Најновије промене - Грађански рат

Day 2,653, 08:36 Published in Serbia Japan by reikangfx



Дана 2,653 Новог Света, Плато и остала фела уводе нов начин за рушење држава.

ДРЖАВНИ УДАР

Уведена је опција војног пуча, према коме једна јединица може да покрене државни удар и тако збаци са власти државни режим. Да би једна јединица изазвала државни удар у земљи где је смештена она мора да испуни одређене услове:

Једница на свом рачуну мора да има 200,000 валуте, то представља почетну цену за државни удар.
Држава у којој је смештена јединица мора поседовати макар једну регију.
Тренутна престоница те државе не сме да буде нападнута од стране друге државе.
Да том државом у том тренутку не управља диктатор
Да није дошло до успешног пуча у претходних 10 дана.

У случају да јединица испуњава горе наведене услове, она може започети државни удар. Пре свега ће се са рачуна јединице скинути 200,000 валуте и започеће период припреме за пуч. Тај период не траје дуго, свега 3 сата, и за у том кратком периоду остале јединице могу да се прикључе. Након што истекне тај временски рок почиње државни удар у престоници.


ТОК ДРЖАВНОГ УДАРА

Унутар сукуба постојаће две сукобљене стране:
Побуњеници : Војна јединица која је изазвала државни удар и остале које су је у припремном периоду подржале пуч.
Бранитељи : Све војне јединице које нису приступиле организацији пуча и сви остали грађани са држављанством те државе који нису чланови побуњеничких војних јединица.

Ток борби се одвија унутар престонице (да би сте учествовали у борбама морате се преселити у престоницу). Током борби дозвољено је прелажење са једне на другу зараћену страну. Такође могу се прикључити и добровољци из другиг земаља по условом да се прикључе јединици која је смештена у тој земљи.

Услови за победу су исти као и у редовним кампањама 94 бода.

КРАЈ ДРЖАВНОГ УДАРА

У случају да победу однесу побуњеници на власт долази диктатор (лидер јединице која је изазвала пуч) док у случају да се угуши државни удар ствари остају непромењене осим што плато профитира 200,000 валуте.

ДИКТАТУРА

Након доласка Диктатора на власт, он преузима скоро апсолутну контролу над државом. Диктатор сам предлаже законе код којих остаје рок од 24 часа за усвајање истих. Диктатор може да прогура све законе осим закона о измени текста за добродошлицу и закона о смени председника. Председник и чланови конгреса не губе звање али они у својим рукама немају никакву законодавну моћ, они само фигурирају. Избори се одржавају нормално али победници не добијају голде од медаља и не утичу на власт.

Као што је раније председник управљао државним организацијама тако оне прелазе у руке Диктатора. Овим су изузете организације које су војне јединице добила на турнирима, тј те организације и даље устају под управом јединице.

Што се држављанства тиче, диктатор има право доделе држављанства и то у 50% мањем броју него што је то за право имао конгрес. Кад диктатор дође на власт он добија одређен број држављанстава која може да одобри. Након збацивања са диктатора са власти конгрес наставља на броју где је стао.

Да би се сменио диктатор мора доћи до револуције




РЕВОЛУЦИЈА

Револуција је процес веома сличан Државном удару. пре свега да би дошло до револуције морају бити испуњени одређени услови :

Једница на свом рачуну мора да има 200,000 валуте, то представља почетну цену за револуцију.
Држава у којој је смештена јединица мора поседовати макар једну регију.
Тренутна престоница те државе не сме да буде нападнута од стране друге државе.
Да је диктатор био најмање 3 дана на власти.
Да није било револуције претходна 3 дана.

Попут Државног удара тако и код револуције постоји припремни период у ком војна јединица која покреће револуцију са рачуна губи износ од 200,000 валуте. Остале војне јединице незадовољне ситуацијом у држави могу да подрже револуцију у предвиђеном року од 3 часа. Чим истекне предвиђен рок почиње Револуција.


ТОК РЕВОЛУЦИЈЕ

Унутар сукоба постојаће две сукобљене стране:
Револуционари: Све јединице које су подржале револуцију грађани са држављанством те државе који не припадају јединицама диктатуре.
Диктаторски режим: Јединица која је завела диктатуру и остале јединице које нису подржале револуцију.

Ток борби се одвија унутар престонице (да би сте учествовали у борбама морате се преселити у престоницу). Током борби дозвољено је прелажење са једне на другу зараћену страну. Такође могу се прикључити и добровољци из другиг земаља по условом да се прикључе јединици која је смештена у тој земљи.
Услови за победу су исти као и у редовним кампањама 94 бода.

КРАЈ РЕВОЛУЦИЈЕ

У случају да револуционари однесу победу поново се успоставља демократија , тј председник и конгрес поново добијају стару функцију. У случају да изгубе, диктатор остаје на власти и нова револуција може бити подигнута тек након 3 дана.




Ордење и медаље:
Медаља Правог Диктатора - 50 златника - Диктатор добија ову медаљу у случају да остане 30 дана на власти.
медаља Диктатор Приправник - 5 златника - Диктатор добија ову медаљу у случају да остане 10 дана на власти.
Медаља Револуционара - 10 златника - Ову медаљу добија командант војне јединице која је извела успешну револуцију.

Орден Првог Диктатора - Добија га први Диктатор који добије Медаљу Правог Диктатора.
Орден Малог Диктатора - Добијају га првих 10 Диктатора који добију Медаљу Диктатор Приправник
Орден Борца за Демократију - Добијају га привих 10 играча који добију Медаљу Револуционара.


ЗА РАЗГЛАС


*
*
*
*
Најновије промене - Грађански рат
http://www.erepublik.com/en/article/-1344-2500411/1/20
*
*
*
*