Dar daugiau gliooko...

Day 1,319, 04:15 Published in Lithuania Lithuania by Ignas Grinevicius


Sveiki!

Pastarosiomis dienomis vis netyla diskusijos, o kai kuriais atvejais ir barniai apie gliooką, jo sugebėjimą būti prezidentu. Aš taip pat panorau įkišti savo trigrašį bei pamėginti objektyviai paanalizuoti situaciją.

Pradėkime nuo to, kad gliookas yra gana unikalus prezidentas. Jis, ko gero, yra pirmasis eLietuvos vadovas, kuris viešai deklaruoja nerimtą požiūrį į savo pareigas, sudaro visiškai nerūpestingo žmogaus įvaizdį, tačiau tuo pat metu sugeba savo virtualią tėvynę padaryti sėkminga šalimi.

Sėkmė mūšio laukuose

Gliooko valdymo laikotarpiu virtuali Lietuva išsiplėtė taip, kaip kadaise galėjome tik pasvajoti. Užėmėme dalį Rusijos, tarptautiniu mastu dabar atrodome ne tik kaip ištikimi sąjungininkai, bet ir kaip gana stipri valstybė. Žmonėms, kurie šį žaidimą tapatina su jame vykstančiais karais, tai turėtų netgi labai patikti. Tikiu, kad būtent nuožmūs kariai yra nemaža dalis tų, kurie remia gliooką. Ir tai yra gerai, kadangi tai reiškia, jog gliookas prisidėjo prie to, kad bent daliai visuomenės tai, kas įdėta į šį žaidimą, atsipirktų; kad bent dalis visuomenės sulauktų iš žaidimo to, ko tikėjosi, to, dėl ko žaidė šį žaidimą.

Žinoma, tokia eLietuvos karinė sėkmė - ne vien gliooko nuopelnas. Bet bent aš manau, kad jis vardan tos sėkmės padarė tai, kas nuo jo priklausė.

Gliookas ir visuomenė

eRepublik egzistuoja ne tik karinė sėkmė, šis žaidimas įdomus ne tik dėl karybos, bet ir dėl visuomenės, visuomeninių procesų. Pastarasis aspektas ir skiria eRepublik nuo kitų “taškyk priešą ir koliok kitą” žaidimų bei padaro jį kolektyviniu žaidimu. Jei eRepublik nebūtų kolektyvinis žaidimas, jei jame visuomenės nesudarytų tikri žmonės, šis žaidimas tikrai prarastų didelę dalį savo žavesio, apie ką dažnai net nesusimąstome.

Būtent visuomenė, buvimas jos lyderiu ir yra gliooko achilo kulnas. Tiesa, po inirtingų ir kartais perdėtų partijų karų gliookas buvo gan nebloga atgaiva, padėjo visuomenei į viską pažvelgti kiek blaiviau ir pozityviau, tačiau vėliau viskas evoliucionavo į “trolinimo” maniją, kai pavyzdį tam rodė pats prezidentas. Taip, tai patinka nemažai daliai visuomenės, tačiau kur tai nuves, ar tai ilgai bus įdomu, ar tai padės išlaikyti senąją eRepublik dvasią, dariusią žaidimą žaviu, kai didesnė bendruomenės narių dalis buvo ne tik troliai, “hailintojai” ar panašiai, tačiau ir turėdavo, ką pasakyti, apie viską diskutuodavo?

Galų gale be žmonių, kuriems užtenka paspaudinėti mygtukus ir pamatyti įspūdingus specialiųjų efektų praturtintus tankų šūvius, visuomenėje egzistuoja ir žmonės, kurie eRepublik mato kaip bendruomenės žaidimą, ir laikui bėgant jau prasidėjusi konfrontacija tarp jų, į kurią vienaip ar kitaip bus įveltas ir prezidentas, išaugs į dar vieną visuomenės krizę.

Sprendimas (?)

Ir nors iš esmės laikau gliooko kadencijas gana nusisekusiomis, manau, kad jam reiktų keistis (ne jį kuo nors keisti). Kodėl? Todėl, kad gliookas aktyvus, kompetetingai atlieka sunkias prezidento pareigas (kai pats buvau prezidentu, atsakomybės prisiimti privalėjau kur kas mažiau, tačiau darbas vis tiek nebuvo lengvas), kiek matyti, turi noro veikti ir, svarbiausia, manau, sugebėtų pasikeisti, kadangi kiek jį teko pažinti, gliookas tikrai nėra piktybiškas žmogus ir greičiausiai “trolina” norėdamas atsipalaiduoti ar panašiai. Juolab radikalių pasikeitimų nereiktų - kai kuriais atvejais užtektų tiesiog neciniško požiūrio, tad gliookui, esu įsitikinęs, tikrai pakaktų sugebėjimų pasikeisti tam, kad šis žaidimas, virtuali Lietuvos visuomenė jame liktų įdomūs ir tiems, matantiems eRepublik ir kaip gana intelektualų (kiek įmanoma) bendruomenės žaidimą.

Vėlgi tai priklausys ne tik nuo gliooko, tačiau jis gali padaryti tai, kas nuo jo priklauso - nebeskleisti “trolizmo” tendencijų visuomenėje.

Tai tiek būtų mano pamąstymų, kurių toli gražu neprivalote priimti kaip neginčijamos tiesos.



Praėjusiame savo straipsnyje klausiau jūsų, ar laikote save idealistais. “Taip” į šį klausimą atsakė 9 žmonės, kas yra 42,9 proc. balsavusių, “Ne” atsakė 12 žmonių, kurie sudaro 57,1 proc. balsavusiųjų.

Šį kartą klausiu jūsų, kaip vertinate gliooką bei ar balsuotumėte už jį kituose prezidento rinkimuose. Dalyvauti apklausoje galite spustelėję čia.

Taip pat noriu pakviesti jus prisijungti prie Lietuvos moderatų sąjungos - vienintelės neradikaliai dešiniosios partijos virtualioje Lietuvoje, kuri pasisako už moralią, skaidrią bei demokratišką politiką; kurioje sulauksite visos Jums reikalingos pagalbos, paramos, būdami aktyvūs ir iniciatyvūs galėsite nesunkiai tapti vienu partijos vedlių, kadangi stengiamės surasti kuo daugiau potencialių ateities lyderių.

Jei norite prisijungti, spustelėkite čia, o tuomet - “Join”.

Tai neprivaloma, bet būtų malonu, jei prisijungę parašytumėte partijos prezidentui savo skype.



Ačiū skaičiusiems ir dalyvavusiems apklausoje!
Ignas Grinevičius