Fond on/off

Per te mos Harruar Kurre!

1 1,918 jour, 11:02 Albanie Débats et analyses politiques Débats et analyses politiques

Shkruajtur nga Ezma Zecevic Cermerlic , MD
Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
Jane Green Schaller, MD
Boston, Mass

Marre nga JAMA (Journal of American Medical Association) Gusht 1995

Jam drejtor i departamentit te pediatrise ne Kliniken e

en savoir plus »

Ligjet e Marfit - Ligjet mbi Luften (Murphy's Laws on War)

1 1,864 jour, 10:30 Albanie Analyse de guerre Analyse de guerre

1. Nuk je Superman! (You are not Superman!)
2. Nese dicka eshte budallallik por funksionon, atehere nuk eshte budallallik! (If it's stupid but it works, it isn't stupid!)
3. Mos shfaq dyshime. Eshte dicka qe terheq armiqte! (Don't look conspicuous;

en savoir plus »

Taksat e Reja - Cfare Efektesh Duhet te Priten?

1 1,790 jour, 07:46 Albanie Affaires et finance Affaires et finance

Nderkohe qe ditet e kaluara ishin te mbushur me luftra dhe kritika, ne 6 ditet e fundit ne administraten e shtetit, votoheshin disa ligje mbi rritjet e taksave!
Me saktesisht:
1.
Ligj mbi rritjen e taksave te

en savoir plus »

Deshira e Zjarrte per Battle Hero

4 1,763 jour, 07:30 Albanie Analyse de guerre Analyse de guerre

Tek po shoh ne keto ore se si po kryhet nje beteje qe eshte pa pike kuptimi mund te thuhet, ndermjet eAlbania dhe FYROM-it, ku eshte nenshkruar me pare qe FYROM-i do te na linte nje zone ne kembim te qetesise, ajo qe te ben pershtypje eshte demi qe

en savoir plus »

Rregulli Nr.1 - Durimi

13 1,743 jour, 09:20 Albanie Premiers pas dans eRepublik Premiers pas dans eRepublik

Shkrimin e pare te gazetes time nuk kisha se si te mos ja dedikoja nje problemi qe godet kryesisht nivelet e uleta te lojes.
Kur e fillojme lojen, kemi nje zell te madh per te ndihmuar Shqiperine dhe kjo na ben qe jo pak here te kryejme edhe

en savoir plus »