[Frissítve 2] EDEN országok véleménye a felbomlásról

Day 1,989, 08:54 Published in Hungary Hungary by Scat
FRISSÍTÉS 2: Végre megérkezett az albán álláspont is.

FRISSÍTÉS: Amennyiben találok használható cikket azon három országban, ahol eddig nem volt, beleírom a cikkbe - az újonnan felbukkanó hivatalos állásfoglalásokat szintúgy. Nyilvánvaló, hogy mindenki az albánok véleményére kíváncsi a leginkább - én is -, de most csak egyelőre a görögökével tudom frissíteni.
==========================================================================================

Ez a cikk főképpen azért született meg, mert ICS cikkét olvasva felvetült a kérdés, hogy hol is van a fordítócsapat. Csak a magam nevében beszélhetek, de én azért hagytam abba, mert nagy ívben le volt *moderálva* a munkám, mind az olvasó, mind szavazatszámok alapján.

Most sem lesz 100 ember, aki olvassa, de kíváncsi vagyok.

Nos, ez nem egy klasszikus értelemben vett fordítás lesz, mert ahhoz lusta vagyok. Az EDEN jelenlegi tagországainak sajtóját böngésztem át, hogy mi a véleményük a bomlásról. Mivel csak angolul tudok – amin szintén van még csiszolni valóm bőven -, ezért a lehetőségeim igen korlátozottak. Nem nagyon írnak angol nyelvű cikkeket a megmaradt tagok, az az igazság. De, ennek ellenére találtam néhány olyat, illetve ha nem találtam, akkor szótár és fordító segítségével próbáltam kiokoskodni a tartalmukat. A könnyebb átláthatóság kedvéért országonkként írom le a véleményeket.

Nem mondom, hogy akinek tetszik, iratkozzon fel, mert lehet nem írok megint egy jó ideig, meglátom.

==========================================================================================

Haladjunk abc sorrendben, mert az jó.


ALBÁNIA


Rettentő informatív sajtójukból megtudhatjuk, hogy a németek elverték a Barcát és a Reált is, na meg azt, hogy hol a vote és a feliratkozás gomb. Véleményük az EDEN-nel kapcsolatban nincs. Vagy csak titkolóznak.

Nos, az újonnan megjelent albán cikk szerint – amit egy magánszemély írt, nem egy kormánytag közleménye -, csupán egy út áll előttük, méghozzá a CoT. Hogy miért ők? Mert Szerbia elnyomás alatt tartja az országukat jó ideje, és mivel kongresszusuk sincs, ezért pénzük sem, amiből következően jelentősen eladósodott Albánia.
Magyarul egy újabb CoT felé kacsintgató ország.


BOSZNIA-HERCEGOVINA


Nos, humorizálnak egy kicsit, hogy ezúttal nem egy bug, a horvátok által beadott kilépési javaslat. Majd nosztalgiáznak, hogy sejj de jó volt, mikor a szerbeket eltörölték a horvátokkal közösen, mikor lila és zöld volt a térkép a Balkánon.
Illetőleg az elnökjelölt, megemlíti cikkében, hogy megszeretné tartani a baráti kapcsolatokat az EDEN országokkal, legfőképpen a horvátokkal. Az MPP-khez várják az adományokat.




KÍNA


A krikszkrakszokat nem értem, pedig próbáltam fordító programokkal is, de minden harmadik szava a csirke vagy a szójaszósz volt. Most vagy nagyon éhesek a kínaiak vagy *moderálva* a program.
Mindegy is, két cikk volt, ami számomra is érthető. Ezekből az derül ki, hogy vannak, akik soha az életben nem lennének hajlandóak „Spoland” és mellettünk ütni, hanem csakis az oláhok és horvátok mellett. Ebből kikövetkeztethető, hogy mivel COT országot nem említettek, mellettük ha ímmel-ámmal is, de hajlandóak lehetnek harcolni. Csak ugye itt az a csavar, hogy az oláhok a TWO-hoz tartoznak, ahova a „soha nem ütnénk mellettük” országok is. Meglátjuk, mi lesz a vége.


HORVÁTORSZÁG


Itt végre egy elég frankó angol cikk is van.
Ebből több dolgot megtudhatunk. Először is azt, hogy a lakosság szintén meglepődött a kongresszus lépésén, miszerint távoznának az EDEN-ből. A cikkírója reméli, hogy bölcsen döntöttek és nem egy nagy hibának lehetünk a szemtanúi.
Idézi az elnököt is egy korábbi cikkéből – ami valószínűleg horvátul lett megírva, mivel én ezt így nem találtam meg, gondolom lefordította nekünk angolra:

„Tartottunk egy ülést az eHorvát kongresszussal, és szinte mindegyik képviselő egyetértett ezzel a döntéssel.
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy elhagyjuk a barátainkat, hiszen akik azok voltak, és azok szeretnének lenni, nem fognak zárt ajtókra találni. A legjobb az lenne, ha létrehoznánk egy új szövetséget, amibe jelenleg nagy erőket is fektetünk. Ez számunkra csupán a kezdet, nem pedig a vég. A jövőben minden a játékosokon és az ő aktivitásukon fog múlni. Természetesen minden országot figyelembe fogunk venni, aki felveszi velünk a kapcsolatot.”


Állítólag a későbbiek során lesz cikk a horvát elnöktől. Bár, láttam én ott olyan cikket is, ami szerint kb annyi mindent tett az elnökük az elmúlt 25 napban, mint nálunk GG. Szóval talán lesz cikk erről.

A horvátok nagy része – egy korábbi kérdőív alapján – új szövetséget szeretne. Ennek eredménye az alábbi volt:


TWO - 5,88%
COT - 21.76%
Az új szövetség - 72,35%


Ugyanakkor nem csak a régi, hű barátaikkal szeretnék ezt a szövetséget létrehozni, hanem néhány „új” országgal is. Pár napja szintén készült arról egy kérdőív, hogy mely államok, mennyire szimpatikusak a számukra. 1-től 5-ig lehetett pontozni, az egyes volt a legkevésbé, az ötös a leginkább.
Eszerint a legkedveltebb országok a horvátok számára Bosznia-Hercegovina, Írország és Finnország. A legnagyobb ellenségeik pedig Szerbia, Szlovénia és az Egyesült Királyság(?).
De beszúrom a teljes eredményt, viszont az országok neveit nem fogom lefordítani, annyira nem akarok vele pepecselni.






Végül a cikk felteszi a kérdést, hogy vajon sikerül-e újjá szervezni a horvát hadsereget és ismét jelentős erőt képviselnie, illetve biztosítani a szövetségeseik számára? Csak az idő a megmondhatója.

Zárásképpen kissé propaganda célzattal megkérdezi, hogy mi a hiba ezen a képen és mit lehetne tenni ez ellen:



Ugyanakkor egy kisebb újságban felvetült az a lehetőség, hogy az új szövi tagjai az alábbiak legyenek: Ausztrália, Csehország, USA. Az első kettőben még sok lehetőség rejlik, az utóbbiban pedig a katonai erejük mellett, gazdasági lehetőségek is vannak a horvátok számára.


GÖRÖGORSZÁG


Nekik más problémájuk van, valami TS-sel kapcsolatos dolog, nem igazán értettem és nem is érdekelt különösebben. Az EDEN-ről egyelőre nincs nyilatkozatuk.

Nos, azóta náluk megjelent egy cikk, természetesen nem angolul, hogy nekem se legyen jó. Ez a cikk inkább véleményt fogalmaz meg, semmint hivatalos álláspontot. Lényege gyakorlatilag az, hogy korábban már volt próbálkozás köztük és szerbek között arra, hogy szövetséget kössenek, azonban ez nem jött össze, mivel ezt a szerb lakosságnak csak kisebb hányada támogatja – a görögre nem tér ki. Majd szóba kerül még, hogy ők és Törökország erőben kb egyenértékű partnerek, illetve div 4-ben természetesen megállíthatatlanok és nem szeretnék, hogy ellenkező oldalra kerüljenek országaik.
Egyelőre neki(k) sem egyértelmű a hogyan tovább, könnyen lehet, hogy a horvátoknál említett „harmadik” szövetségre fog esni a választásuk, ha úgy alakul – legalábbis a cikkíró szerint.


IZRAEL


Közlik a kiválasztott néppel, hogy miután a tagok fele lelépett az EDEN-ből, most ismét egy alapító ország távozik, Horvátország személyében. Megemlítik, hogy nagy a történelmi kötelék köztük és a görögök között, akik az EDEN egyik legerősebb országa, azonban kíváncsian várják a lakosok véleményét, hogy mitévők legyenek, lévén semmilyen hivatalos állásfoglalás nincs a dologgal kapcsolatban. Gondolom a görögöket kapaszkodó gyanánt hozták szóba.


OLASZORSZÁG


Bár ők már kiléptek, a horvátokat nem sokkal megelőzve, de azért leírom az elnökük által kiadott cikk tartalmát is.

Eszerint Olaszország mától fogva semleges állam. A fő ok, amiért kiléptek, az, hogy kis ország lévén, nem igazán tudtak érvényesülni a nagyok között, ahogy a cikk fogalmaz „perifériára szorultak”. A saját kezükbe akarták venni a sorsukat, illetve a lakosság akarata is ez volt.
Új közösségi kapcsolatokat akarnak létrehozni más országgal is. Majd a cikk végén köszönetet mondanak a régi szövetségeiknek, és elindulnak a naplemente felé.


Egy másik író szerint örvendetes, hogy elhagyták az EDEN-t, mivel nem törődtek velük, annak ellenére sem, hogy felháborítóan magas tagdíjat kellett fizetniük, a lakosságuk méreteihez képest. Elégedettek, mert így végre több országgal is köthetnek MPP-t és kiterjeszthetik a külpolitikai kapcsolataikat is.


TÖRÖKORSZÁG


Itt sem találtam ehhez kapcsolódó infókat.


UKRAJNA


Közlik a néppel, hogy a horvátok távoznak a szövetségből, ami az EDEN végét jelenti, lévén csak az alapító tagok dönthetnek arról, hogy új országok kerüljenek be – vagy valami ilyesmi -, csak hát, Horvátország volt az utolsó ilyen tag, ergo az alapítóokmány szerint nem lehet többé új tagja az EDEN-nek.
Majd stílszerűen ezzel ér véget a cikk:

Alapítva 2009/09/25
Megszűnt 2013/05/01
==========================================================================================