Rzecznik Rządu #1 - skład rządu, kłopoty na wschodzie oraz garść informacji

Day 1,541, 13:52 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu


Witajcie!
Przed wami lektura pierwszego w tej kadencji wydania Gazety Rzecznika Rządu. Mimo tego, że to dopiero trzeci dzień prezydentury k0stka, nawet tak krótki okres obfitował w istotne wydarzenia.



Zaczniemy standardowo, od przedstawienia mocno okrojonego względem poprzednich miesięcy, składu rządu.

Prezydent: k0stek

Rzecznicy rządu: DonMatteo, hubertuses



Minister: SaveMeFromMySelf
Wiceministrowie: Coolerck, Hide1980, Kerth5, MagicHereos, Odro93 (ascx12), scorpion607, SyrkiusAFK (rzecznik MON)
Stażyści: Baks33, mwaca, Szaryx



Minister: Kherehabath



Nowością jest brak MSZ oraz MEN. Uszczuplenie w ten sposób rządowej administracji, k0stek zapowiedział podczas kampanii wyborczej, a 42.70% głosujących najwidoczniej uznało to za niezły pomysł.
Funkcję szefa dyplomacji prezydent sprawuje osobiście, inicjatywy edukacyjne zostały oddane w prywatne ręce.

Dowódcą PCA został drugi w wyborach prezydenckich, obecny Military Commander ONE, Magic Hereos.
Dziś rano doszło do sytuacji, gdy po DC bitwa wygenerowana z ustawionych priorytetów, nie była zbieżna z obowiązującymi rozkazami. Był to problem natury technicznej i wierzymy, że podobne zdarzenia nie będą mieć już miejsca.



Rozpoczęcie wojny z Ukrainą, rozmowy pokojowe z Rosją oraz białoruskie NE.

Jedną z pierwszych decyzji nowego prezydenta było wyznaczenie Ukrainy jako Natural Enemy, co zbliżyć ma nas do realizacji sztandarowego projektu k0stka, czyli dobrania się do regionów tureckich.
Z różnych stron dobiegają odmienne opinie na temat zasadności prowadzenia tej kampanii. Nikt nie może jednak powiedzieć, że jest zaskoczony, ponieważ plany jej rozpoczęcia przedstawione były chociażby w prezentacji wyborczej k0stka.
Pierwsza bitwa idzie niestety bardzo opornie. W typowy dla siebie sposób, TEDEN najwyższym priorytetem opatrzył bitwę przeciw Polsce.

Równolegle podpisywany jest pokój Rosją. Wydaje się to dość oczywiste, ponieważ mało który kraj chciałby mieć dwa otwarte fronty u granic regionów rdzennych. Pierwszy krok w kierunku zamknięcia wojny wykonał były już prezydent Rosji, proponując w ostatnich godzinach prezydentury brak NE - jeden z warunków podpisania pokoju w grze. W tej chwili Rosja nie ma żadnego NE, a nasze zostało zmienione. Umożliwiło to zaproponowanie przez naszego prezydenta zakończenia wojny. Obecnie trwa głosowanie w polskim kongresie.
Aby rozwiać wątpliwości dotyczące bitwy o Królewiec - nie był to nasz priorytet, co jest elementem pokojowych negocjacji.
Front zostanie zamknięty, ponieważ nasza misja, czyli wyrzucenie Rosji z Półwyspu Skandynawskiego, została pomyślnie zakończona. Terytoria nieprzyjaciela zostały zredukowane do rdzennych. Na Moskwę w takie mrozy się nie wybieramy, ponieważ było by to skrajnie nieodpowiedzialne. Historia zna takie przypadki.
Jako ciekawostkę można podać, że - co niektórym wyda się zabawne - Rosjanie zaproponowali wynajem naszej obecnej stolicy, Mazur. Kongres odrzucił tę możliwość.

Pragniemy także poinformować, ze Polsce nie grozi nic ze strony Białorusi. Wystawione w ich kongresie NE na nas jest nieautoryzowane przez tamtejszy rząd i nie powinno zostać zaakceptowane w głosowaniu.



Kwestia zamorskich kolonii oraz traktat z Niemcami

Dyplomatyczny pat między Polską a Szwecją doczekał się brutalnego rozwiązania. W tej chwili powoli żegnamy się z regionem Smaland, dającym dostęp do krowiego bonusu. Mimo próśb i prób negocjacji, ze strony Szwedzkiej nie stwierdzono najmniejszych chęci udostępnienia terytoriów Polsce. Z przykrością stwierdzamy, że zawiodła komunikacja między rządami. Trudno także rozsądzać o winie którejś ze stron. Można jedynie zastanawiać się, dlaczego Szwecja bez oporów wypożycza region Finlandii, nie mogąc zrobić tego samego dla sojusznika, który skorygował własne plany dla pomocy nieradzącym sobie z okupantem sprzymierzeńcom.

Skoro dotknęliśmy już tematu dyplomacji, informujemy, że prezydent ma zamiar przedłużyć termin obowiązywania traktatu z Niemcami zakładającego zajmowanie przez Polskę czterech regionów naszych zachodnich sąsiadów. W obecnej sytuacji jest to jedyna słuszna opcja oraz możliwość zabezpieczenia w pewnym stopniu dostępu do surowców.



Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło rozmowy z dowódcami Prywatnych Grup Bojowych na temat uregulowania warunków współpracy poprzez użytkowanie kanału popularnie zwanego "dowództwem". W trakcie dzisiejszego spotkania ustalono kilka kluczowych punktów nowego regulaminu. W pełnym brzmieniu, oficjalnie, zostanie on zaprezentowany na łamach gazety MON.



Mapka podsumowująca treść artykułu


Przemknęliśmy więc przez palące tematy początku lutowej prezydentury. Prezydent wraz z MON apeluje do graczy o szczególną mobilizację w nadchodzących dniach. Możliwe, że niebawem Polska znajdzie się na celowniku wrogiego sojuszu. Obrona przed atakami z różnych stron oraz wszechobecnymi drainami wymagać będzie wówczas bezwzględnego stosowania się do rozkazów MON.
W razie gdyby coś szło nie tak, nie obawiajcie się. Wg. kalendarza, obecna kadencja jest najkrótsza w całym roku 😉

Informacji dostarczył:
hubertuses

Czytaj i subskrybuj:








Szatę graficzną wykonał S'til