[MoC eUkraine] День Соборності України та святкова роздача булочок!

Day 2,620, 14:17 Published in Ukraine Ukraine by Ministry of Culture









Це свято було започатковано 22 січня 1919 року, коли було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, а з 1999 року святкується щорічно. Давайте разом перегорнемо сторінки історії, що пригадати як все відбулося.
1919 рік, завершилась Перша Світова Війна. Впали такі імперії, як Російське Царство , Австро-Угорщина та Пруссія. На уламках двох останніх будувались європейські держави. З Росії ж виліз червоний дракон з зіркою-клеймом на лобі, знаний як Радянський Союз.
Україна стояла в епіцентрі нових держав, більше того була розірвана, як і сьогодні, на західних і східних, щоправда тоді це звучало більш офіційно - Українська Народна Республіка (УНР), керівництво котрої здійснювала Директорія УНР на чолі з Володимиром Винниченком та Західноукраїнська Народна республіка (ЗУНР), з управлінням державного секретаріату ЗУНР на чолі якого стояв Кость Левицький.

Проте і цей поділ не був завершений. Політика надалі розділяла менталітет людей. Для прикладу в Директорії Трудовий Конгрес розпався на три непримиренні табори:
1.«Селянська спілка» і група Галагана, що виступали за довіру до Директорії.
2.Меншовики, бундівці, російські есери, що закликали скинути Директорію і самим правити, відновивши часи Російського Царизму.
3.Ліві течі різних інших партій, котрі закликали до об’єднання з червоним клеймованим драконом.

Тобто політично й ідеологічно українці все ще не могли відійти після двохсотрічного російського рабства, тому радо зомбувалися агітками сучасних проросійських українців, а то й російських агентів.
На заході теж не було мирно, хоча влада і народ була більш ідеологічно спрямована в єдиному проукраїнському руслі, проте на дану територію задивлялась Друга Річ Посполита, Угорщина та Румунія.



Таке навантаження з усіх боків не могли витримати дві розділені держави, з одним народом, маючим одне руське походження (Русь і Росія це різні речі), одною вірою. Це все було зрозуміло задовго до Акту Злуки і сама ідея про з’єднання в єдину державу давно виношувалась в серцях українців. Зокрема, 1 грудня 1918 р. у Фастові було укладено попередній договір між Радою державних секретарів ЗУНР та Директорією УНР про "злуку обох українських держав в одну державну одиницю".


Вагон, у якому було підписано акт возз'єднання. Зараз музей на Фастівському вокзалі. Працює дві години в п'ятницю.

На засіданні З січня 1919 р. УНРада в Станіславі, куди переїхав весь апарат уряду, одностайно прийняла ухвалу про об'єднання ЗУНР та УНР, в якій, зокрема, зазначалося: "Українська Національна Рада, виконуючи право самовизначення українського народу, проголошує торжественно з'єднання ЗУНР і УНР в одну одноцільну суверенну Народну Республіку".
Невдовзі 36 галицьких делегатів виїхали до Києва на урочистий Акт злуки, приурочений до першої річниці проголошення самостійності Наддніпрянської України. Погожого морозного дня 22 січня 1919 р. святково прибраний Софіївський майдан у Києві заповнили десятки тисяч жителів столиці, численні гості, військо.



До-речі, зверніть увагу на фотографії прапор України знизу синій, а зверху жовтий, а не як у нас зараз.
Отже продовжимо. О 12 год. над колонами пролунало "Слава", прозвучав національний гімн. Міністр закордонних справ ЗУНР Л. Цегельський оголосив грамоту — ухвалу УНРади і передав її голові Директорії В. Винниченку. У відповідь член Директорії Ф. Швець зачитав Універсал уряду УНР, в якому, зокрема, зазначалося: "Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина й Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка...".



Після цього відбувся урочистий молебень. Свято під давніми стінами Софії закінчилося парадом українських військ. З особливим захопленням присутні вітали колони Січових стрільців під командуванням полковника Є. Коновальця.
Наступного дня Трудовий Конгрес майже одностайно (проти проголосувало кілька лівих есерів і представників компартії) ухвалив Універсал про Злуку. ЗУНР було перейменовано в Західну область Української Народної Республіки (ЗОУНР). Державним гербом Соборної України став тризуб.
22 січня 1919 р. – день Соборності України, день котрий необхідно щоб настав і сьогодні, бо останній Майдан таки показав новий поділ східнян і західнян, як і в минулому, сьогодні також на Україну давить Росія. Цикл повторюється тож усі українці мають згадати, що вони навіть не козацького, а таки давньоруського роду (не плутати з російським), згадати свої традиції, котрих ворог не має і не знає і з гордістю визнавати себе українцем, як майже століття тому це зробили наші пращури. Слава Україні!




Для Вас працював Otrelos





РОЗДАЧА! За кожен вот булочок на 100 хп 😁


ДЛЯ ШАУТІВ:
День Соборності України та святкова роздача булочок!
http://www.erepublik.com/en/article/-1344-2490141/1/20