabb NAP, és a nemrégiben megjelent rövid labdás képregény.
Állati sok munka volt ezekkel, úgyhogy nagyon remélem, hogy megérte. Ennyi cikket nem fogok többször egy lapszámban kiadni, túl sok idejét veszi el a napomnak.

Tartalom:
I Argentin HK hadügyi elemzése a Dél-amerikai frontról
II Statisztikai elemzés az összes létező szövetségről és sebzésükről
III Bolgár hadügyi elemzés a saját frontvonalaikról és néhány rövid hír a CoT berkekből
IV Olasz-szerb NAP változásai
V Amerikai hadügyi elemzés az eVilág frontjairól - ebben benne van a sajátjuk is
VI Labdás képregény az USA helyzetéről

Cikkeket, amiket érdemes lenne lefordítani vagy összefoglalni, továbbra is ajánlhattok. Barátnak is nyugodtan lehet jelölni, hogy a shoutomnak hála ne maradj le a legújabb lapszámról.

==========================================================================================

Argentin HK

Az argentin HK írása, mely felvázolja, hogyan is alakul a háborújuk, mely négy fronton zajlik. Felhívja a figyelmet, hogy nincs semmi titok, amit ezzel kapcsolatban fel kellene tárni, pusztán csak a tájékoztatás a célja ezen cikknek. Négyfelé osztotta a térképet a könnyebb érthetőség érdekében. A következő képen láthatjuk is, melyekre. A cikk kettő nappal ezelőtti, így itt, ott hozzáfűztem néhány változást.



Északnyugati szektor



Aktív országok
: Argentína, Bolívia, Kolumbia, Peru
Másodlagos államok: Paraguay, Chile

Itt főként Argentína és Peru harcol. Argentínának sikerült meghódítani Argentine Northwest régiót és ezzel megszerezni a kezdeményezést. Ezzel egy időben Peru-t megtámadta Kolumbia és Bolívia is. Míg az előbbit igyekeznek megnyerni a peruiak, addig az utóbbinál csak az időt húzzák – Bolíviát el is törölték azóta, így mínusz egy front. Argentína számára ez a front elsőbbséget élvez, főleg, hogy Northe Grande régió birtoklásával meg is van a gazdaság miatt szükséges „híd”.

Északkeleti szektor



Aktív országok: Argentína, Paraguay
Másodlagos állam: Bolívia

Ezen a területen Argentína és Paraguay küzd ádázul a bolíviai területekért – ugyanis Paraguay megszállta Bolíviát. Santa Cruz-t már sikerült elfoglalni, így már csak kettő területe maradt Paraguaynak – most már csak egy.
Ez a front az abszolút elsődleges Argentína számára, ugyanis itt lehet a leghamarabb eltörölni az ellenfelet, ezzel csökkentve a frontok számát. Azonban Brazília is becsatlakozott a harcba és próbálja elfoglalni a megszállt paraguayi területeket, amiket vissza is adna nekik rögtön.
Ebben a szektorban kiváltképp fontos a gördülékeny koordináció Bolíviával – akiket azóta eltöröltek.

Délnyugati szektor




Aktív országok: Argentína, Chile
Másodlagos állam: Peru

Itt Argentína elfoglalt egy chilei régiót, Chile megszállt kettő argentint, és van egy aktív támadás North Chicoban – amit azóta Argentína el is foglalt, az új csata Zona Centralban van.
Eközben Peru elfoglalt egy eredeti argentin területet – ami azóta már felszabadult. Ez a terület jobban számít bármelyik másiknál, ugyanis fontos, hogy Chilét sakkban tudják tartani. Mindenesetre ez a szektor jelenleg csak másodlagos prioval rendelkezik.

Délkeleti szektor



Aktív országok: Argentína, Brazília
Másodlagos állam: Paraguay

Errefelé Argentína kettő paraguayi területtel rendelkezik, míg Brazília elfoglalta Mesopotamia-t – eredeti argentin régió.
Itt két dolog lehetséges. A brazilok elkezdnek dél felé haladni, szép sorjában bekebelezve az argentin régiókat, vagy elindulnak Paraguay eredeti területei felé, hogy visszaadhassák azokat nekik, miután elfoglalták Argentínától.
Ez a szektor rendelkezik a legalacsonyabb prioritással, sőt, az lenne a legjobb, ha teljesen figyelmen kívül hagynátok, jegyzi meg az író.

A cikk végén az olvasható, hogy a Paraguay elleni harcok az elsődlegesek, míg a Brazília elleniekkel nem kell foglalkozni.



Belga alelnök írása

Ez egy kifejezetten érdekes, információ dús és mindemellett pofás cikk. A szövetségeket mutatja be, különböző grafikonok, sávokon keresztül. A sebzésüket, ki merre orientálódik/helyezkedik a háborúban, a különböző szövik egyes divíziói mekkora hányadát adják a sebzésnek, ilyesmi. A grafikonokba nem kontárkodtam bele, egyrészt mert állati sok munka lenne – mivel nem értek semmilyen programhoz, a painttel meg nem kezdek el tökölni -, másrészt a képek alatt úgyis lesz magyarázat, amit lemagyarosítok, így érthető lesz minden, hiába van angolul az összes felirat, ami a grafikonokon szerepel.

A 2034-ik napra az eVilág MPP-inek a száma nőtt. 326 darab van belőlük, tehát 40-nel több, mint a 2021-iken – az utolsó ilyen témájú cikk akkor jelent meg, így ahhoz fog viszonyítani végig.

Legutóbb láthattuk, ahogyan egy tengely kezd formálódni a kialakult szövetségek között. A CoT csoport a bal oldali, míg a TWO a jobb.

A 2021-ik napon fennálló helyzet:


Magyarázat:
A CoT országok világoskékek, a TWO lila, a NaN szövetség barna, az EDEN sötétzöld, az Asgard sárga. Ex-EDEN narancssárga, ex-TERRA világoszöld, ex-CTRL pedig piros.
(Magyarázat a címkékhez: Szerbiára a régi "CS" jelölést használjuk az Erepublikon.)

A 2034-ik napon a tengely még nyilvánvalóbban kiütközik.


Magyarázat:
A CoT országok világoskékek, a TWO lila, a NaN szövetség barna, az EDEN sötétzöld, az Asgard sárga. Ex-EDEN narancssárga, ex-TERRA világoszöld, ex-CTRL pedig piros, ex-CoT pedig világoskék – vagyis ebből a színből úgy látszik kettő van.

A program három nagyobb csoportosulást ismert fel: A CoT államokét (kék), a TWO országokét (piros) és Kínát/NaN-t (zöld).



Bal oldalon láthatjátok a CoT tömörülést, ami már magában foglalja az Asgard szövetséget és az ex-EDEN országokat, mint Horvátország, Bosznia-Hercegovina és Albánia (kék).

A jobb oldalon pedig a TWO csoport, amibe már beletartoznak a CUA országok (Argentína, Uruguay, Kolumbia), mint ahogy az ex-EDEN országok is, mint Török- és Görögország (piros). Miután Új-Zéland elhagyta CoT-ot, már ők is a TWO csoportba kerültek bele.

A maradék csoport, ami szintén jobb oldalon van, nem más mint Kína és a NaN országok, melyek továbbra is semlegesek, egyaránt rendelkezve MPP-kel mind a két oldalról.
_________________________________________________________________________

A szövetségek sávja arra hivatott, hogy megmutassa és érzékeltesse, mekkora sebzéssel rendelkeznek azok.
Két hónappal ezelőtt, az 1977-ik napon ez volt a helyzet - ezt megelőzően akkor készített utoljára ilyen sávot:



A TWO (lila). a CoT (kék), az Asgard (sárga) a NaN (szürke) és az EDEN (sötét zöld). A legerősebb semleges államok is megjelennek a sávon, mint Argentína (zöld), Brazília (bordó), Oroszország (narancssárga).
A maradék országok az 1977-ik napi MPP-ik alapján az alábbiak szerint lettek megosztva: TWO páti semlegesek (világos lila), CoT párti semlegesek (világoskék) és EDEN párti semlegesek (világoszöld).

Azon a napon a CoTWO-é volt a vezetés 61%-kal, az EDEN 35%-val szemben.

A 2034-ik napon pedig az alábbi szerint oszlott meg a sebzés mértéke:
Mivel a CoTWO felbomlott és a korábbi szövetségesek már egymás ellenségei.



A CoT (kék), az Asgard (sárga), a NaN (szürke), a CUA (világos piros), a TWO (lila). A legerősebb semleges országok pedig Törökország (narancssárga), Brazília (sötétszürke), Kína (zöld). A maradék államok pedig a TWO párti semlegesek (világos lila), CoT párti semlegesek (világoskék).
A korábbi EDEN országok a 2034-ik napi MPP-ik alapján pedig két csoportra lettek elosztva. pro-CoT EDEN (világoszöld) és pro-TWO EDEN (piros)

Ha Kínát és a NaN országokat nem számoljuk, akkor látható, hogy a TWO az 54%-os sebzésével vezet, míg a CoT az eVilág sebzésnek csupán a 42%-át adja.

Csak maga a TWO és CoT az eVilág sebzésének a 31%-át, illetve 29,6%-át adja. Mint látható, a korábban említett különbség főképpen az ex-EDEN országoknak köszönhető.

pro-TWO ex-EDEN államok (beleszámolva a CUA-t és Törökországot is) 22,2%-ot nyújtanak, de ha hozzá vesszük Tajvant is (aki csatlakozott a TWO-hoz), akkor ez 23.3%-ra nő.
A másik oldalon vannak a pro-CoT ex-EDEN országok (hozzáadva az Asgardot és Franciaországot is), akik csupán 9,5%-nyi sebzését adják az eVilágnak.

Az ex-EDEN országok, az össz sebzésük mintegy 70%-át a TWO-nak biztosítják, míg a CoT-nak csupán 30%-nyit.

Az alábbi táblázat az egyes csoportok és országok sebzését mutatja divíziónként (milliárdnyi sebzés havonta)



Megjegyzés:
A Totál Sebzés az a sebzés, amit te okozol egy csatában. Minden ütésednél láthatod, hogyan változik az összege és a kötél is mozoghat tőle, míg a
Súlyozott sebzés az, amely figyelembe veszi az új háborús modult, ugyanis most már az alsóbb osztályban nyújtott sebzés lehet többet ér taktikailag, mint a magasabban leadottak – ezt nyugodtan ki lehet egészíteni, érthetőbben megmagyarázni, mert én nem értek hozzá így fogalmam sincs mit írtam most le.

Bolgár Külügyi Közlöny

Ebben több frontra is kitér, de az amerikait kihagyom, mert arra lejjebb úgyis rátérek még.

A Közel-Keleten az alábbi a helyzet:
Görögország hadat üzent Bulgáriának, hogy kiűzze őket Arábiából, ezzel gyakorlatilag megpróbálván eltörölni őket – lévén az eredeti területeik megszállás alatt tengődnek, szóval csak az van, ami az Arab-félszigeten található. Ennek érdekében össze is fogtak a törökökkel. Majd kitér arra, hogy ők miért is harcolnak együtt, de ez igazából lényegtelen, maradjunk annyiban, hogy mindegyikük utálja a macedónokat, akit meg a bolgárok szeretnek. Az ellenségem barátja az ellenségem alapon folyik a harc. Szépen haladtak is dél felé a hellének, azonban egy felkeléssel sikerült elvágni a bolgároknak a velük való közös határt, így megmenekült a fővárosuk. Egyelőre.



Azonban a háború nem záródott le, ugyanis a görögök felszabadítottak néhány eredeti bolgár területet. Hogy miért? Mert így Oláhországnak lehetősége van arra, hogy megnövelje bónuszaink a számát, lévén azokat a területeteket ők foglalják el szép sorjában. Mindezzel szert tesznek egy alumínium és egy vas régióra – az utóbbiért még tart a harc.


A háromból kettőt már elfoglaltak

Eközben Macedónia megtámadta Törökországot és próbál előre haladni az iráni területeken. Meg is teheti, hiszen az indonézek a légicsapásuknak köszönhetően bármikor besegíthetnek nekik egy törökök elleni hadüzenettel, ezzel megosztva a sebzésüket. Indonézia jelenleg Iránt támadja.


Macedónia (libafos szín), Indonézia (szürkés kék?). Törökország (az egyetlen nem Chuck Norris által alkotott szín), Irán (barna)

Majd a Dél-amerikai frontról ír egy keveset, de erről a hadszíntérről már olvashattok egy összefoglalót fentebb, így ezt is kihagynám, egyébként is elég felületesen ír csak róla.

Ezután egy kis propaganda következik, miszerint ők büszkék arra, hogy a CoT-on belül egyenlőség van, míg a TWO-nál Szerbia beadott egy javaslatot, amivel az ő és Lengyelország szavazata többet érne, mint a többi tagé. Arra viszont már nem tér ki, hogy ez a javaslatot még azon a napon le is söpörték az asztalról, maguk a szerbek. Propaganda na, az ilyen.

Aztán következik pár rövid hír
:
• Új-Zéland kilépett a CoT-ból. Azonban megjegyzi, hogy az ott élők tetemes része szerb TO-s.
Oroszország légicsapást indít Dél-Afrika ellen. Mindenki elfogadta ezt a döntést a szövetségben és Brazília volt a közvetítő.
• Új SC-ket választottak a CoT-ban. Az egyikük The Graverobber (bolgár), míg a másik Femto666 volt (chilei). Azonban utóbbi lemondott a rangjáról, különböző okokra hivatkozva, így ideiglenesen az indonéz hadügyminiszter vette át a helyét.
• Mexikó csatlakozott a ROLA-hoz, így már hatra nőtt a tagok száma. A másik öt az alábbi: Chile, Brazília, Spanyolország, Peru és Paraguay.
• Olaszország és Svájc barátsági szerződést kötött – ezt egy korábbi számomban már közöltem is.

Illetőleg a végén van egy hirdetés, ami szerint nagyköveteket toboroznak.

Az olasz eredeti

Megújították és ezzel együtt módosították is az olasz-szerb NAP-ot. Ennek következtében Olaszország három helyett, négy régióval fog rendelkezni. Illetve már rendelkezik is. Azért kaptak plusz egyet, mert eddig pöccre betartottak mindent, amit a szerbek kértek tőlük. Bónuszok terén nincs változás, mindegyik hal régió, viszont ennek köszönhetően több képviselőjük lesz a kongresszusukban, aminek örülnek - mármint a több régiónak, nem a halaknak.

A szerződés pontjait nem írnám le külön, mert csak a szokásos dolgok vannak benne. Nem támadják egymást, nem indítanak az olaszok felkelést, ha mégis, akkor NE-t adnak Szerbiára, hogy visszafoglalhassák a régiót, ilyesmi. Minden elnökválasztás után kell tárgyalni a szerződés hosszabbításáról, részleteiről.

Amerikai magánlap

Végül egy USA-ba szakadt horvát úriember cikkét dolgoznám fel, akinek az a neve, hogy Suszter Tóni. Oké, magyarosítottam, de megmosolyogtam a dolgot.
Gyakorlatilag amerikaiként tengeti napjait jó ideje, így végül is mondhatjuk rá, hogy egy jenki cikket fogunk olvasni.

Először a pártelnökök választását összegzi, ami senkit sem érdekel. Menjünk tovább.

1. Az USA a frontjai közül egyet sem volt képes megnyerni, amit ezen az ábrán láthattok.


Szerbia, Thaiföld, Magyarország, Montenegró, Egyesült Királyság és Lengyelország…csak ennyien támadták meg az Egyesült Államokat, majd egy pornós hasonlat következik.



Úgy tűnik Spanyolország az egyetlen, mely nem adott NE-t rájuk, és valószínűleg nem is fog, mivel ROLA tag, amelyben ott van Brazília is, akik viszont jóban vannak az USA-val. A spanyoloknak mind CoT, mind a TWO oldalon vannak barátai, fel is teszi az író a kérdést, hogy mennyi ideig űzhetik még ezt a se veled, se nélküled politikát. A legfontosabb számukra egyértelműen a szerbekkel és a lengyelekkel való kapcsolat. Amíg rendelkeznek minden bónusszal, addig úgy véli, nem kell tartani tőlük.

2. Majd a bolgár-görög harcokról ír, amiket fentebb már összegeztem, így ezt kihagyom, kivéve a következtetéseket, hiszen azok minden embernél egyediek.

Annak ellenére, hogy jelentős mennyiségű régiót vesztettek el, Macedónia – akit lazán fyrom-nak nevez csak, holott egy szövetségben vannak – és Bulgária továbbra is rendelkeznek fegyver bónuszokkal. De Török- és Görögország több fegyverhez szükséges - szóismétlés - bónusszal rendelkezik. Ez az a pillanat, amikor megkérdezi, hogy ez a CoT végét jelenti? Az egyetlen reményt Indonéziában látja, akiknek viszont problémát okoznak a megszállt iráni régiókban indult felkelések. Viszont megjegyzi, hogy a második horvát-indonéz háború alatt megtanulta, Indonézia rengeteg sebzést képes mozgósítani ha kell, az egyetlen baj csak az, hogy ezt nem tudja hogyan használhatná ki megfelelően.



Úgy véli, ha a macedónok és bolgárok nem tudják sikerrel visszaverni a támadásokat, akkor a CoT-nak annyi. Az utolsó lehetőségüknek marad a légicsapás.

3. Argentína, Kolumbia és Bolívia versus Brazília, Chile, Peru, Paraguay és Mexikó




Meglepődött, hogy Argentína ilyen sokáig ellen tud állni 3 ellenféllel szemben úgy, hogy még nyer is néhány csatát. Bolívia és Kolumbia érkezett, hogy segítsen az argentinoknak, azonban nem sok vizet zavartak. Vajon ez azt jelenti, hogy új szuperhatalom van születőben Argentína képében vagy csak az utolsó vérig harcolnak?



Mexikó megtámadta Kolumbiát, ami nagy hiba volt az író szerint. Ugyanis úgy véli, hogy várnia kellett volna a mexikóiaknak, míg lezajlik a thai légicsapás, majd megtámadni Texast, így zárva le azt a frontot. De késő bánat, az új feladat véleménye szerint az, hogy Kolumbiának ne legyen lehetősége kongresszust választani. A többi már csak ömlengés, hogy 10 nap van a választásig, de egy régió is elég hozzá, szóval sok móka fog zajlani az eVilág azon szegletén.

Lengyel lap

Végül a népszerű labdás képregény legújabb változata. Olyan rövid és egyszerű a szöveg, hogy önmagában nem érte volna meg „lefordítani”, de így levezetésnek pont jó lesz.







Érdekesség:


A pite tésztája extra ropogós lehet, ha a készítése során víz helyett vodkát használsz.

==========================================================================================