[Scat] Kérdőív kiértékelése; 1. rész

Day 2,485, 10:10 Published in Hungary Hungary by Scat

Következzék hát a kérdőívem kiértékelése. Nem csak a képeket illesztem be, hanem ki is elemezem a válaszokat, ezért, aki szereti olvasni az újságom, az jól jár 🙂

Két cikkben kerül kiadásra a kiértékelés, mivel túl hosszú lenne egyben, összesűríteni pedig nem szeretném.

78-an töltötték ki a kérdőívet – ebből valaki mindenre egyest adott, és még a „timbuktus” viccemet is leszólta, legyen ő a hibahatár. Reméltem, hogy legalább 3 számjegyű lesz a végeredmény…majd talán máskor.
Mindenesetre így is értékes adatokhoz jutottam, lássuk hát, mik is azok!

Cikkeket, témákat, amiket érdemes lenne lefordítani vagy összefoglalni, továbbra is ajánlhattok. Barátnak is nyugodtan lehet jelölni, hogy a shoutomnak hála ne maradj le a legújabb lapszámról.

Megjegyzés: a cikkben található dőlt betűs sorok, mondatok, az én megjegyzéseim a dologhoz, vagyis az eredetiben nem szerepel(nek). Csak a félreértések elkerülése végett jegyzem ezt meg. Egyébként ez az összes cikkemre vonatkozik. Ha nem fordításról van szó, akkor pedig amolyan "kitérő magyarázatnak" számítanak.

==========================================================================================


Bár a kérdés az én újságomra vonatkozott, szerintem ezeket az adatokat nyugodtan kiterjeszthetjük az általánosságra is.
Számítottam arra, hogy a shout lesz többségben (45😵, azon viszont igencsak meglepődtem, hogy ennyien használják az erep listáját, sőt, hogy egyáltalán valaki megnézi a feliratkozott újságokét is. Persze magamból indultam ki, ezért kíváncsi lennék arra, hogy akik az utóbbi kettő lehetőség közül választottak, hány éve játszanak.
Mivel én még emlékszem a régi „kis zöld négyzetre”, ahol a feliratkozásnak gyakorlati haszna is volt, ezért vélem úgy, hogy „újak” használják, akiknek nincs mihez viszonyítania. Én a jelenlegit már csak a külföldi lapok miatt veszem igénybe.
Szintén meglepett, hogy Kisborok listájából ilyen kevesen találnak el a cikkeimhez. Persze a kérdés arra vonatkozott, honnan talál el az olvasó leggyakrabban az újságomhoz, vagyis előfordulhat, hogy használja a listát.

A chatről – várakozásomnak megfelelően – elenyésző ember értesül a cikkeimről. Számomra nem várt fordulat viszont az, hogy ha akad is onnan egy-két olvasóm, az is ingame chatről származik.
Amíg a cikkem nem került be a TOP 5-be, addig talán ketten szavaztak arra az opcióra, de miután felkúszott oda, hirtelen megugrott a szám.


Ez kicsit talán átcsapott pszichológiai ráhatásba, lévén, míg a kérdőíves cikkem benne volt a sajtóban, addig tízzel több feliratkozóm lett. Tehát lehetséges, hogy a kérdés olvasása után az illető leellenőrizte, hogy ő hogyan is áll
Igazából ez számomra nem magától értetődő dolog, mivel én nem iratkozok fel egy újságra, mert írt néhány darab jó cikket a szerzője. Csak akkor teszem meg, ha már egy ideje írja azokat – mondjuk pár hete.


Már egy jó ideje szeretnék az újságomnak egy fejlécet, viszont egyáltalán nem értek a képszerkesztő programokhoz, ezért nem lett belőle semmi, illetve elképzelésem sem volt milyen legyen – utóbbi már megvan.
A kérdéssel elsődlegesen az volt a célom, hogy valaki hátha segítene nekem ezt létrehozni, és egyetlen ember ki is választotta azt a lehetőséget. Neki üzenem, hogy keressen meg, ha még mindig úgy gondolja, és valóban ért a képszerkesztéshez.

Ugyanakkor váratlanul ért, hogy a „Nekem mindegy” és a „Igen”-ek aránya kvázi egyenlő. Nem gondoltam volna, hogy az olvasók részéről is van igény egy fejlécre, pláne nem, hogy ekkora mértékben.

Ketten az egyéb válaszlehetőséggel éltek, melyek közül az egyik, a rendkívül találó „Talán”-t írta, ami a „Nekem mindegy” szinonimája, ezért egy kissé szemöldök ráncolásra késztetett.


Az egyik „találmányom”, melyet már több helyen is láttam visszaköszönni, megesik, hogy ugyanezzel a névvel – ez persze egyáltalán nem baj. Ellenben azt szomorúan veszem tudomásul, hogy nem sokan használják reklámozásomra, sőt, elenyészően kevesen, ami annak tükrében furcsa, hogy legtöbbször shouton keresztül értesülnek egy-egy új cikkemről.
Ettől függetlenül hasznosnak értékeli az olvasók kétharmada. Ha ennyien ténylegesen „hirdetnék is”, az lenne a Kánaán, de ehhez még úgy tűnik, fejlődnöm kell.


Az érdekességek. Anno még PM-eket is kaptam azzal kapcsolatosan, hol olvasom ezeket
Ami azt illeti ezt csak azért kérdeztem meg, hogy tudjam, még most is népszerűek-e köztetek, és mint látható, azok.
Annak idején azért tettem bele a cikkeim végébe, hogy legyen miről megjegyezni az újságomat, később már a „tldr”-et írókat is rábírta arra, hogy legalább azokat elolvassák, vagyis, megjegyezhessék, melyik újságban is olvashatnak ilyet. Ördögi.


Ugye a leírásban közöltem, hogy a válasz a fontos, nem a miért, lévén anno ebből voltak viták. Az igenek és nemek aránya nem lepett meg, ami viszont igen, hogy a kitöltők 26%-a nem is tudja, hogy mi az!
Ez csak erősíti azt a feltételezésemet, hogy hiába biggyesztem a cikkeim végére a linket, ahol elolvasható ennek a leírása, miértje és hogyanja, az olvasók egy része átgörgeti.
Ellenben, hogy pozitív példát is írjak, voltak olyanok, akik utána olvastak és ki is töltötték a térképhez tartozó űrlapot, igaz, csak néhányan.

Talán egy későbbi cikkemben újra reklámozom a térképet.


Nyilvánvaló volt számomra, hogy a „Mindig”-re nagyon kevés szavazat fog érkezni. Legfőképpen a „Soha”-k száma volt, ami foglalkoztatott. Bíztam benne, hogy arányaiban nem lesz jelentős, és ez be is igazolódott.
Értelemszerűen nem kell minden cikkhez hozzászólni – én sem szoktam -, de kíváncsi voltam, hogy az olvasóim mekkora százalékát teszik ki azok, akik sosem írnak kommentet.
Talán a cikkre adott szavazatokra is rákérdezhettem volna, de most már mindegy.


A „[Scat]” részlet a cikkek címeiben arra szolgál, hogy már a címből is tudható legyen, kitől származik, azaz elősegíti ezek megtalálását – mindemellett azt is megtudtam az évek alatt, hogy szlovénul egy szleng a pisilésre, vagy valami hasonló.
A többség pozitívan értékelte, míg a többiek rám bízzák, hogyan élek-e vele vagy sem. Három embert zavart csupán a dolog, ami megnyugtató adat számomra.


Mivel már több mint fél éve nem volt eNosztalgia cikk, ezért csodálkoztam, hogy van, aki használja. Ezt azt jelenti, hogy vannak, akik újraolvasnak egy-egy cikket azok közül.
A nemek a fenti hitem miatt érthetőek számomra, ugyanakkor itt is megesett az, ami a térképpel, hogy vannak, akik azt sem tudják, mi ez, viszont ez itt már a válaszadók egyharmadát teszi ki!

Vagyis ez valószínűleg azt jelenti, hogy ezek az emberek nem is olvasták az eNosztalgia számokat, esetleg csak néhányat, míg a többiről lemaradtak. Ezt is reklámoznom kell a jövőben, mert a cikkek végén hiába van ott, átgörgeti a tábor egyharmada.

Folyt köv...



Ha érdemesnek tartod a terjesztésre

Shout sablon:

[Scat] Kérdőív kiértékelése; 1. rész
erepublik.com/hu/article/2443109









Érdekesség:


A középkorban úgy gondolták az emberek, hogyha a fingjukat üvegbe zárják, majd olykor-olykor beleszippantanak, az segít megelőzni a halálukat.

==========================================================================================