Rzecznik Rządu #2 - trudy wojny, impicz i meandry dyplomacji

Day 1,550, 14:10 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu


Witamy ponownie!

Po dość długiej przerwie, rzecznik rządu znowu nadaje. Wybaczcie zwłokę, wygląda na to, że po prostu obydwaj rzecznicy nieco przecenili swoje możliwości czasowe w tym miesiącu. Norma z pewnością zostanie niebawem nadgoniona, a społeczeństwo znów będzie informowane w sposób kompletny.

Do rzeczy.




Sytuacja na naszych (dwóch...) frontach.

Prezydent już dawno przyznał, że zaatakowanie Ukrainy przed zamknięciem wojny z Rosją, było błędem. Mimo wszystko, plan był niezły, tylko kolejność kroków mających na celu wprowadzić go w życie, nieodpowiednia. Jednak zamiast znęcać się nad k0stkiem, w paru słowach omówimy przebieg wojny na wschodzie.

Analizując kolejne bitwy, łatwo dostrzec, że potyczki z Rosją oraz Ukrainą to typowy ping-pong, mający na celu maksymalny drain ePolski. Trzeba niestety przyznać, że w znacznej mierze się to TEDENowi udaje.
Wczoraj, mimo porażki w Małopolsce, dało się zauważyć pewien progres. Wszak w bitwie przeciwko Ukrainie udało nam się nawiązać walkę, wygrywając równolegle na Mazurach. Wymagało to od nas pewnego nieposłuszeństwa względem priorytetów ONE (sojusz zakładał pomoc głównie w bitwie przeciw Rosji), na szczęście obyło się tutaj bez większych niesnasek.

Ukraina ostatnio dość regularnie kąsa nasze rdzenne. Otrzymują spore wsparcie od swojego sojuszu, czemu nie możemy się dziwić. Okazja, gdy sami otworzyliśmy drugi front w okolicy rdzennych, może się nie powtórzyć.
Pewnym optymizmem napawa jednak przebieg wojny z Rosją. Im nie udało się wydrzeć nam żadnego rdzennego regionu, a my właśnie cieszymy się z faktu, że Kaliningrad znów stał się Królewcem. Bez wątpienia będzie to cenna karta przetargowa w negocjacjach pokojowych. Jak najszybsze zamknięcie jednego z frontów pozwoli nam zająć się rzeczami ciekawszymi niż obrona rdzennych po raz n-ty w tym miesiącu.
Szykujemy się więc na obronę Śląska i odbijanie Małopolski.



Impicz?

Na forum kongresu pojawił się wniosek o odwołanie urzędującego prezydenta. Podczas debaty kongresmeni wymienili pewne rzeczowe zarzuty, które prezydent natychmiast wziął pod uwagę i podjął działania prowadzące ku poprawie sytuacji. Niech pierwszym ich owocem zostanie uznane podbicie Królewca, drugim zaś czytany przez Was właśnie artykuł.

Każdy ma prawo do własnej opinii i nie będziemy nikogo na siłę przekonywać do głosowania za lub przeciw. Apelujemy jedynie o to, by decyzje podejmowane przez kongresmenów nie były pochopne i zbyt emocjonalne. Wszystkim nam leży na sercu dobro ePolski. Do dopracowania pozostaje kwestia współpracy między poszczególnymi grupami oraz zbieżności wizji rządu, kongresu i obywateli dotyczącej kierunku, jaki powinien obrać nasz e-kraj.



Rewolucji nie będzie.

Powoli cichnie zamieszanie w strukturach EDENu związane z konfliktem między Bułgarią a Turcją. Stosunki między obydwoma krajami z pewnością nie staną się nagle poprawne, ale oficjalnie, wciąż będą walczyć po jednej stronie. Bicie Bułgarów w tureckich powstaniach potraktowano jako pojedynczy incydent. Nie ma na razie takiej możliwości, by Bułgaria z dnia na dzień stała się naszym sojusznikiem. Chociaż zdajemy sobie sprawę, jak bardzo było by to dla nas korzystne, musimy się z tym pogodzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że prezydent k0stek ma znakomite relacje z prezydentem Bułgarii, tablovem.
Mimo, że luty jest najkrótszym miesiącem w roku, po cichu liczymy, że uda się jeszcze coś zdziałać w tej kwestii na płaszczyźnie dyplomacji.



Poruszyliśmy trzy palące kwestie mijającego tygodnia. Na wzmiankę zasługują jeszcze nietypowe przeprosiny Plato za okropne lagi, jakimi byliśmy raczeni w ostatnich dniach. Każdy z nas dostał dziś do wykonania zaskakujące zadanie 😉



Dzisiejsze wydanie Gazety Rzecznika Rządu kończymy ponowną prośbą o pełne skupienie w walce o nasze regiony, jak również zwrócenie uwagi na sytuację sojuszników, ze szczególnym uwzględnieniem wojny między Serbią a Rumunią.
Pozdrawiamy serdecznie!

Serwis informacyjny przygotował dla Was
hubertuses

Czytaj i subskrybuj:








Szatę graficzną wykonał S'til