[Sajtószemle] Spanyolország

Day 1,992, 07:42 Published in Hungary Hungary by Scat

Úgy döntöttem, hogy lesz egy külön rovatom, amely egy kiválasztott ország sajtójáról fog szólni. Jobban mondva az éppen ott található cikkekről. Azok közül is a lényegesebbekről. Várom az ötletes neveket, amiket beírhatok ezen rovat címeinek elé szögletes zárójelbe, mert az manapság divat – én a „sajtószemlére” gondoltam. Díj az ötletekért nincsen, szegény vagyok, mint a templom nélküli egér.
Illetőleg lehetne javaslatokat tenni, hogy mely országok sajtóját vegyem górcső alá. Ezt a javasolási rendszert – micsoda kifejezés, a betyárját - egyelőre még nem tudom, hogyan oldanám meg, azt sem, hogy milyen időközönként volna ilyen. Most még csak ötlet szinten vetem fel, ha érdekel titeket és adnátok ezzel kapcsolatban tanácsokat, ötleteket, azt tudnám értékelni. Bár én hajlok afelé, hogy az ilyen témájú cikkeim alján, beírjátok kommentként a kéréseteket és szavaztok rájuk. Vagy több ember írja be ugyanazt és összeszámolom, mindegy.

A mostani alany Spanyolország, amit nem titkolom, az előző cikkemben lévő hsz miatt választottam. Tudom, így nem tűnik úgy, mintha ritkítanám, de nem naponta tervezek ilyet csinálni.

Ezúttal négy cikket fordítottam le – nem teljes mértékben, van ahol a maszlagot kihagytam – én nem is mondanám kifejezetten fordításoknak, de ezen nem veszünk össze. Az eredeti cikkek linkjével fognak kezdődni a magyar részek.

A publikációk - próbálom elkerülni az indokolatlanul sűrű szóismétléseket - 2-3 naposak, ezt vegyétek figyelembe. Bár direkt olyanokat választottam, ahol ez még nem okoz jelentős problémát, de azért megjegyeztem, a mai világban az a biztos.

Megjelentetném később is, hisz hétvégén valószínűleg jóval kevesebben néznek fel ide, csak addigra frissítenem kellene és kárba menne ez a sok veszőttség.

==========================================================================================

A forrás.

A cikk arról szól, hogy az író szerint, mi is történhet majd akkor, ha kirobban a TWO és CoT közötti háború. Milyen frontvonalakra számít, illetve Spanyolországnak milyen szerep jutna.



Ahogyan írja is, a TWO tisztán európai országok szövetsége, a CoT országok pedig frankón körbekerítik. Nyugatról az USA, keletről az oroszok, délről pedig Bulgária és Macedónia.

A ruszkik belépése viszont megbolygatta a lehetséges frontokat, így Lengyel- és Magyarországnak fokozottan óvatosnak kell lennie. Meglátása szerint, a „muszka fordulat” után érthető, hogy miért is kötött néhány tag oláh MPP-t, függetlenül attól, hogy még mindig van elutasítás ezzel szemben a szövetségen belül – lehet találgatni ki(k)re gondol.

Majd visszatér a frontok elgondolására, de ezúttal már beleveszi az oroszokat. Hárommal számol:

Nyugati: Lengyelország, spanyol és brit támogatással (USA ellen)
Déli: Szerbia, szlovén és oláh segítséggel (Bulgária és Macedónia ellen)
Keleti: Szintén Lengyelország, viszont itt mi támogatnánk őket (érzésem szerint itt kevésbé lennének jelen a lengyelek) (oroszok ellen)

Azonban itt behoz egy lehetséges új forgatókönyvet, méghozzá, hogy mi lesz akkor Spanyolországgal, ha Brazília belép a CoT-ba.



A gondolatmenete szerint Brazília most ugye semleges, de két alszövetséghez sorolja magát – amit egyébként a brazil külügyminiszter meg is írt 10 nappal ezelőtti cikkében.

ROLA

Idetartozik Brazília, Chile, Paraguay, Mexikó, Venezuela, Peru, illetve területileg magában foglalja Spanyolország egyes részeit és Dél-Afrikát is. Ennek célja az volna, hogy egy ellenpólust biztosítson a CUA-val szemben (melynek tagjai Kolumbia, Uruguay és Argentína). A kapcsolattartás napi szintű ezen országok között.

BBUC

Ez az alábbi országokat foglalja magában: Brazília, Bulgária, Egyesült Államok és Chile – hmm, Chile biztosra megy. Itt a legfőbb cél, hogy a katonai és diplomácia ügyekben közeledjen egymáshoz a fenti négy ország. Azóta utána néztem, és kiderült, hogy az oroszok is idesorolhatóak már - mert ezt már nem a spanyol cikkből tudtam meg.

Ez alapján tisztán látható, hogy Brazília főként a CoT országokhoz közeledik. Sőt, állítólag Indonéziával is jóban voltak, csak volt egy vitájuk az aranybányák miatt – Indonézia (már nem) és Dél-Afrika rendelkezik vele, de a dél-afrikai területek Brazíliához tartoznak – és ennek következtében megromlott a viszonyuk - nem igazán tudtam pontosabban kihámozni, miről is van szó. Vagyis a brazilokra illik a mondás, hogy kutyából nem lesz szalonna, de legalább nem minket boldogítanak.

Azonban a fő találgatási alapot egy szavazás eredménye adja – ami szintén a külügyminiszter újságában volt megtalálható. Ennek eredménye az alábbi lett:

CoT: 50
TWO: 23
Neutral: 17
NaN: 12
EDEN: 8
Asgar😛 3

Brazil külügyminiszter lapja.

Ha figyelembe vesszük ezt az eredményt, akkor jól láthatjuk, hogy egy esetleges háború a szövetségek között, máris nem három, hanem négy frontúvá válna – a negyedik Dél-Amerika vs Spanyolország lenne.
Ebből levonható a logikus következtetés, miszerint Spanyolországnak az lenne a legkedvezőbb lépés, ha Brazíliát integrálni tudná a TWO-ba, azonban ez a jelenlegi szövetségesei és a kitöltött kérdőív eredményei alapján, nem lenne egy könnyű dolog.
Azonban olyan pletykák is szárnyra kaptak, miszerint lehetséges, hogy ACT taggá válhat, Belgiummal egyetemben. Viszont az oláhokat ők sem szeretik – holy shit! -, lévén régebben megpróbálták TO-zni az országot. Szép idők. Az a lényeg, hogy ez egy újabb akadály Brazília TWO-hoz való beléptetésnek.



Másik forrás.

Következő cikkünk azt ecseteli, hogy a portugálok NE-t adtak Venezuelára, de közben egy felkelést is indítottak Azores régióban - ami a „híd” volt nekik a dél-amerikai és kanadai területeikhez. Nos, ez mind tervszerű volt, így akarta a hadügy, csak hát Azores-t még mindig nem kapták vissza - lentebb kiderül, miért.

Kapunk pár csinos kis grafikont, melyekben az látható, hogy a portugál/spanyol MU-k mekkora részben ütöttek a csatába. De ezeket nem linkelem ide, felesleges és lényegtelen.
Amit főképp kitárgyal a cikk, az az, hogy sok MU nem követte a parancsot, és ütött a sziget megtartásáért. Volt olyan MU, ami harcolt mindkét oldalon is, nem igazán tudták, mit is tegyenek. Körülbelül 33 milliónyi sebzés ment a rossz oldalra - nem volt világos, hogy összesen ennyi vagy csak egy MU-tól.


Ez a link elvezet egy sokadik forráshoz.

Következő cikkünk a spanyol Kommunikációs minisztériumtól való – ha jól sejtem, az biztos, hogy hivatalos lap -, melyből megtudhatjuk a fentebb említett Azores szigeteki ügy hátterét.
Nos, derék spanyoljaink szeretnék visszaszerezni a venezuelai bónuszaikat. Igen ám, de mindkettőjük TWO tag – oké, Venezuela ACT, de az gyakorlatilag simán a TWO része – és nem lenne jó, ha emiatt kiütnék a közös MPP-ket. Ezért kellett Portugália, akinek a nyomában lehetne haladni.

Kötöttek is erről egy egyezményt, melynek röviden leírnám a kitételeit.

• Portugália átadja az alábbi területeket a spanyoloknak hosszabb távra: Norte, Algarve, Azores. Az utóbbin kívül, mindegyik egy plusz bónuszt is ad számukra. Illetőleg ha megkapták mind a hármat, akkor beszüntetik egymás ellen a harci tevékenységet, amilyen hamar csak lehetségessé válik, és Portugália is Spanyolországért fog ütni a csatákban
• Ha az egyik felszabadul a három régió közül, akkor NE segítségével visszaszerzik. A két tárgyaló felet a TWO HQ-ból felügyeli valaki.
• Portugália MPP-t köt Spanyolországgal, illetve bármelyik másik TWO vagy ACT tagországgal is, ha akar.
• A régiókért havi 20.000 CC-t kap Portugália.
• Ez a szerződés akkor lép hatályba, amint Spanyolország elfoglalta Guyana régiót. Onnantól fogva 30 napig tart…és következik a szokásos, hogy meghosszabbíthatják ha akarják, meg nem is, ilyesmi.
• Illetve Lengyelország lesz a „bíra”, akinél 500.000 CC lesz letétben, mint garancia - zavaros volt, honnan is jön össze ennyi pénz.

Plusz még megtudhatjuk belőle, hogy ki lett az outgame házelnöke a kongresszusnak, kik kaptak „jutalékot” a munkájukért ilyen-olyan minisztériumoknál, és felhívja a figyelmet, egy nemrégi „opcióra”, miszerint egy outgame felületen, az átlagpolgár is nyújthat be javaslatok a törvényjavaslatokhoz, anélkül, hogy képviselő lenne. Ezt látják a kongresszusi tagok és megfontolják, hogy használható-e vagy sem.


Sajnos ezen összefoglaló eredetijét nem tudom linkelni, mert akkor ezt a hiba üzenetet kapom:
"A bejegyzésed üres vagy érvénytelen volt. Kérlek próbáld újra pár perc múlva!"
Elárulom, pár perc múlva is ezt írja ki, gyűlöl engem.


Az utolsó cikk pedig nem másról szól, minthogy a hadügy alkalmatlan a feladata elvégzésére, mert még egy osztást sem tud biztosítani megfelelően.
Ugyanis három felkelés is indult a spanyolok ellen, amiből kettőt el is vesztettek.

Newfoundland and Labrador


Norte


Emiatt el is buktak egy újabb bónuszt (Norte - Alumínium). A harmadik North Eastern Venezuela területen volt. Norte ellen meg is indult már a spanyol támadás.
De azóta megkezdődött egy újabb felkelés Algarve régióban, ami szintén a portugáloké - eredetileg -, derék spanyoljainknak pedig ismételten egy bónuszt biztosító terület (búza).

A szerző az alábbi következtetéseket vonta le:
• Portugália rajtunk röhög (spanyolokon)
• Az egész világ rajtunk röhög
• Talán nem kellett volna figyelmen kívül hagyni azokat, akik mentek chatre ellátmányt kérni
• A vállalkozóknak kellene biztosítani ilyen esetekben a hadianyagot, legalább a munkásaiknak.
==========================================================================================