ВИПУСК №2 БРОНЕТЕХНІКА УКРАЇНИ: БОЙОВІ МАШИНИ ПІХОТИ УКРАЇНИ

Day 2,808, 01:53 Published in Ukraine Ukraine by Keptan
ВИПУСК №2
БРОНЕТЕХНІКА УКРАЇНИ: БОЙОВІ МАШИНИ ПІХОТИ УКРАЇНИ
АБ-13
АБ-13 — важка БМП створена в Україні на заводі імені В. О. Малишева на основі йорданського танка Tariq, який в свою чергу є модернізацією британського танка Centurion (А41), в 2000 роках для армії Йорданії. В серійне виробництво БМП так і не поступила.
Башта БМП АБ-13 озброєна стабілізованою в двох площинах 30-мм автоматичною гарматою КБА-2 і спареним з нею 7,62-мм кулеметом. Зовні вежі змонтовані триствольний з боків і 8-стовбурний ззаду гранатомети. Можлива установка ПУ ПТРК. Башта забезпечена приладами управління вогнем і додатковим бронюванням.
На АБ-13 встановлюється українські дизелі з турбонаддувом 6ТД або 5ТДФ, в яких циліндри розташовані по горизонталі.
Маса АБ-13 становить близько 31 тонни, ширина - 3,5 метра, довжина - 7,8 метра, висота - 2,4 метра. БМП володіє питомою потужністю в 22,5 кінських сили на тонну ваги, при цьому запас ходу складає 400 кілометрів. Екіпаж машини становить 3 людини плюс 7 чоловік десанту.

БМП-1У «Шквал»
БМП-1У «Шквал» — українська бойова машина піхоти. Створена на основі БМП-1, куди був встановлений бойовий модуль «Шквал» замість штатної вежі (розроблений КП «НТЦ АСО»).
Відмінні особливості:
- Машина володіє можливістю стрільби протитанковою зброєю ПТРК з керуванням наведенням від стабілізатора (режим УПР);
- Мінімальні швидкості наведення складають до 0,02 град./сек;
- Наявний режим установки башти і блоку озброєння на кути заряджання боєприпасами;
- Наявний режим приведення у вихідне положення при проходженні БМП по вузькій трасі;
- Наявний режим обводів блоком озброєння перешкод на корпусі БМП.

БМП-55
БМП-55 розроблена і виготовлена на базі танка Т-55. Від існуючих зразків відрізняється протиснарядним бронюванням і переднім розміщенням моторно-трансмісійне відділення, що значно підвищує захищеність екіпажу. Спереду встановлено броню товщиною 270 мм, що відповідає 7-му рівню захисту STANAG 4569 за класифікацією НАТО, яка витримує попадання бронебійного снаряда калібром до 90 мм. По бортах встановлена броня товщиною 81 мм, посилена противокумулятивними екранами товщиною 20 мм (еквівалентно 5-му рівню захисту за стандартами НАТО) і захищає від гранати ПГ-7ВМ з гранатомета РПГ-7. Кормова броня 40 мм захищає від куль калібром 14,5 мм бронебійного типу (4-ий рівень захисту). Донна броня збирається з різних листів (комбінований тип), захищає екіпаж від вибуху міни ТМ-57 і відповідає 5-му рівню захисту за класифікацією НАТО.
БМП-55 оснащена 12,7-мм кулеметом НСВТ, встановленим у башті, з дистанційним управлінням. Також у ній передбачено використання ракетної установки, щоб вести вогонь по ворожій бронетехніці або авіації. Машина розвиває швидкість до 70 км/год і має запас пального до 600 км. Її характерною рисою є розміщення десантної апарелі в кормовій частині, що дозволяє вести десантування під прикриттям броньового корпусу машини і легко переміщати вантажі і поранених в середину бойового відділення. Двигун і трансмісія змонтовані в єдиному блоці з можливістю швидкої заміни. Як опція можливе оснащення фронтальної і бічної проекції динамічного захисту, а даху спеціальною термопокришкою стандарту «Snatch-Chile».

БМП-К-64
www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=LmNvx8aDmDM
БМП-К-64 — перспективна восьмиколісна бойова машина піхоти, розроблена в Україні з використанням броньового корпусу, вузлів і агрегатів танка Т-64. Від існуючих зразків колісних БТР/БМП відрізняється протиснарядним бронюванням і переднім розміщенням моторно-трансмісійного відділення, що значно підвищує захищеність екіпажу. Нижня частина має додатковий протимінний захист. За цими ознаками БМП можна віднести до категорії машин MRAP - Mine Resistant Ambush Protected, тобто з підвищеною стійкістю до вибухів мін і захистом від нападів із засідки. Характерною рисою машини є також розміщення дверей десанту в кормовій частині, що дозволяє десантування під прикриттям броньового корпусу машини. Гідростатична трансмісія дозволяє великий корисний об'єм бойового відділення і низький силует. Поворот за рахунок гальмування коліс одного борту передбачає малий радіус повороту, що робить машину вкрай зручною для використання в міських умовах, зокрема при проведенні миротворчих операцій.

БМПВ-64
БМПВ-64 (також відома як БМП-64) — сучасна українська важка бойова машина піхоти на базі танка Т-64. Розробником і виробником машини є Харківський бронетанковий ремонтний завод.
Прототип важкого бронетранспортера БМПВ-64 було розроблено в Україні за ініціативою Харківського БТРЗ. Перший прототип було закінчено 2005-го року. Ця машина є найглибшою модернізацію танка Т-64. Сьогодні українська армія має велику кількість танків Т-64, тому модернізація їх до якісно нового рівня є пріоритетом для вітчизняного ОПК.
БМПВ-64 призначено для транспортування і підтримки піхоти. Машина створювалася з урахуванням досвіду дії бойових машин піхоти в міських умовах, а точніше їх невдалих дій, внаслідок катастрофічно недостатнього бронювання. Саме в ході міських боїв виявилися ці недоліки, так як із тактики застосування БМП в ході звичайних військових дій відомо, що вони повинні йти позаду танків, і їх функція зводилася лише до функції доставки піхоти до місця атаки. Але в міських боях, де чітка лінія оборони супротивника розмита, а нападу можна чекати з будь-якого напряму і з будь-якого будинку, БМП частенько опинялися на передньому краї, де зазнавали тяжких втрат.
БМТ-72
БМТ-72 (БВМП-72) — сучасна українська експериментальна бойова машина піхоти створена на базі танку Т-72. Як і БВМП-84, ця машина має танкову компоновку, озброєння, корпус, шасі та інше. Ходова частина подовжена на один каток для збільшення внутрішнього обсягу, який використовується для розміщення десанту в 5 чоловік.
На БМТ-72 встановили двигун потужністю 1200 к.с., нову систему управління вогнем, вдосконалений динамічний захист. З'явилася дистанційно-керована зенітна установка. БМПТ-72 має велику уніфікацію з танком Т-84. Люки десантного відділення (три) розташовані відразу позаду башти.
Вага БМТ-72 зросла до 50 тонн. В результаті максимальна швидкість знизилася до 55 км/год. Через розміщення десанту боєкомплект до 125-мм гармати зменшений до 30 пострілів.

Попередні випуски:
1 випуск - http://www.erepublik.com/en/article/-1-11-2540568/1/20