Francia külügy, szlovén közlöny, brazil MOFA-val interjú, CUB egyezmény és más

Day 2,050, 07:22 Published in Hungary Hungary by Scat

Ezúttal egy nagyon jó kis számot sikerült elhoznom nektek. Szó lesz benne mindenről, ami fontos lehet és megjelent a sajtóban. Nem lövöm le már előre a cikkeket, irány a tartalomjegyzék!
Nagyrészt fordításokkal találkozhattok, mert kell az érte járó CC. Hiszen gyarló az ember.
Szóval nem egy rövid cikk.


Tartalom:
I Francia külügy cikke az impeachről és véleményük a TWO országokról
II Az elmaradt szlovén légicsapás okai, részletei és a TWO belügyeiről egy kis infó
III A CUB egyezmény
IV Interjú a brazil külügyminiszterrel - rettentő érdekes szerintem
V A lengyel-ukrán MPP bejelentése

Cikkeket, amiket érdemes lenne lefordítani vagy összefoglalni, továbbra is ajánlhattok. Barátnak is nyugodtan lehet jelölni, hogy a shoutomnak hála ne maradj le a legújabb lapszámról.

Megjegyzés: a cikkben található dőlt betűs sorok, mondatok, az én hozzáfűzéseim a dolog(ok)hoz, vagyis az eredetiben nem szerepel(nek). Csak a félreértések elkerülése végett jegyzem ezt meg. Egyébként ez az összes cikkemre vonatkozik.
==========================================================================================
Francia külügy cikke

Akik esetleg nem követték volna a legutóbbi francia eseményeket, örülünk, hogy nekik mi adhatunk felvilágosítást. Felmerülhet benned a kérdés, hogy miért adtunk be egy bizalmatlansági indítványt és fogadtuk is el már délutánra. A tegnapi napon az elnökünket bannolták a fórumról, mert a moderálási jogokat átadta(?) – out-passed, valaki segítsen, ezt hogyan is kellene fordítanom. Az őt támogató egyik párt azonban minden előzetes egyezés nélkül adta be az impeachmentet. Emiatt az elnök úgy döntött NE-t ad Lengyelországra és a DoW - nap csatája – is egy lengyel harcra mutatott. Mindkettő nemkívánatos döntés volt. Elnézést kérnénk emiatt a lengyelektől és úgy véljük kérdezniük kellett volna a dologról a cselekvés előtt – nem kellett sokáig várnunk, hogy előbukkanjon a francia virtus -, de a helyzet rajtunk kívül álló okok miatt történt meg. Ennek ellenére úgy véljük, ez nem igazán probléma Lengyelország számára. Egy hónapon keresztül semmilyen NE-t nem adtunk rájuk suttyomban, szóval úgy véljük minden rendben. Lépjünk tovább!
E váratlan helyzet következtében a választáson második helyett Ellyiono veszi át a stafétát, a kormány viszont az alelnök kivételével ugyanaz marad. ZeMaKubeX váltja AlexMCS182-t, aki remélhetőleg jó úton fogja terelni országunkat a következő választásig. Ne habozzatok felvenni velünk a kapcsolatot, ha bármiféle kérdéseket akadna.

Majd következik a kormánylista, mely az eredetiben megtekinthető.





Egy ellenfél, mióta a Mediterrán Szövetség feloszlott – ez egy 2008/2009-es szövi volt, ha jól tudom mi is tagja voltunk. Azonban két éve nem igazán volt komoly összetűzés országaink között. Mindkét ország belefáradt a szűnni nem akaró konfliktusokba. Bár még mindig ellenfélként kezelnek minket, a múltban nem volt különösebben sok ellenségeskedés köztünk.
A közelmúltban az MU torna miatt ránk adott NE-jük felszította a régi ellentéteket, de el kell ismernünk, hogy ők gyorsabban visszaadták a területeinket, mint anno az USA.



Két teljes éven keresztül Görögország kitűnő szövetségesnek bizonyult, mindig válaszolt a hívásainkra, erőteljesen tankoltak is a csatáinkban, ha kellett és jelentős mértékben támogattak is minket. Sajnálatos, hogy most már a TWO oldalán harcol, de a dolgok változnak.



A Rhones-Alpes epizód óta, mikor a magyarok nem akarták nekünk visszaadni a régiónkat – korábban meséltem már róla – (miközben a szövetségesünk volt) – ugyanez nem mondható el a francúzokról – még mindig tapintható egyfajta utálat velük szemben. De több mint két éve nem volt lehetőségünk arra, hogy beszéljünk velük. Nagy részünk továbbra is utálja Magyarországot – részemről kölcsönös az érzés -, különösképpen az egy évvel ezelőtti támadásuk miatt, mikor is „kiköltöztek” hozzánk és hónapokig eltörölve tartottak minket.



Az ősellenségünk az eRepublikon. Lengyelország mindig is a megszálló országok között volt. Bár a szemünkben „Lengyelország az ellenség”, néhány francia meggondolta magát az idők folyamán velük kapcsolatban. Mivel elmondható rólunk, hogy betartjuk a megkötött szerződéseket – na hiszen -, ezért a lengyelekben a velünk való ellenségesség átalakult egyfajta semlegességi viszonnyá. És amíg fizetünk mint a katonatiszt, addig nem is lehetne másképpen. A múlthoz képest jobb viszonyt ápolunk velük, ugyanis már nyitottabbak a beszélgetésre, ellentétben a régebbi időkkel – hiába no, már nincsenek hatvan ezren. De ez ne tévesszen meg titeket! A szövetségükhöz való csatlakozás lehetetlen számunkra, mi pusztán csak a fejős tehenük vagyunk – valamire mindenki alkalmas.



Az egyetlen ország, mely neheztel ránk. Az Egyesült Királyság akkor vált ellenségünké, mikor elhagyták a TERRA-t és csatlakoztak ONE-hoz – a két szövi ellenfele volt egymásnak. Ez az érzés csak fokozódott, mikor Franciaország megszállta az országukat (a TERRA égisze alatt, kev2969 irányításával) és Cesare Vino korábbi francia nagykövet tette miatt az Egyesült Királyságban. Azóta a velük való tárgyalás egyszerűen lehetetlen – hát nem érdekes, hogy senki sem akar beszélni velük?



Szerbia egykor a szövetségesünk volt, még a Phoenix szövetség. Azonban annak feloszlásával, először a ONE, később a TWO tagja lett, azóta pedig ellenségünk, mely országunk déli részét megszállás alatt tartja. Kapcsolatfelvételeink rövidek, gyakorlatilag hónapok óta csak az egyezmények miatt jönnek létre. A megbékélés de facto elképzelhetetlen.



Ahogy Szerbia és Magyarország, Szlovénia is a Phoenix része volt egykoron. Mióta ONE/TWO tagok, érzékelhető egyfajta feszültség országaink között. A múltban mindig próbáltuk elkerülni az egymással való harcot, de ez nem akadályozott meg minket abban, hogy a felkeléseikben harcoljunk Olaszország felszabadításáért. Ahogy Magyarország esetében, úgy velük sincsen kapcsolatunk. A véleményünk velük kapcsolatban semlegesnek mondható, azonban TWO tag az ország, emiatt tisztában vagyunk vele, hogy egy pillanatig sem haboznának NE-t adni ránk, ha akarnának vagy kérnék tőlük.


Szlovén információs közlöny




1./ Légicsapással kapcsolatos kérdések tisztázása

Nemrégiben tettünk egy ígéretet, miszerint Szlovénia egy kis kalandra indul a légicsapás segítségével, de ez nem történt meg, ezért kénytelenek vagyunk tisztázni a dolgot. A jelenlegi helyzet Horvátországnál, mely még nem enyhült, mivel Istria and Kvarner területen a felkelés még folyamatban van – mivel csúsztam a fordítással, ezért közlöm, hogy azt nyerték a horvátok -, illetve a nálunk folyó nagyobb csaták következtében, melyek az utóbbi napokban folytak, a kormány úgy határozott, hogy nem él a légicsapás adta lehetőséggel.

Mivel a terv már füstbe ment, ezért nyugodt szívvel közöljük azt a nyilvánossággal. Szlovénia a terv szerint Dél-Afrikára mért volna légicsapást, lévén az egy nagyon gyenge ország, erősebb szövetségesek nélkül. Szóval valószínűleg könnyen ment volna a dolog, majd mikor sikerrel jártunk volna, beadtunk volna egy orosz NE-t, hogy kiűzzük őket Afrikából. Utána pedig dönthettünk volna, hogy keletre vagy nyugatra kívánunk-e tovább menni.
Azonban mikor erre céloztunk a közlönyben, az olasz és svájci régiókban indított felkeléseket elvesztettük, majd kaptunk még továbbiakat is. Ekkor a kormány úgy döntött, hogy nincs elég ereje az országnak ahhoz, hogy a felkeléseket leverje, és még légicsapást is indítson, így hát elnapoltuk a dolgot. De azt kell mondjam, nagyszerűen harcoltatok a horvátok ellen, mely bizonyítja, hogy Szlovénia még mindig erős katonasággal büszkélkedhet. Ha nem indultak volna ezek az RW-k, Oroszország ellen is ugyanilyen szenvedélyesen harcoltunk volna.

Bár némileg csalódtunk, hogy meg kellett szegnünk a légicsapásra vonatkozó ígéretünket, viszont így is volt éppen elég móka a múlt héten, mely még nem ért véget. Beadtunk egy NE-t Svájc ellen, mely biztosítja számunkra, hogy könnyedén visszaszerezzük az ottani területeket. Ezeket a régiókat különösebb nehézség nélkül szabadították fel, míg mi a horvátokkal vívtunk kemény csatát, lévén ez idő alatt nem tulajdonítottunk túl nagy jelentőséget azoknak a felkeléseknek. Ezt az eredmény a svájci kormány önigazolásnak használja és kérkednek is vele, hogy mily erősek és mennyire jó a stratégiai érzékük.



2./ TWO események

Mint ahogyan azt május elején olvashattátok már a Külügyminisztérium lapjában, volt egy kisebb vita a szövetség alkotmányával kapcsolatban – feltételezem a szerbek módosító javaslatára utal ezzel. Azóta több alkotmánymódosító kísérlet is volt, ugyanis minden ország szeretne valamiféle kiegészítést hozzátenni, azonban ez rengeteg vitát szül az egyes államok között. A pénteki napon viszont megállapodtak abban, hogy létrehoznak egy hattagú bizottságot, hogy úgy próbálja szabályozni az alkotmányt, ami mindenkinek a legmegfelelőbb. Ebből a hatból, az egyik tag Szlovénia.

Amerikai elnöki cikk

Az USA elnöke bejelentette, hogy létrehozták az úgynevezett CUB egyezményt, mely három országot foglal magában: eHorvátország, eUSA és eBrazília. Ezen háromból az amerikaiakon kívül mindenki semleges - ugye ők CoT tagok -, de az elnök állítás szerint olyan jó köztük a viszony és olyan nagyszerűen tudnak együttműködni, hogy ezt formálisan is meg kellett alkotni. Négy pontban írja le az együttműködésük mibenlétét, ezek röviden az alábbiak:

• Ezennel megfogadják, hogy segítik egymást katonailag, diplomáciailag és ATO-kban is.
• Létrehoznak egy tanácsot, melynek az éppen aktuális három elnök, illetve az általuk kinevezett kormánytagok lesznek a tagjai. Vétójoga senkinek sincs, minden döntés egyhangú kell, hogy legyen.
• A három ország állandó MPP-t köt egymással. Külső országgal is köthetnek, viszont ha az sérti valamelyik tag érdekeit, akkor tilos. Az országok indíthatnak hadjáratot a saját szakállukra, amíg az nem sérti egy másik tag érdekeit. Minden katonai lépést a tanács koordinál és tervez el.
• Ha a szükség úgy kívánja, részt vesznek egymás ATO-jaiban. Külsős baráti ország is bevonható. Minden ATO-t a tanács irányít és szervez meg. ATO-t nem csak a három tagországban lehet szervezni, hanem külső baráti, de akár semleges államokhoz is.

Brazil külügy cikke

Kedves ebrazilok. Végre megérkezett a SirStark külügyminiszterrel készített várva várt interjú. Ebben szó lesz a jelenlegi és a nemzetközi helyzetről, illetve lakossági kérdésekre is válaszolt.


eBrazíliára sokan még mindig semleges államként tekintenek. Azonban mikor kirobbant a hatodik világháborúmindig meglep, hogy ezt van, aki számoljanéhány TWO országgal megszűnt az MPP-nk (például Lengyelország). Ezek az országok jelenleg az ellenfelünket, eArgentínát segítik. Mi történt?

Az történt, hogy megszűnt köztünk a kommunikáció és a barátság, mint például az említett Lengyelországgal. A legutóbbi kormány rengeteg MPP-t kötött, de felismerte, hogy néhánynak bizony ki kell futnia, mint például az Argentínával és Urugay-jal kötöttnek – ezt a mondatot lehet félrefordítottam, de visszanézni nem tudom az MPP-ket, amivel leellenőrizhetném. Ez utóbbi országnak egyébként éppen a lengyelek gyűjtötték össze a légicsapáshoz szükséges dolgokat.

eBrazília jelenleg nem tagja egy szövetségnek sem, azonban az MPP-k alapján CoT beállítottságú. Figyelembe véve a jelenlegi háborút eArgentínával (aki nem hivatalos tagja a TWO-nak), aminek következtében gyakorlatilag eltöröltek minket, nem lenne hasznosabb az országnak, ha belépne a CoT-ba?

Sok barátunk van a CoT-ban, az egyetlen ország akivel problémáink vannak az eIndonézia. Ez ügyben felkerestük már eOroszországot, hogy segítsen elsimítani a dolgot, azonban nem jártak sikerrel. Egy CoT-hoz való csatlakozás jelenleg nem lenne a legjobb választás részünkről, mert bár segítenénk az ott már tagsággal rendelkező szövetségeseinket, viszont a nem tag barátainkat nem biztos, hogy tudnánk, mert lehet máshova szólna a parancs. Külső barátként gondolok itt, eSpanyolországra, eHorvátországra, eBoszniára és eAlbániára.


Milyen a kapcsolat eBrazília és a ROLA között? Illetve mi történt eDél-Afrikában?

A viszonyunk a ROLA-val nagyon jó, a lehető legnagyobb mértékben együttműködünk velük és minden oldalról kapunk támogatást, beleértve eSpanyolországot is.
eDél-Afrika lázadói folyamatosan indítottak felkeléseket Western Cape régióban, de mindig elbuktak, köszönhetően a kíméletlen válaszcsapásainknak. Azonban megtalálták a lehetőséget eArgentína és eUruguay személyében, így ki is használták azt.

Nemrégiben az Egyesült Államok elnöke, Tenshibo bejelentette a CUB egyezményt eHorvátország, eUSA és eBrazília közöttfentebb megtalálhatjátok a részleteket, tartalomjegyzékben a harmadik. Az Egyesült Államok régi szövetségesünk már, míg a horvátok igen megbecsültek nálunk. Mi ennek az egyezménynek a célja?

Erről először a Lorenzo kormány alatt folytak a tárgyalások, az akkori külügyminiszter tudta nélkül. Ebben a hónapban kapcsolatba léptem az amerikai külüggyel, és elküldtem hozzájuk MaulMau-t – a jelenlegi brazil elnök -, aki talált pár hibát a dologban. Jelenleg ezeket próbáljuk megbeszélni. Visszatérve a kérdésedre, ennek segítségével a három országot szélesebb együttműködésre tudjuk sarkallni, mind a harcmezőn, mind az USA-ban zajló ATO esetében. A legutóbbi választásokon jól látható volt, hogy mind mi, mind a horvátok masszívan részt vettek ennek kivitelezésében.



A nép kérdései

Lehetősége volt a lakosoknak shoutban és üzenetben feltenni a kérdéseiket a külügyminiszternek, most ezek következnek:

Van valamiféle párbeszéd a külügyminiszter és a hadügyminiszter között? Értem ez alatt, hogy a katonai hadműveletekben figyelembe veszik-e a külpolitikai helyzetet, ennek megfelelően járnak-e el? Van egyáltalán köztük bármiféle kapcsolat? – EddieJoe

Igen, van, chaten tartjuk a kapcsolatot és természetesen figyelembe vesszük egymás érveit a stratégiatervezések alatt, hogy mi lenne számunkra és a szövetségeseink számára a legjobb lépés.

Igaz az, hogyha segítséget kérünk a szövetségeseinktől, akkor egy linket küldenek vissza egy könyvről, amink az a címe, hogy „Hogyan tanuljunk meg spanyolul”? – EddieJoe /Fact: Brazília az egyetlen Dél-amerikai ország, ahol nem spanyolul, hanem portugálul beszélnek. Ez annak köszönhető, hogy Dél-Amerika azon részét a portugálok gyarmatosították IRL. Sőt, Közép-Amerika országaiban is a spanyol a hivatalos nyelv./

Az igazat megvallva, én ezzel még nem találkoztam, bár elég furcsa angol nyelven beszélgetünk mi egymással.

Hogyhogy eltöröltek minket? (kétkattos vagyok) - Jeyson Antonelli

Argentína és Uruguay sok TWO segítséggel hajtotta ezt végre. Bár a szövetségeseinktől kapunk segítséget, jórészüket nekik is eltörölték.

Igaz az, hogy az Argentínával kötött szerződésben szerepelt az emberáldozatok tanulmányozása is? – ArtyFowl

Igen, feláldoztuk Neymar-t és Messi-t.

Igaz az, hogy Santiano a legszebb srác az eMundoban? – Santiano Dia da Silva

Ez egy hazugság, mindenki tudja, hogy nWolf az.
Lengyel külügy bejelentése

Üdvözlünk mindenkit!

Ezzel a cikkel szeretnénk tudatni az egész eVilággal az újonnan megszülető együttműködést eUkrajna és eLengyelország között. Ennek segítségével biztonságosabbá tesszük régióinkat és rengeteg mókát hozunk a lakosoknak. Ugyanakkor szeretnénk biztosítani minden barátunkat a TWO-ban, az ACT-ban és máshol leledzőket is, hogy még mindig egy oldalon állunk és minden döntést együtt fogunk meghozni továbbra is, a megfelelő tisztelettel és magatartással.

Ukrán kongresszus MPP szavazása
Lengyel kongresszus MPP szavazása

Közös célpontjaink, barátaink, s szövetségeseink vannak. Megrengetjük az eVilágot! Ez az, amit mi bajtársiasságnak hívunk – vagy ha követem az HBO-s fordítást, akkor Elit alakulatnak.

Hail Lengyelország!
Hail Ukrajna!


És egy kis ajándék barátunknak, cCcNUEVEOCHOcCc-nek.



Érdekesség:


Manapság egy átlagos okos telefon jobb elektronikával rendelkezik, mint az első legyártott űrrepülő.

Ne felejtsétek olvasni fordító kollegám újságát sem:

Cronicon vero Hungarorum
==========================================================================================