[MinCult] Огляд країн. Вірменія

Day 2,534, 09:31 Published in Ukraine Ukraine by Ministry of Culture


Слава Україні!!!

Ми продовжуємо оглядати країни еСвіту, і сьогодні ми розглянемо Вірменію 😉


еВірменія

Вірменія - гірська країна на Південному Кавказі. Межує з еТуреччиною на заході, з еГрузією на півночі і еІраном на півдні.
еВірменія на карті
еВірменія розташована в ТОП 50 (49 місце) з найбільшим дамагом
Активність серед дивізіонів (синій - Д1; червоний - Д2; помаранчевий - Д3; зелений - Д4)
ТОП 3 МЮ
ТОП 10 бійців
Громадськість
Регіони
Скарбниця
Податкові надходження
Ресурси
Торгове ембарго
Податки
Зарплата
КабМін
Конгрес
Захисний щит
Повітряний десант
МПП


РЛ Вірменія

Вірме́нія (вірм. Հայաստան hɑjɑsˈtɑn, Айаста́н), офіційно Респу́бліка Вірме́нія (вірм. Հայաստանի Հանրապետություն [hɑjɑstɑˈni hɑnɾɑpɛtuˈtʰjun], Айастані́ Анрапетуцю́н) — президентська республіка на південному сході Європи, в Закавказзі, між Чорним та Каспійським морями. Межує з Грузією на півночі, Азербайджаном на північному сході, Нагірно-Карабаською Республікою на сході, з Іраном на південному сході, з Нахічеванською АР (ексклав Азербайджану) на півдні і Туреччиною на заході. Вірменія не має виходу до моря. Площа країни становить 29 800 км² (без врахування Нагірно-Карабаської Республіки). Столицею Вірменії є місто Єреван. Вірменія — гірська країна, займає Вірменське нагір'я, обрамлене хребтом Малого Кавказу, висотою 3-4 тисячі метрів. На південному заході країни розташована міжгірська Араратська рівнина. За політичною системою — демократія, що розвивається. Розвинені видобуток міді, молібдену, вирощування зернових, бавовни, виробництво шовку.
Колишня республіка Радянського союзу, Вірменія є унітарною, багатопартійною, демократичною національною державою зі старовинною та історичною культурною спадщиною. Королівство Вірменія стало першою державою, яка прийняла християнство як державну релігію на початку 4 століття (за традиційною датою 301 рік). Сучасна Республіка Вірменія визнає Вірменську апостольську церкву як національну церкву Вірменії, але республіка відокремлює церкву від держави.
Вірменія на карті
Прапор
Герб
Девіз
«Одна Нація, Одна Культура»
Гімн


Історія

Вірменія — найдавніша держава Малої Азії та Закавказзя, одне з найдавніших у світі та на Близькому Сході. Вірменія — перша країна, яка прийняла християнство як державну релігію на початку ІV ст.
Історично, з часів античності і аж до початку XX століття, Вірменією називалася область, населена вірменами принаймні з VII ст. до н. е. і тягнулася від Кури до верхів'їв Тигра, Євфрату, і озера Урмія, територією в 357 900 км². Назва відома з кінця VI ст. до н. е. (На картах найбільших істориків і географів давнини Вірменія відзначена поряд з Персією, Сирією та іншими стародавніми державами; показові карти Гомера, Гекатея Мілетського, Птолемея і багатьох інших), коли Вірменія відзначена як сатрап Перської імперії.
Після розпаду імперії Олександра Македонського виникли вірменські царства: Айраратське царство і Софена, потім завойовані Селевкідами; після розгрому останніх римлянами на початку II ст. до н. е. виникло три вірменських царства: Велика Вірменія, Мала Вірменія і Софена. При Тиграні II Велика Вірменія перетворилася у величезну імперію, що простяглася від Палестини до Каспійського моря. У 387 р. Велика Вірменія піддалася розділу: основна частина відійшла до Персії, менша - до Риму, потім Велика Вірменія була завойована арабами.
Велика Вірменія при Тіграні ІІ

Вірменія — незалежна республіка з 1918, зайнята Червоною армією в 1920, стала союзною республікою СРСР у 1936. У зв'язку з пригніченням в Азербайджанській РСР християнського вірменського населення на території Нагірно-Карабаської Автономної області, на мітингах у Єревані в 1988 відбувалися мітинги з екологічними вимогами, окрім яких був заклик перевести Нагірно-Карабаську область з-під управління Азербайджанської РСР під управління Вірменської РСР, що викликало війну із сусіднім Азербайджаном 1987—1994 рр. У 1991 Вірменія бойкотувала проведення референдуму СРСР, провела відкрите голосування за незалежність. Вірменія приєдналася до СНД у грудні 1991, незалежність країни визнана в січні 1992. 12 травня 1994 р. у Бішкеку між Республікою Вірменією, Нагірно-Карабаською Республікою та Азербайджаном було досягнуто угоди про припинення вогню. З того часу в регіоні серйозні військові дії не відбуваються.
ДР Вірменія, 1920 р.


Адміністративний поділ

Республіка Вірменія поділяється на марзи (області). Вірменія складається з 10 марзів: Арагацотн, Арарат, Армавір, Вайоц-Дзор, Гегаркунік, Котайк, Лорі, Сюнік, Тавуш, Ширак та місто зі спеціальним статусом — Єреван (столиця). Також одинадцятим марзом називають Арцах — територію, населену вірменами, яка унаслідок етнічних чисток відокремилася від Азербайджанскої РСР і утворила невизнану Нагірно-Карабаську Республіку.
Марзи Вірменії


Географія та природа

Вірменія — гірська країна. Близько 70% площі республіки знаходиться вище 1500 м над рівнем моря. Країна займає північно-східну частину Вірменського нагір'я, обрамленого з півночі і сходу хребтами Малого Кавказу. У центральній частині країни в субширотному напрямі простяглася смуга вулканічних гір, представлених слабо розчленованими середньовисотними і висотними лавовими плато та щитовидними масивами. У цій смузі є безліч конусів вимерлих вулканів. Найвища точка — г. Арагац, 4090 м. На півночі і південному сході переважають середньовисотні гори. Південно-Західна Вірменія знаходиться в межах плоскої Араратської рівнини, поверхня якої складена алювіальними і озерно-алювіальними відкладами. Клімат континентальний. Найбільше озеро — Севан, найбільші річки — Раздан, Аракс, Дебед, Агстев, Арпа, Воротан, Ахурян, Трту, Ахавно.
Гора Арагац


Міста
Єреван
Гюмрі
Ванадзор
Капан



З вами був Boryslav Vampire!
До нових зустрічей 😉



Hail Armenia!!!
Hail Ukraine!!!
o7


____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Для шаутів:
[MinCult] Огляд країн. Вірменія