Miesięcznik statystyczny #3.

Day 3,087, 02:13 Published in Poland Poland by klapekboy

Dzień dobry. Witam w trzecim wydaniu miesięcznika statystycznego. Zrezygnowałem w nim z porównywania cen produktów w poszczególnych godzinach, gdyż jest to nieczytelne, a wnioski z takiego porównania doskonale sprawdzają się w analizie tygodniowej.
W zamian postanowiłem stworzyć wykres zysku produkcji broni q7 liczony w złocie. Założenia wykresu:
1) Przez cały miesiąc mieliśmy stały, maksymalny bonus do produkcji.
2) Od zysku ze sprzedaży broni odejmowana została strata na zakup surowca w cenie z drugiej strony rynku w-raw (przez cały miesiąc było to 0,06 PLN).
3) W obliczeniach nie uwzględniono podatków.
4) Wzór przedstawia się następująco: (20*q7-4000*wraw)/gold
Po stworzeniu wykresu okazało się, iż jest on praktycznie identyczny do wykresu cen broni q7. Stało się tak dlatego, że nieznaczne wahania cen złota mają minimalny wpływ na wykres w porównaniu do wahań cen broni. Dla przykładu: Jeśli cena wraw jest stała (0,06 PLN), cena broni q7 wynosi 17,00 PLN, a cena złota 400 PLN to zarobimy na tym 0,25 g. Jeśli cena broni spadnie do 16,00 to zarobimy już tylko 0,20 g. Aby zrównoważyć spadek ceny broni i utrzymać zarobek 0,25 g, cena złota musiałaby spaść do 320 PLN za gram.
Cena broni spadła od 01.04 do 20.04 z 18 do 15 PLN. W tym czasie cena złota spadła z 430 do 410. Dlatego wykres ceny i zarobku na broni q7 są niemal identyczne. Jedyna zauważalna różnica pojawiła się 23 kwietnia, gdy cena złota ostro spadła.
Z powyższych powodów wynika, że wykres w tym miesiącu jest niepotrzebny, ale w dłuższym okresie, gdy ceny w-raw będą się zmieniać, może wskazać coś ciekawego. Jeśli tak będzie to przedstawię wam analizę z trzech miesięcy zbierania danych. Na razie tyle. Omawiał wykresów nie będę, bo w sumie powtarzałbym się z analizami tygodniowymi. Papatki.