[MinDem] Механіка війни

Day 3,177, 13:34 Published in Ukraine Ukraine by Riardiray




План данного гайду
- Механіка війни
- Заробіток у військовій сфері
- Як правильно вести бій
- Авіабої




Механіка війни

Скорочення,якими користуються 95% гравців еРепки:
Оголошення війни (declare war)
Національний ворог (netural enemy - скорочено NE / НЕ)
Повстання (resistance war - скорочено RW / РВ)
Військовий загін (military unit - скорочено MU / МЮ)
Авіаудар (air strike - скорочено АS / АС)


Війна - надзвичайний стан, до якого спонукають націю міждержавні суперечності, які не можуть бути розв'язані мирними методами (політичними, дипломатичними, економічними), призводить до застосування зброї. А інколи війни оголошують заради підняття духу гравців і отримання чергової дози фану.

Тож як атакувати ворога у грі і отримати фан?

Війна

Війна може бути оголошена тільки у випадку, якщо країна має спільний кордон з країною, якій хочуть оголошувати війну.
- оголосити війну іншій державі за золото - це може зробити виключно Президент країни. При проголошені війни ініціатор повинен заплатити певну кількість золота, яка залежить від розміру населення країни-суперника. 200 Gold + 10% * кількість громадян атакуючої країни, що мають змогу воювати (мінімум 5 рівня).
Дорого та неефективно, особливо для нашої держави


Національний ворог

Стандартний метод вйни в грі.Обрати державу як національного ворога, таку пропозицію може виставити на голосування в Конгресі Президент або конгресмени, закон приймається, якщо за нього проголосувало 66% відсотків конгресменів, що взяли участь у голосуванні. В такому випадку платити золото непотрібно.

Якщо пропозиція ухвалена:
- безплатна війна буде почата між країнами
- громадяни країни, яка оголосила війну, отримають 10% бонус, коли б'ють проти даного ворога. Бонус впливає лише на пошкодження і "стінку" битви, і не впливає на очки рангу.

Ініціатива

Та країна, яка першою прийняла закон має право першого ходу (ініціативу).
На початку війни/НЕ ініціатор має так звану ініціативу, яка дозволяє йому обрати регіон суперника для атаки. Протягом часу, поки країна володіє ініціативою, суперник не може її атакувати у цій війні. Країна триматиме ініціативу до того часу, допоки вона виграватиме битви та завойовуватиме ворожі регіони. Як тільки країна програє одну з битв - ініціатива переходить на сторону суперника і тепер він може атакувати та обирати регіони для атаки і так по кругу, аж до підписання мирної угоди або відсутності спільних кордонів

Варто пам’ятати: Президент країни має 24 години, щоб обрати потрібний регіон для атаки. Як тільки він це зробить - одразу ж розпочнеться битва. Якщо протягом 24 годин Президент не обере регіон для атаки, битва розпочнеться автоматично в одному з можливих регіонів.
Якщо країна-агресор виграє, то Президент обирає Наступний регіон для атаки протягом тих же 24 годин, в іншому випадку знову автоатака. Країна, яка захищається, не може атакувати до тих пір, поки не відіб’є атаку противника. Тоді уже ініціатива переходить до неї. Також в одній війні/НЕ одночасно може відбуватися тільки одна битва.
Війна буде продовжуватися, поки у ворогуючих країн є спільні кордони.

Завершити війну можна підписанням мирової угоди. Але щоб підписати мирну угоду, обидві країни мають спочатку законом зняти НЕ із ворога. Зняти НЕ можна лише по закінченю 7 діб після його прийняття. Інші варіанти закінчення війни - це відсутність кордонів між країнами, сюди ж включається захоплення однією із сторін всієї території противника.

Правила війни:
- країна, яка володіє правом атаки, може напасти лише на регіон, з яким вона має спільний кордон;
- регіон, в якому на даний час відбувається битва, не може бути атакований іншою країною. Проте така атака може бути поставлена ворогом в чергу на атаку. Наступна битва з черги розпочнеться одразу по закінченню попередньої і якщо регіон не перейшов до суперника у попередній битві (якщо країна-власниця не втратила свій регіон);
Наприклад. Угорці напали на Бесарабку, вчора Молдова прийняла НЕ Україні, але не атакували. У нас з Молдовою лише один спільний кордон саме в Бесарабці. Тепер після атаки угорців Молдова не може напасти на наш регіон. Провести атаку вона буде в змозі лише у випадку, якщо ми відіб'ємося від Угорщини. НЕ у них досі активне, бо в них є 24 години на атаку, якщо після закінчення цього часу не буде спільних кордонів, то НЕ злетить.
- якщо після початку атаки атакуюча сторона втратила спільний кодон з регіоном, на який відбувається атака, військова кампанія не припиниться.

Завершення війни

Є два шляхи завершення війни:
- підписання мирної угоди
Мирна угода це закон, який припиняє війну. Разом з пропозицією миру Президент країни може вимагати певну кількість золота від іншої країни. Проте це не є обов’язково. Цей закон також можна використовувати, щоб припинити війну, розпочату союзниками.

- відсутність спільних кордонів для атаки
Якщо одна зі сторін буде повністю завойована іншою, війна припиняється, так як дві сторони не матимуть спільних кордонів для атаки.

Примітка:
- якщо регіон завойований у день виборів і голосування чи перевірка голосів ще триває, то нові конгресмени (кандидати) не будуть обрані ;
- якщо завойовано регіон, де була столиця, новою столицею стане найбільш населений регіон;

Повстання.

Повстання (resistance war - скорочено RW / РВ) - це війна, яку розпочинають громадяни з метою визволення свого регіону від окупації.

Щоб битися у повстанні, ви повинні переїхати на територію тієї країни, яка окупувала ваш регіон. Бій у повстанні відбувається так само, як і звичайний бій. Єдина відмінність полягає у тому, що ви повинні обрати сторону, за яку будете битися самостійно. Вибір сторони відбувається на сторінці битви:

Оберіть сторону у битві, натиснувши відповідну кнопку. Кнопка повстанців розташована в лівій частині, а обороняюча сторона (власник регіону) розташована у правій частині. Назва регіону по центру.


Підняти повстання можливо наступним чином:

Інструменти для організації повстання доступні для всіх громадян, які перебувають в окупованому регіоні. Коли дотримуються всі умови підняття повстання, на головній сторінці з’являється ось таке вікно:



Ви можете підтримати повстання, натиснувши на кнопку «support»(підтримати). Нагадаю, що ви зможете переглянути це вікно тільки за умови, що у вашому регіоні можна розпочати повстання. Ви та дев’ять інших громадян можуть підтримати повстання.

Умови підняття повстання:
- якщо країна починає РВ проти загарбника і програє бій, повстанцям доведеться почекати 24 години, перш ніж почати нове повстання проти того ж загарбника. Цей період застосовується до всіх РВ в корінних регіонах країни, які знаходяться під окупацією цього ж загарбника.
- не відбувається інших повстань в інших регіонах вашої держави, завойованих тією ж країною, що окупувала регіон, в якому ви хочете розпочати повстання;
- на території регіону не відбувається інших військових дій.

При успішному завершенні повстання всі 10 громадян, які підтримали це повстання отримають медаль Героя повстання (Resistance Hero) і 5 ґолд.

Правила підняття РВ:

1. Якщо громадянин підтримує повстання і воно закінчується невдачею (регіон залишається в окупації), то громадянин не зможе брати участь у піднятті повстань протягом наступних 7 днів.
2. Громадянин, який не може піднімати повстання, бачить кнопку Support і навіть може на неї натиснути, але при цьому побачить таке повідомлення: «Ваша минула спроба підняти повстання була невдалою, тому ви не можете підняти повстання до Х години Х дня».
3. Якщо громадянин підтримав повстання, яке розпочато чи чекає 10 осіб, які його підтримають, він може бачити кнопку Support для підняття повстання в інших регіонах, але при її натисканні з’явиться повідомлення: «Ви можете підтримувати тільки одне повстання одночасно».

4. Коли між двома країнами починається повстання, то прихильники інших повстань між цими ж країнами будуть вилучені зі списку і отримають свою вкладену 1000 одиниць місцевої валюти назад, а також сповіщення: «Повстання було розпочато в такому-то регіоні, так що отримуйте свої гроші назад» .
5. Коли громадянин буде натискати на кнопку Support, буде запитано підтвердження: «Ви дійсно хочете підтримати повстання за 1000 одиниць місцевої валюти?» З варіантами “так” чи “ні”.


Стратегічна важливість РВ:

- піднявши РВ, країна, яка визволяється з-під окупації, не зможе скористатись прямою допомогою союзників через МПП (Союзні угоди), союзникам треба перелітати в данний регіон.
- в деяких випадках країна може підняти РВ третьої сторони, для того щоб не мати спільних кордонів з ворогом.
- також РВ можуть підняти гравці інших країн, для того щоб відтягнути дамаг (пошкодження) свого ворога.

Детермінація - бонус, який накопичується в окремо взятому регіоні протягом всього часу його окупації, детермінація примножує пошкодження у боях проти окупантів.

- в той час, як починається РВ, пошкодження кожного солдата, який воює на боці повстанців множиться на Бонус Детермінації.
- дамаг впливає на стрічку домінування (стінку) в битвах. Бонус Детермінації тільки примножує ваші пошкодження, а не ваш ранг і нанесений дамаг. Іншими словами, гравці, як і раніше, наноситимуть ту саму кількість дамагу для медальок ТП (Справжнього патріота) чи медальок БХ (Героя битви), але їхній дамаг на стінці буде більший.

Зверніть увагу, що :
- Дамаг від бомб, ракет або партизанських боїв НЕ буде помножений на Бонус Детермінації
- Постріли зроблені з бустером і базукою множаться як звичайні удари на Бонус Детермінації

Як розраховується бонус детермінації

Бонус Детермінації є пропорційним до кількості днів під окупацією. Чим довше регіон перебуває під окупацією, тим більшим стає Бонус Детермінації.
Після того, як регіон звільнено, Бонус Детермінації буде поступово зменшуватися.
Наприклад, якщо Фінляндія звільняє Лапландію від 200-денної окупації Швецією і Швеція захоплює цей регіон знову через кілька днів, то бонус детермінації одразу = 0.

Імперії

Імперії – це країни, які домінують в світі внаслідок їхньої надмірної військової сили і наявності величезної території. Для того, щоб бути оголошеним як імперія в еРепці, країні необхідно зібрати достатньо сили. Країна, яка набрала 4000 балів і автоматично оголошується Імперією.

Потужність країни
Потужність країни показує, наскільки сильною є країна. Це здобувається шляхом завоювання регіонів і втримання їх під окупацією протягом певного часу.
Потужність країни залежить від:

Військова сила
- Наступальний потенціал усіх активних солдатів, які перебувають у військових підрозділах, враховуючи їхній поділ на дивізіони.

Захоплені регіони
- Кількість регіонів, які перебувають у власності, з урахуванням як корінних, так і завойованих регіонів. Регіони, які завойовані в країнах з високою військовою силою, дають більше балів.
- Чим більше регіон знаходиться під окупацією, тим більше балів він дає (за винятком корінних регіонів).

Авіаудар

Авіаудар (air strike - скорочено АS / АС) може бути запущений у випадку виставлення Законопроекту про авіаудар Президентом.

Після прийняття Конгресом закону все йде по сценарію, як із НЕ. (24 години, авто атака і т.д.). Якщо ініціатор війни виграє першу битву, то війна продовжується, якщо програє, то війна автоматично закривається.

Авіаудар можна запустити лише на країну, яка не межує з вашою країною.
Авіаудар має 2 вимоги:
- певну кількість одиниць енергії
- певну кількість валюти


Законопроект про АС може бути запропонований лише кожні 14 днів, але лише прийнятий закон береться до уваги.
Кожен громадянин, що досяг 25 рівня може пожертвувати їжу та гроші на АС.
Формула,за якою вираховується потрібна кількість енергії
Необхідна кількість одиниць здоров'я = (Населення країни + Населення всіх союзників) * 250
Формула,за якою вираховується потрібна кількість енергії
Необхідна кількість валюти = (1.000.000 валюти + 100.000 валюти за кожен захвачений регіон) * ( 1 + (25 * Число харчових ресурсів, що є у володінні)/100))/15

Стратегічна важливість АС:

- атака країн, які розташовані навіть на іншій півкулі;
- дороге задоволення, але воно дозволяє додатково володіти бонусами/колоніями
- можна перемістити свої регіони та мати Конгрес у разі випилу ворогом корінних регіонів.

Кордони:

Як ми вже з Вами знаємо, НЕ та війна ведеться при наявності спільних кордонів, і це зрозуміло, то як же бути з морськими кордонами?
З чотирьох українських регіонів, які мають вихід до моря - Taurida, Zaporozhia, Добруджею , Donbas,Абхазією, Bassarabia, лише Тавриду можуть атакувати з моря.

Наприклад інші три регіони можуть бути атаковані лише з суші:
- Donbas з російських регіонів North Caucasus та Central Black Earth
- Bassarabia з румунського регіону Dobrogea та молдавських Transnistria, та Southern Basarabia
- Zaporozhia немає кордонів з іншими країнами і т.д.

Заробіток у військовій сфері

Якщо ж ви маєте можливість грати на сильному аці, то у вас є висока можливість заробляти своєю силою, набиваючи медальки Героя битви. за них дають винагороду, дивлячись в якому дивізіоні ви граєте:
1 дивізіон - 2 золота
2 дивізон - 3 золота
3 дивізіон - 4 золота
4 дивізіон - 5 золота

І завдяки цьому і заробляють собі на е-життя медальхантери. Більшості таких людей, не цікавить ні політика, ні економіка. Вони лише в потірбний момент набивають собі потрібний дамаг для отримання медальки і йдуть в іншу битву, щоб залитии дамаг і там. Якщо хтось зайшов одразу до нового раунда і залив певний дамаг, знайте від залив для отримання медальки. В осносному це певна кількість дамагу:
1 дивізіон - 4-5 мільйонів дамагу
2 дивізон - 9-12 мільйонів дамагу
3 дивізіон - 16-25 мільйонів дамагу
4 дивізіон - від 60 мільйонів дамагу
Але бувають і виключення, як в меншу сторону, так і в більшу. Дивлючись, що на умі у людини
Якщо хтось засстілив вас( вкрав вашу медальку), то краще всього перелити його в кінці раунду. Звичайно, для того аби набивати такий дамаг, не вистачить вашої енергії і сили. Саме тому люди купляють Паки, які збільшують вашу енергії ( дарують вам 30- добові енергетичні центри) всякі плюшки, золото тощо. Купляють найвигідніші паки. частіше комплексно. Так як вони коштують за донат, існує чорний ринок за ігрову валюту, що вигідніше, через реалії української економіки




Бій — це основна форма бойових дій підрозділів, частин та з'єднань воюючих сторін і являє собою сукупність узгоджених за метою, завданнями, місцем і часом дій бойових формувань, що ведуться згідно з єдиним замислом і планом для виконання тактичних завдань.

Перед тим як прийняти участь в битві:

1. Перевірте рівень своєї енергії.
Ви зможете боротися в битві, якщо рівень вашої енергії дозволяє зробити хоча б один удар. Краще поповнити свою енергії перед боєм на максимально можливу кількість ударів, це ви зможете зробити декількома способами: основний це – їжа (власного виробництва або куплена на ринку, отримана від вашого командира МЮ і т.п.) , додаткові – енергетичним батончиком. Ніколи не купуйте аптечки, це економічно не вигідно! Ваша головна задача - прокачати тренувальні майданчики на максимум, збирайте голд на ап треньок.

2. Кожна зброя має свою кушність. Воювати потрібно лише з Q7 зброєю. Наносячі дамаг танками Q7, ви здобуваєте досвіду 3 рази менше ніж той воїн, що б’ється голіруч (чи іншими видами зброї низької кушності). Оскільки Ви ще не маєте власного виробництва зброї великої кушності, то можете купити її на ринку, або отримати у своєму військовому підрозділі. Битись без зброї - ЗАБОРОНЕНО. Щоденні тренування збільшать вашу силу. Більше сили, менше досвіду - запорука бойової міці держави!


УВАГА!!! Ви маєте бити чітко по наказам Міністерства оборони! Щоб перевірити накази, достатньо на головній сторінці знайти розділ преси "Бойові накази" та знайти статтю МО (Міністерства оборони). Або просто перейти по-цьому лінкуhttp://www.erepublik.com/en/newspaper/mod-of-ukraine-188570/1 Варто переконатися, що наказ вашого МЮ (з англ. MU - Military Unit) збігається з наказом МО.


І так, що б прийняти участь у якихось військових діях, перш за все вам потрібно перейти на вкладку “Війна” або “Wars”.



Далі ми побачимо ось таку сторінку:



І так, по порядку:
1.Компанія де ви знаходитесь, і можете прийняти участь(без переїзду) за одну із сторін;
2.Компанії країни в якій ви зараз знаходитесь;
3.Компанії союзників країни в якій ви знаходитесь(а не України);
4.Всі компанії в даний час;
5.Рахунок в компанії на даний час;
6.Час що пройшов від початку поточного раунду(в середньому 1год.30хв.);
7.Кнопка “Удар”, яку ми натискаємо щоб прийняти участь.

Після натискання даної кнопки ми можемо побачити вікно з вибором сторони:


Після вибору сторони перед вами відкриється таке вікно:



де
1.Ваш досвід до наступного рівня
2.Кількість вашого ХП
3. Інформація по дивізіонам і авібоях(при кліку, можна побачити список)
4.Кількість очок яку заробила та чи інша сторона в поточному раунді
5.Стан стінку в даний момент
6.Скільки триває даний раунд
7.Кількість зароблених очок країнами в даній битві
8.Списки нанесених ударів поточного раунду(при закінченню раунду, 1й в списку отримає медаль БХ)
9.КО(при кліку ви зможете вибрати КО, якщо воно буде)
10.Наявність бустерів, прискорювачів і т.д(далі буде більш розгорнуто)
11.Відновлення ХП за рахунок булок або батонів
12.Кнопка удару, при натисканні якої ви здійсните 1удар.
13.Вид зброї що ви використовуєте(далі буде більш розгорнуто)
14.Додаткова панель з покупкою батонів, статистикою битви, та інвентар партизанського бою
15.Гравці з найбільшим дамагов в твоєму дивізіоні (Герой Битви)


до 12:


1.Бустер що збільшує кількістю ударів за одне натискання кнопки
2.Бустер що збільшує дамаг за один удар
3.Бустер що збільшує отрима очіків ПП за один удар


до 15:


1.Обрана в даний момент зброя
2.Бонус зброї
3.Дамаг який ти можеш нанести з цією зброєю за 10хп
4.На скільки зношена зброя(для ку7 це 10 вистрілів)
5.Скільки є на складі




Авіабої.

Авіабої відбуваються кожні 3 танкові бої. І якщо за пе�