Magyarország külpolitikai jövője

Day 2,512, 13:39 Published in Hungary Hungary by Nemzet Biztonsag

Tisztelt Olvasók!

Országunk komoly erővel bír a játékban a jelenlegi erőviszonyokat tekintve. Azonban nem mi vagyunk az egyetlen erős nemzet és az sincs garantálva, hogy Magyarország a jövőben is tarja majd a kiemelkedő pozíciót.

Cikkünk írásának idején, a népesség alapján Szerbia vezeti a nemzetek rangsorát 7545 lakossal, a második helyen Magyarország áll 6718 lakossal, a dobogó harmadik fokán Argentína 5653-al, míg a negyedik Lengyelország 5563 lakost számlál. Még Brazíliát érdemes megemlíteni, ahol 5299 állampolgár él.

Nemzeti Erő tekintetében is a szerbek viszik a prímet, néhány napja Magyarország még az első helyre is bepréselte magát (5000 feletti NE ponttal), de azóta a harmadik helyre csúsztunk vissza 4390-es pontállással, mivel a lengyelek is beelőztek (4684 pont). A többi erősebbnek mondható ország ország (Chile, Görögország, Argentína, stb.) nagyjából két-három ezer pont hátrányból nézi a vezető hármas csendes harcát.



Ugyanis nyílt háborúról nem beszélhetünk, egyenlőre béke van a három birodalom méretű állam között. Magyarország, Lengyelország és Szerbia kölcsönös támogatást nyújt egymásnak és szövetségesként tekintenek a másikra.

A kérdés az, hogy a nagyhatalmak meddig akarják vagy meddig bírják megtartani a békés utat. Megférhet-e egymás mellett, földrajzilag ilyen közel egymáshoz, három erős birodalom? Meddig hódítanak egymás területeit figyelmen kívül hagyva, érintetlenül a közös határvonalakat?

Mit mond erről Magyarország korábbi és jelenlegi Elnöke? Nos, mi megkérdeztük őket:
"A lengyelekkel és a szerbekkel egy közös szövetség kialakítása van folyamatban, így természetesen ha minden jól megy, akkor az MPP-k meg lesznek hosszabbítva." - nyilatkozta újságunknak susususk, az előző ciklus Elnöke. - "Mivel új szövetségek lesznek, így valamely MPP-nk lehet, hogy nem lesz meghosszabbítva, de az remélhetőleg nem a lengyel-szerb lesz." - tett hozzá a néhány napja leköszönő kormányfő.

Galvinus Hamptitus, Magyarország új Elnöke (akit 48.72%-os szavazati aránnyal választottak meg a szavazók) hasonlóan vélekedik, mint elődje:
"Szerbiával nagyon jó viszonyt ápolunk, lényegében a játék kezdete óta, ezt a SerHun is jól mutatja. Természetesen, a jövőnket Szerbia oldalán képzeljük el.
A lengyelekkel elsősorban RL (a valóságban) vagyunk jóban, de miután sikerült normalizálni a viszonyt a két ország között az eRepen is, megkezdődhetett a nyitás a másik felé. Augusztusban megkötöttük azt a NAP-ot, amelyre a szeptemberi adminisztráció egy MPP-vel tetőzött be. Egyértelmű célunk ezen szövetség megtartás, megerősítése... Nem nagyon látom okát, hogy egymás ellen forduljunk."
- válaszolta kérdésünkre.

A magyar politikai felsőréteg véleménye szerint tehát Magyarország számára előnyös és fontos a jó viszony ápolása Szerbiával és Lengyelországgal. Sajnos a szerb és a lengyel kormányfő nem nyilatkozott újságunknak, így a másik két oldal álláspontját nem ismerhetjük, de külügyeseink információira támaszkodva azt mondhatjuk, hogy két szomszédunk sem szándékozik egyenlőre felrúgni a jól működő paktumokat.

Van még egy lényeges kérdés, ami mellett nem szabad elmennünk. Magyarország jelenlegi ereje megkérdőjelezhetetlenül nagy, az viszont már megkérdőjelezhető, hogy tartható-e ez a szint, huzamosabb ideig képesek leszünk-e partiban lenni és ott maradni az élmezőnyben.
denes1es (a Magyar Hazafiak Partja-nak pártelnöke és országunk Oktatásügyi minisztere) nyilatkozata alapján ez a kérdés a kormányon belül is kérdés. "Fontos megjegyezni, hogy a következő hónap egy nagyon fontos hónap lesz, ahol eldől az, hogy hazánk újra felemelkedik-e a legerősebb országok közé, vagy vissza fog süllyedni a nyári állapotra." - nyilatkozta denes1es. Véleménye szerint Galvinus Hamptitus megfelelő ember lesz arra, hogy ezen a kritikus hónapon átvigye az országot, amiben hasznára válhat majd külügyi tapasztalata is.

Október tehát sok szempontból kemény lehet és már így az elején is látszik ez. Az új kormány megalakulása után néhány órán belül két területet is elvesztettünk a felkelőkkel szemben (Kárpátalját az ukránok, míg Alsó-Ausztriát az osztrákok foglalták vissza), emellett Burgenland és Bukovina tartományokban is lázongások vannak. Nem lesz egyszerű a vezetőség dolga, mivel úgy látszik, hogy habár a nagyhatalmakkal jó viszonyt ápolunk a közeli kis nemzetek és az elnyomás alatt tartott tartományok sok fejtörést okoznak. Olyan hangokat is hallhatunk, hogy máris megbukott az új kormány, de az ilyen kijelentés még korai és badarság lenne felróni mindezt a friss elnök számlájára. A polgárok többségének egyébként tetszik Galvinus Hamptitus programja és tervei megvalósítása esetén jó esélyünk van tartani pozíciónkat a világelitben.

denes1es véleménye alapján is erős vezérkara van az országnak ahhoz, hogy a jó úton haladjunk, de nem mulasztotta el megköszönni az előző kormányok munkásságát sem, amelyek rendkívül sokat tettek azért, hogy ott lehessünk, ahol most vagyunk: "Nem szabad viszont az előző két hónap kormányának munkája fölött sem elsiklanunk, mert ők indították el egy olyan emelkedőn hazánkat, ami tökéletes táptalaj lehet Hamptitusnak és csapatának."

Hogy mit hoz a jövő, az kiderül, de az biztos, hogy ha országunk polgárai és képviselői mind a Hazáért küzdenek és minden tőlük telhetőt megtesznek, akkor top hármas helyünk minden téren stabil lehet.

Nemzet Biztonsag (a Magyar Birodalom főszerkesztője)