Ambijent uključi/isključi

Prijavi se

 

Nastavi

Nastavi Izradom računa pristaješ na Uvjete korištenja & Pravila o zaštiti privatnosti

Предлог за ПРЕТСЕДАТЕЛКА на еМакедонија!

Dan 1,371, 07:36 od Severchanec

После ова "договрот за мир" со еГрција сватив дека до сега само нашиот ценет Струмјанин бил добаре претседател без никакви грешки.Секој што се кандидирал и што победил на изборите по некое време направил некоја грешка,некоја утка поради која народот не го сака повеќе.До сега сме имале само машки лица на фотелјата т.е претседатели.Мојот предлог е да изгласаме ЖЕНА за претседателка и да видиме како ќе функционира.Имам забележано дека тие неколку девојки / жени што ја играат играва се дупло попаметни од 90 проценти од мажите / момците на играва.
Јас би предложил да се кандидираат:
Киријана,
MaCeDoNa
Maya_The_Bee.
Јас не ги познавам нив,никогаш и не сум разговарал со нив (освен еднаш кратко со Киријана во врска со МТО),но сепак гледајќи ги од страна тие ми изгледаат мудро и искусно.
Доколку некоја од вас три одлучи да се кандидира за ПРЕТСЕДАТЕЛКА од мене ќе има голема ПОДРШКА!Тоа е се од мојот предлог.Доколку ви се допаѓа шаутирајте ја статијата па да ги убедиме момиве да се кандидираат :)

Поздрав.
Северчанец!


За шаут:
Предлог за ПРЕТСЕДАТЕЛКА на еМакедонија!
http://tinyurl.com/3cxe4q2
~chain shout~

 

Komentari

One Hit
One Hit Dan 1,371, 07:40

MaCeDoNa za pretsedatelka !

Stef40
Stef40 Dan 1,371, 07:44

branislav +1

Severchanec
Severchanec Dan 1,371, 07:44

еј да бе ја заборавив :S сеа едит

BlackMK
BlackMK Dan 1,371, 07:50

Facepalm

Achkoeoeo
Achkoeoeo Dan 1,371, 07:50

Macedona za pretsedatelka,mosne e iskusna momickata,mi dokazala poveke pati.

StoleMKD
StoleMKD Dan 1,371, 07:57

o7

i jas bi glasal za niv
plus moze da bidam i sekretar pa ako treba i neka me .eksulano zlostavuvaat na rabota hehe

Football Casual
Football Casual Dan 1,371, 08:03

Kiri for PRESIDENT!!!

Severchanec
Severchanec Dan 1,371, 08:05

Ајде ако толку сакате една од овие 3 да се кандидираат ШАУТИРАЈТЕ да види народот

sergej123
sergej123 Dan 1,371, 08:08

0/7

Kirijana
Kirijana Dan 1,371, 08:09

jas ne bi no sekoja druga bi ja imala mojata poddrska
o7

onfodapi
onfodapi Dan 1,371, 08:10

Boki13 za pretsedatel.

Alexandar Ciric
Alexandar Ciric Dan 1,371, 08:11

ja sum za Kiri o/

MaCeDoNa
MaCeDoNa Dan 1,371, 08:11

Статија со ваква тема ..напишана од припадник на посилниот пол... на добро се движат работите.
Мило ми е што станувате свесни дека не треба да се делими по пол...
сите сме исти
ако мажот е од Бога надарен со сила...мудроста, стабилноста и сексипилот се дарба на жената.
Тоа што 1 жена може смеејќи се, 100 мажи не можат плачејќи.

Впрочем и многу војни историјата памети кои биле водени за жена, зарем НЕ?

И не е се до полот...Добар Претседател може да биде личност со став, со дарба за лидер, спремен да ги сослуша сите околу себе а да одлучи ко што му налага свеста ...
без разлика маж ли е, девојка ли е.

На народот му треба ЛИДЕР! личност на која ќе може да и верува!

Football Casual
Football Casual Dan 1,371, 08:11

Imaat videno

OneLoveLegijata
OneLoveLegijata Dan 1,371, 08:14

Kirijana i Pcelickata da ! Macedona e multi i ke gi izgubi avtomatski izborite.....

Kirijana
Kirijana Dan 1,371, 08:17

....vo istorijata e zapisano..."zad sekoj dobar vladatel stoela zena"

kral4eto
kral4eto Dan 1,371, 08:17

@legijata so ti e na tebe ?

Severchanec
Severchanec Dan 1,371, 08:17

@MaCeDoNa кандидирај се.Гледаш подршка имаш плус можеби ќе ги поттикне другиве долгокоси да почнат да играат
БЕЗ ДИСКРИМИНАЦИЈА

vasko premier
vasko premier Dan 1,371, 08:19

as sam za pcelickata maya, a vi?

MaCeDoNa
MaCeDoNa Dan 1,371, 08:20

до кога ќе тролаш љубоморна душо со тоа мулти???

дај еден доказ !!
само еден! не само пишувајте без факти и докази !!!

јас НИКОГАШ не сум имала МУЛТИ!

и сум била пријавува од злобници ...ама немам мулти .. ДОКАЖАНО Е!


eKomita
eKomita Dan 1,371, 08:20

@OneLoveLegijata shto e ljubomoren si deka ti nemozhesh da bidesh pretsedatel?

Severchanec
Severchanec Dan 1,371, 08:22

2 пати била конгресмен така да ако е мулти ќе јадела бан многу порано

AceMkD.Dota
AceMkD.Dota Dan 1,371, 08:27

Maya_The_Bee за преТседателка !

DiggyDas
DiggyDas Dan 1,371, 08:27

Каде е VikiMKD?

Kiri за Претседателка! Без дилема xD

MarshallmkD
MarshallmkD Dan 1,371, 08:29

stef40 za pretsedatelka xD

TheReal0ne
TheReal0ne Dan 1,371, 08:35

MaCeDoNa ke bide dobra precedatelka, a i ima stav na lider

Kanopy
Kanopy Dan 1,371, 08:41

podrska MOMA za precedatel \o/

bubeskm
bubeskm Dan 1,371, 08:42

Koga gejcive mozat da imaat zena za prezident,a zasto nie ne bi ja kandidirale MAceDONNA?Od komunikaciite sto sum gi imal so nea,za mene pretstavuva licnost koja e uporna i znae sto saka i nema kaj nea mnogu cile-mile.Ili vaka,ili nikako..KRAJ..!!!....*_=

Mihichot
Mihichot Dan 1,371, 08:43

о/

Flash03
Flash03 Dan 1,371, 08:45

MaCeDoNa !

bubeskm
bubeskm Dan 1,371, 08:45

@Severko, imas i shout od mene........*_=

United Macedonians
United Macedonians Dan 1,371, 08:46

''без никакви грешки''


Враќање на територии на Арабија и Египет не беше грешка ? Не беше грешка да немаме мост преку Египет во Арабија - Тоа создаде големи проблеми во иднината ...

Sh4d0wX
Sh4d0wX Dan 1,371, 08:47

Bravo!

Lynx MKD
Lynx MKD Dan 1,371, 08:54

ae sekoja partija po 1 zhencka da predlozhi za pretsedatel da viime koj kje pobedi xD

StapVolnen
StapVolnen Dan 1,371, 09:06

si mozel bolje slika da stavish v+s

Crawlerz
Crawlerz Dan 1,371, 09:10

o/ Баш би сакал да ве видам што би направиле вие од еМакедонија. x)

П.С. MaCeDoNa - Поим за "феминистичкото движење" во еМакедонија. xPP

SaJrUs
SaJrUs Dan 1,371, 09:16

Kirijana za preCednik o7

Next Name
Next Name Dan 1,371, 09:26

Mrtva trka ke bide ako se kandidraat site 3 a moze tuka i Viki mkd da ja dodades

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Dan 1,371, 09:35

Оти нема некоја АрАмијка за преЦедателка????

Viki MKD
EricaZ
Koteska
Tashanka
Sophie.D
Buttefly1135MK

Ќе се караме мореее xD

Severchanec
Severchanec Dan 1,371, 09:39

абе ванчо бе... која и да се кандидира ќе ја подржувам!
Не можам јас сите да ги набројам во статијава.

Ub1cA
Ub1cA Dan 1,371, 09:43

ako se kanditiraat jas ke bidam vo dilema za koj da glasam

Severchanec
Severchanec Dan 1,371, 09:43

Ако ме примите меѓу арамиите ќе ги вметнам во статијава сите овие

Strastniot
Strastniot Dan 1,371, 09:55

Па ако можат да издржат без дечко/маж/швалер месецот додека трае мандатот, зошто да не, дамата ќе го има мојот глас...

Archibold
Archibold Dan 1,371, 09:56

Macednoa NE
Maya NE

Kirijana e veke taka moze!

Zlatko BP
Zlatko BP Dan 1,371, 10:07

i jas sum za zenski pretsedatel.Mislam deka dobro bi se snasle da ne navlagam zosto i kako ama se pomudri politicari od mazite vo sekoj slucaj.Posleden dokaz e kako frckata pretsedatelka im nabi rogovi na nasite tn politicari.Mojata favoritka e Maja:D

Vrtolomej
Vrtolomej Dan 1,371, 10:23

@ Strasniot
Procita sto napisa Macedona: Ona sto edna zena moze da go izdrzi smeejki se ne mozat da go izdrzat 100 mazi placejki, Znaci vredat za glas.
I da i kazam na Macedona u pravo e osven ako mazot ne e Grk :D

Tashev
Tashev Dan 1,371, 10:32

Hail Macedona! o/

I6or
I6or Dan 1,371, 12:00

Киријана или пчеличката Маја,
Мацедона е премногу феминистички настроена за мој вкус
о/

Chucky001
Chucky001 Dan 1,371, 13:46

MaCeDoNa o7

sime0ss
sime0ss Dan 1,371, 13:50

macedona

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.