Miért nem lesz Kína a jövő erepnagyhatalma?

Day 780, 09:26 Published in Hungary United Kingdom by Bosko Balaban

Kína a világ legnépesebb országa. India az egyetlen a népesség tekintetében aki felveszi a versenyt ebben. Ha a népességből indulunk ki, akkor retteghetne az erepvilág a terjeszkedő Kínától és komoly TO veszély réme fenyegetne. Hogy ezt miért nincs így, erről fog szólni ez a cikk.



Kína a világ legnépesebb országa. Kína népességének döntő hányada (körül- belül 900 millió ember az 1,3 milliárdból) vidéken él, ahol a megélhetés kizárólagos forrása a föld. Ez a tény igencsak csökkenti az erepublik játékosok potenciális méretét. Ezen túl további esélyrontó tényezőket kívánok felmutatni.

A legszembetűnőbb a Kínában lévő cenzúra. Kínában demokratizálódási folyamat ment végbe, Mao Ce Tung halála óta nyitottabb lett. Gazdasági téren egyre többet termelt, a gazdaság és az életszínvonal javult. Az internetet azonban a kínai állam vezetése veszélyesnek tekinti. Az állam nem mondott le az állampolgárok oktatásán túl az erkölcsi nevelés fontosságáról. Az internet viszont tartalmi szempontból olyan adatokhoz való hozzájutást is biztosít mindenki számára ami káros is lehet az ember fejlődésére (gyerekek fejlődése, függőségek kialakulása). A 20.században a hobbitevékenységre fordítható idő megnőtt, az emberek mozikba, színházakba kezdtek járni, aztán tévét vásároltak és internetelőfizetéshez jutottak. A kínai állam célja hogy állampolgáraik pihenőidejüket is hasznosan töltsék el. Az internet megjelenésével a külföldi offline és online játékok is eljutottak a kínai emberekhez. A szenvedélybetegség terjedni kezdett. Az internet függők, játék függők új társadalmi problémát hozott. Az internetcenzúra bevezetése és szigorítása akadályozza azt hogy erepublik elterjedhessen. Az internet cenzúrának azonban nem csak ilyen ésszerűnek és jogosnak elmondható érvei vannak. A sajtószabadság és a gazdasági korlátozások amelyek a diktatórikus rendszerek jellemzője jelen van. Ha megbukna a rendszer, nem következne be az internet cenzúrájának a vége. A kínai évezredes hagyományokat a neveléssel kapcsolatban nem lehet radikálisan megváltoztatni rövid idő alatt.



A legtöbbek által használt nyelv a sztenderd mandarin. Hivatalos alapnyelvük, olyan ez náluk mint nálunk az angol. Vagyis sok ember számára nem az anyanyelvük a hivatalos állami nyelv. A kínaiak többségének 3 nyelven kellene tudniuk hogy itt eredményesek lehessenek. A potenciális játékosok mandarin anyanyelvűek vagy más országokba emigrált vagy születettek. Kínai kolóniák Dél-Kelet Ázsiában vannak többségében. Kínai identitásukat kiélhetnék itt. Hazafias érzéseik inkább a Kínában élő kinaiaknál lehet jelen. Akinek a családja évszázadok óta más országban él, több identitást is szerez, az adott ország állampolgárának vallja magát és az erepublikon se kínait fog játszani valószínűleg. Kínaiból a világon nagyon sok van, malájból kevesebb. Egy malájziai kínai számára a maláj államolgárságnak több értelme van.
Az Amerikában élő kínaiak szintén hajlamosabbak lehetnek USA vagy Kanada állampolgárt játszani. Ennek az okát az amerikai bevándorlás politika stratégiájában látom. Az USA és Kanada számtalan kisebbséget fogadott be, azonban nem kívánták a kisebbségeinek a kultúrális hagyományait elvenni, sőt támogatták az értékeik megőrzésében. Észak Amerika a kultúrák olvasztómedencéjévé vált. Egy kínai aki az amerikai kultúrában nőtt fel, nem fogja Kínát megvédeni, hazájaként az USA-t fogja választani. A teniszben Michael Chang remek példa arra hogyan lesz valakiből kínaiból amerikai, hogyan veszíti el régi identitását.

Kína hatalmas ország. Rengeteg nép él együtt. A kínai történelem folyamatos belharcokról szólt. Az idegen népek azért tudták leigázni Kínát mert a belső harcok legyengítették a kínai államokat. Kína erejét az uralkodók tudták biztosítani. De attól hogy egy ország látszólag egységes, attól még a folyamatos lázadások, felkelések szintén jelen vannak. A korábbi Kína területe a maihoz képest lényegesen kisebb is volt. Kína egy történelmileg sokszínű országnak nevezhető, ami mesterségesen jött létre. Európában sok országban történt hasonló. Franciaország vagy Németország lakossága több nép egybeolvadásának a következménye.
Kínában népcsoportok élnek. A legnagyobb népcsoport a Han népcsoport. A lakosság kb. 90 százaléka ide tartozik.



Milyen területek elfoglalása motiválhatja a kínai játékosokat? Ha a történelmet veszem figyelembe, Korea, Vietnam, Laosz, Kambodzsa, Malajzia, Tajvan azok a területek amelyeket leginkább megkívánnának szerezni hiszen ezek voltak kínai megszállás alatt.

Kína tehát a jelenlegi helyzet szerint nem lesz nagyhatalom, nagyhatalmiságát a külföldi lakosok által érheti csak el. Kínában a fő nyelv az angol lesz. Az amerikai kínaiak miatt Kínát a Phoenix mellé állítani szinte lehetetlen ha a játékba megérkeznek tömegesen. Mindezek ellenére úgy gondolom hogy a magyar diplomácia nem mondhat le a Kínával való diplomáciai kapcsolatokról, ám az a tény hogy Heilongjiangot tartjuk a legértékesebb külső területünknek, gyengíti az esélyeinket. Az Eden "felszabadító" hadjárata Ázsiában kaotikus helyzetet teremtett. Nem tudjuk hogy az amerikai erők meddig kívánják "ideiglenes állomásozásukat" fenntartani. A szovjetek IRL 45 évig "védtek minket az imperialista Nyugattól", az amerikaiak szintén találhatnak maguknak hasonló indokot arra hogy miért kell nekik Kínában területeket birtokolniuk. És ha értékes nyersanyaggal bíró területet kívánnak cserébe kapni ezért a "védelemért", ezt is eltudják fogadtatni a világgal. Az amerikaiak ebben a játékban is eljátszhatják a világ csendőrei szerepét.
Az új modul bevezetése persze hozhat érdekes változásokat. Magyarország szempontjából pedig végezetül annyit mondanék: Kitty még a miénk, de ha elveszítjük, örökre elveszhet.

http://teszt.kuszinet.hu/stat.php">

Bosko Balaban