[ICS] Diktatúrák és Magyarországra gyakorolt hatásuk

Day 2,660, 14:45 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Azért ragadtam billentyűzetet így, a késő esti órákban, mert az elmúlt hetekben elég sok puccs történt a közvetlen közelünkben, ami így, vagy úgy, de hatással lehet Magyarország geopolitikai helyzetére és/vagy diplomáciai lehetőségére. Ennek ellenére eddig nem nagyon láttam a magyar sajtóban ezzel foglalkozó írást.

Ami a közvetlen szomszédságot illeti, két országban került sor sikeres puccsra, Romániában, illetve Szlovéniában. Az utóbbi esetben az ország aktuális elnöke és az ország, mondhatni, hogy egyetlen jelentősebb MU-jának parancsnoka, Colonel Bruce, az Asteria korábbi főtitkára vezetésével került sor a diktatúra bevezetésére.

Hivatalosan itt a külső TO-k megakadályozása volt a művelet célja, azonban nem érdemes elvetni azt a lehetőséget sem, hogy Bruce megalomán és egyeduralom kiharcolására irányuló törekvései öltöttek testet. A kérdés nem lényegtelen a mi szempontunkból sem, hiszen Szlovénia potenciális partnerországunk, ami elsősorban nem a két nép régi barátságán alapul (bár alapulhatna ezen is, hiszen eddig mindig egy oldalon voltunk), hanem a több ponton közös érdekeken.

A szlovén belpolitikáról azt érdemes tudni, hogy volt egy réteg, amelyet leghangosabban SmoothZiga, szintén korábbi elnök és Asteria tisztviselő, képviselt. Ez a csoport elégedetlen volt Bruce politikájával, elsősorban annak lengyel- és USA-barát voltával. Bruce volt az, aki Asteria főtitkárként elkezdte a lengyeleket és az USÁ-t közelíteni a szövetséghez. Amennyiben a lengyel-barát minőségét tudnánk megragadni, úgy hasznos lehetne a magyar diplomácia számára az ő egyeduralma, ugyanis Magyarország alapvető érdeke az jelenleg, hogy a jövőre való tekintettel, a SerHun megőrzése mellett létre tudjunk hozni egy regionális együttműködést a szlovén-lengyel-magyar háromszögben, ami Európa középső részében stabilizálni tudná a status quot és az erőviszonyokat. Továbbá ez a háromszög, kiegészülve a szerbekkel egy jövőbeni ellensúlya lehetne az esetlegesen újra összeálló exEDEN szövetségnek. Arról nem is beszélve, hogy a szlovének szerepe a horvátok sakkban tartásában is jelentős és ebben a kérdésben is potenciális szövetségeseink.

Azonban van egy másik oldala is Bruce-nak, amit legjobban úgy lehetne leírni, hogy magyarellenes. Bár nyilvánvalóan nem fogja odahaza nyíltan képviselni ezt az álláspontot, hiszen a szlovén nép körében relatíve kedveltek vagyunk, a színfalak mögött többször tett már olyan lépéseket, ami nekünk nem éppen lehet szimpatikus. Elég, ha arra gondolunk, hogy megpróbálta a bónusz-háború alatt kijátszani az osztrák és a magyar felet egymás ellen, hogy megakadályozza nyugati szomszédunkat abban, hogy a nekünk kellő bónuszokat rakja be és inkább a szlovén igények kerüljenek kielégítésre. Ez a terve jól láthatóan nem jött össze. Mindenesetre a magyar külügynek okozott néhány kellemetlen pillanatot, ahogyan korábban az olasz bónuszok kapcsán sem bizonyult valami kompromisszum-késznek.

Egyszóval meghatározhatatlan, hogy jó-e nekünk az ő egyeduralma, vagy sem. Az mindenesetre biztos, hogy amennyiben továbbra is ő marad a diktátor Szlovéniában, a következő elnöknek meg kell próbálnia megtalálnia vele a közös nevezőt, mert, mint mondtam fentebb, Szlovénia fontos partnerünk lehet a regionális egyensúly fenntartásában, hiszen nagyjából ők is ugyanabban érdekeltek, mint mi.

A másik esetben, Romániában nem sok minden változott meg a puccsot követően. A diktátor elbandido lett, akinek a színre lépésével valószínűleg semmit sem fog változni a román politika. Talán annyiban jobban jártunk vele, hogy ő a román közösségen belül nem tartozik a szélsőségesen magyarellenes réteghez, sőt korábban több támadás érte amiatt, hogy a román-magyar megbékélést hangoztatta. Ettől függetlenül, mint mondtam, a politikájuk sem felénk, sem úgy általában nem fog megváltozni.

Jelenleg a két ország viszonyát egy hűvös semlegesség jellemzi, incidensek nélkül, ami nagyrészt annak köszönhető, hogy a bónuszok újraosztásának eredményeképpen megszűnt az érdekellentét az ukrán bónuszok-kapcsán, így mindkét ország fullbónuszra tudott szert tenni, egymás zavarása nélkül, így különösebb ok nem mutatkozik az összeütközésre, ha csupán ezt az oldalán nézzük a játéknak. Azt azonban ne felejtsük el, hogy a románok diplomáciája folyamatosan azon munkálkodik, hogy a SerHun-t leépítse, mert ők nyilván már készülnek az Asteria utáni időkre is. A legjobb forgatókönyv számukra az lenne, ha összeállna az exEDEN, kiegészülve a szerbekkel. Ehhez persze jó sok ellentétet kell legyőzzenek és persze fel kell bontaniuk a SerHunt, ami sok negatív vélemény ellenére még mindig élő és létező dolog.

Ami még a szomszédos országokat illeti, Szerbiában is sor került két puccskísérletre, két nap eltéréssel. Az elsőben a kormány próbált egy, nem túl jól előkészített és nem túl nagy támogatást élvező ön-diktatúrát bevezetni, hogy megelőzze a külföldi TO-kísérleteket. Ez a próbálkozás elbukott.

A TO-tól való félelem végül alaptalannak bizonyult, mert a Trico vezette chilei-horvát-bolgár-török erők az első néhány kör után feladták a küzdelmet és végül simán győzött a szerb-demokrácia.

A harc során több, mint 100 magyar katona ment ki Szerbiába és segítette déli szomszédainknak kivédeni az ellenséges támadást. Ezek azok a lépések, amikből kiderül, hogy a SerHun igenis élő jelenség.

Ukrajnában szintén volt egy belső puccs, ahol nagyon nem lehetett meghatározni, hogy ki kivel van, mindenesetre a kísérlet elbukott, így - egyelőre - Ukrajna megmaradt demokráciának.

Az utolsó említésre méltó puccs az érdekszféránkban a német volt, amelyet egy argentin MU kísérelt meg. Arról a századról van szó, aki annak idején keményen ütött ellenünk és elsősorban a török- és ukrán-barátságukról ismertek. A kísérlet járt némi geopolitikai veszéllyel Magyarország számára is, hiszen Németország jelenleg partnerünk és összesen 4 bónuszt szerzünk be onnan. Aggodalomra azonban semmi ok nem volt, mert Németország, szövetségesei segítségével simán kivédte a támadást és megőrizte a demokráciát.

Bár nem a mi érdekszféránk, de kihatással lehet a mi politikánkra, az a svájci román TO. Egy román csoport, ami Nemezisnek nevezi magát, diktatúrát vezetett be az alpesi országban. A helyi erők ezzel szemben a szlovén és a magyar vezetők segítségét kérték. A magyar kormány le is szervezett egy "mentőakciót", ami azonban elmaradt, mert időközben Colonel Bruce megegyezett a románokkal és elfoglalta a fővárost, megakadályozva a forradalmat.
Komolyabb veszélyt Svájc valószínűleg nem fog tudni okozni a térségben, annál is inkább, mert ha felszabadul egy-két területe, rögtön megpróbálják majd megdönteni a diktatúrát. Továbbá a szlovéneknek sem érdeke egy totálisan instabil Svájc, hiszen nekik is több bónuszok származik onnan és potenciális érdekszférájuknak tekintik a területet.

Az utolsó puccs, amiről beszélni érdemes és világpolitikai hatásai lehetnek, az a görög terroristák győzelme a hivatalos kormányerők felett. A sikeres támadást követően, a frissen hatalomra került diktátor azonnal kilépett az Asteriából, ahogy azt a magyar sajtóban megjelent fordításban is olvashatjátok.

Ezzel a katonai helyzet nemigen fog változni, hiszen a görög terroristák eddig is az Asteria ellen ütöttek, kivéve Görögországot és Romániát, az eddigi kormányerők meg minimális sebzéssel rendelkeztek és azt sem az Asteria csatáira irányították, hanem mindig elütögették a saját kis RW-ikre. Mindazonáltal politikai hatásai lehetnek a dolognak, hiszen az Asteriában az utóbbi időben a román-görög irányvonal hódított teret és az ő akaratuk érvényesült. Az argentinok csak bábuként követték, amit a két ország képviselői kiadtak utasításba.

Jól megfigyelhető volt ez abban a törekvésben, hogy minket marginalizálni próbáltak az Asterián belül, illetve olyan országokat hoztak közel, mint például az USA, akik nyilván nem az Asteria exONE részével fog együttműködni, hanem inkább az exEDEEN résszel. A lengyelek, akikről pedig pont az ellenkező lenne elmondható, meg lettek torpedózva és csak nagyon lassan haladnak, egyesével kötögetik az MPP-ket.

Számomra mindig meglepő volt, hogy a görög vezetők hogy tudtak ennyire nagy befolyásra szert tenni, ennyire kevés erővel és ennyire kis teljesítménnyel a hátuk mögött. Most azonban mindennek vége szakadhat, mert a terroristák kezébe került az állam irányítása. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a szlovén és a szerb MPP ki lesz futtatva, hogy ezzel is elősegítsék az álmuk, az exEDEN újraalakulását a horvátokkal, törökökkel, stb.

Nem kizárt az sem, hogy ez a lépés katalizálni fogja az Asteria halálának folyamatát és hamarabb jön egy új világrend, de az sem elképzelhetetlen, hogy marad minden a régiben és a szövetségek szerepének csökkenése a végéhez ér és a jövőben is egy-két ország, egy adott ügyre való államközi együttműködése fogja jellemezni a nemzetközi politikát.

Az mindenesetre elmondható, hogy jelenleg olyan fázisban van a játék, ahol nem a nagy hadjáratoké a főszerep, hanem mindenki inkább a diktatúra modul segítségével kíván leszámolni az ellenfeleivel. Minket egyelőre nem érint ez, de nagyon ébernek kell lennünk, mert van ellenségünk bőven, aki szívesen elhencegne azzal, hogy ők adták a magyar diktátort.

Ameddig Ausztria el van törölve, addig gond nincsen, de ha véletlenül felszabadulna, vagy régióhűtésre kerülne sor, mindenképpen érdemes egy diktatúrával és egy magyar diktátorral biztosítani az ottani érdekeink védelmét.

Maradok tisztelettel:
ICS