Elnöki indulásom - Külpolitika: a Ewing-doktrína

Day 2,688, 08:59 Published in Hungary Hungary by Zsiger pasija Bobby Ewing

Sziasztok!

Nagy örömömre szolgál bejelenteni, hogy indulok az április 5-i elnökválasztásokon a Nagy-Magyarország Párt színeiben! Tudom nem könnyű a volt kormánypárt színeiben újrázni, de hiszek benne, hogy kemény munkával, jó kommunikációval, odafigyeléssel, harcos retorikával és igazunk megvédésével sikeres hónap elé nézhetünk!

A kormányprogram összeállítását talán lassítani/nehezíteni fogja a húsvéti ünnep, illetve az se zárható ki, hogy az elnöki ciklus alatt se leszek elérhető 24/7, és esetleg aludni is fogok! Kampányom első témája a külpolitika, mely most átalakulóban van. Ezt sajnos a többi, és korábbi jelöltek nem ismerték fel, és sablonos programjuk sablonos megvalósítása lépéshátrányban tartotta az országot. A Ewing-doktrína megvalósításával ezen változtatni szeretnék!

Mi is az a Ewing-doktrína? Annak a külpolitikai felismerésből fakadó elképzelésnek a neve, melyre az elmúlt hónapok során jöttem rá, és amit végre szeretnék hajtani.

A szövetségi rendszerek kiüresedtek, mára egyedüli tömbként az Assteria maradt fenn. A vicc-szövetségekről és a törpékről most ne beszéljünk. Vannak elszigetelt kis tengelyek a hajdani szövetségek romjain akik tartják magukat, de az Assteria egyeduralkodó, és repedések mutatkoznak a falain. Ilyen repedés például a magyar-román viszony is.

A románokat mi utáljuk, de szeretik őket a szerbek. Mi is szeretjük a szerbeket. Egy tömbben viszont nem lehetünk és nem is leszünk soha, de a szerbek nyilván egyik barátságot se dobnák. Ez van, talán el se várhatjuk tőlük.

De akkor a szerbek se várják el, hogy mi dobjuk az újraéledt indonéz barátságunkat, a macedónt, vagy hogy nem frissítjük fel kapcsolatunkat a törökökkel, nem nyitunk a horvátok felé. Nincs ezekkel semmi baj, amíg nem kell a szerbek, vagy valamely Assteriás barát ellen ütni. Assteriás barát alatt nem a szlovéneket vagy argentínokat értem, sőt, azt hiszem, az egyetlen barátunk ott Szerbia, a többiek ellen nyugodtan ütnék bármikor. Ők is ütöttek ellenünk, és ha a szerbek az ellen nem szólt, a mi akcióink ellen se szóljanak.

Gyakorlatilag ez a Ewing-doktrína lényege! Egységes tömb helyett - mivel abban több az ellenség, mint a barát - Magyarországnak a számára igazán fontos szövetségesekkel, barátokkal kell MPP-t kötnie, attól függetlenül, hogy azok melyik oldalon állnak. Ha ezek a szövetségeseink egymással harcolnának - értelemszerűen egy MPP ki is esik - a semlegességet kell választani (ahogy a jelenlegi szerb-török háborúban is ez lenne az ildomos - míg ha számunkra semleges, vagy ellenséges állammal akkor a kérdés nem kérdés!

Az izgalmak fokozása helyett itt áll konkréten, kiket látnék szövetségesnek a Ewing-doktrína alapján:

-Szerbia
-Indonézia
-Lengyelország
-Macedónia
-Törökország
-Chile

Egyelőre ennyi és nem több! A lista természetesen szükség esetén bővülhet (Anglia, Irán, Bulgária, én nyitnék az USA felé is, nem kell őket szerb parancsra utálnunk) , de koloncokra nincs szükség, akik elvonják a sebzést, és bezavarnak az így egymást potenciálisan kiütő MPP-kre! Viszont ennek a kevés országnak magyar csata híján MPP-s csatában apait-anyait beleadva segítünk, és mutatjuk meg, miért jó a magyarok barátainak lenni! Egy Indonézia méretű ország Kolumbia elleni háborúját a magyar sebzés például önmagában hozhatja, ha az Assteria (egy barátunk és 5-6 ellenségünk) nem tol bele kemény erőket!

Mondogatják egyesek, hogy pl. a macedón MPP értelmetlen, mert az év 365 napjából 360-t el vannak törölve, így nem tudnak ütni, csak ha ide utaznak! Ez igaz! Ezért eltörölt országgal MPP-t nem kötnénk, hanem az erre szánt összeget az általuk indított RW-k során magyar harcosok ellátására fordítanánk! Az MPP kötésre természetesen készen kell állni a felszabadulást követő NE esetére!

Röviden ennyi lenne a Ewing-doktrína lényege, mely a szövetségi tömbök körüli kényszerszerű sündörgést és a másik tömbben lévő barátaink kényszerű megtámadását a de iure semlegességre és egy minőségi MPP szettre cseréli, ahol nem kell ellenségeket vagy ellenszenves semlegeseket megtűrnünk, nincsenek koloncok, és nem várja el senki sem a szimpatikus, de rossz oldalra került barátok megtámadását.

Mivel Magyarország független, önrendelkezési joggal rendelkező állam, meglévő barátaink nyilván nem sérelmezhetik a Ewing-doktrína bevezetését, és ahogy mi megtűrjük mellettük ellenségeinket, úgy ugyanezt mi is elvárjuk tőlük.