LS narių apklausos rezultatų pristatymas

Day 2,402, 03:03 Published in Lithuania Lithuania by Lithuanian Shadows

Sveiki,
Pristatome LS narių apklausos rezultatus.

Kodėl apklausa?
Pastaruoju metu vyko pakankamai plačios diskusijos ir eLietuvoje, ir LS būryje apie eLietuvos galimybes – kariauti ar ne, daryti paprastą karą, ar AS, apie LK ir jos finansavimą, kovų ir misijų organizavimą. Papildomai pries gerą mėnesį visus suintrigavo Plato, žadėdamas leisti stipriausiems valstybių MU leisti organizuoti savo karus. Visi šie klausimai neišvengiamai reikalauja būrio vadovybei priimti sprendimus dėl paties būrio strategijos ir taktikos – kur kovoti, kaip kovoti, koks turėtų būti būrio santykis su kitais MU, su LK, kaip jam organizuoti misijas. Kadangi mūsų būryje visada buvo stengiamasi atsižvelgti į narių nuomones, buvo nutarta suorganizuoti LS narių apklausą.

Tik statistika…
LS būryje apklausos pradžioje iš viso viso buvo 176 nariai. Remiantis http://erep.96.lt/mu/dead Statistikos departamento duomenimis, 5 iš jų buvo “mire”, 1 – ką tik metė žaidimą, taigi tiek žaidimo tiek SD sistemos jį vis dar rode kaip gyvą. Todėl realiai būryje buvo like 170 kovotojų “su gyvybės ženklais”.
Apklausa truko 5 dienas – pakankamą laiko tarpą, kad spėtų sureaguoti daugmaž reguliariai žaidžiantys, kovojantys ir ne visiški 2clickai.
Apklausoje sudalyvavo 85 nariai, t.y. lygiai 50 proc. būrio narių. Tai yra pakankamai daug, kad apklausos rezultatusa būtų galima įvardinti kaip aukšto patikimumo.

Apklausos organizavimas
Apie apklausą būrio nariai buvo informuojami skype pagalba bendrajame būrio info chate, divizijų chatuose, būrio shoutuose, misijų puslapyje, būrio chate Erepe.
Kiekvieną dieną apie apklausą buvo primenama info chate, misijų puslapyje, porą kartų buvo priminta divizijų chatuose ir būrio shout’uose.

Klausimų formuluotės
Gana nemažai diskutavome ir būrio viduje, ir su kitų būrių atstovais apie tai, ar gerą apklausos tipą pasirinkome. Vieni galvojo, kad galbūt yra geriau “arba – arba” tipo klausimai t.y. atsakymai į kuriuos būtų “taip”, “ne” ir “nežinau/neturiu nuomonės”. Kita vertus, pasirenkant tokį klausimų variant, reikia iš anksto susitaikyti, kad žmonės, jei nėra visiškai tikri, daugiausia linkę rinktis atsakymą “nežinau”. Vėlgi, šis variantas jei ir rodo aiškią nario nuomonę, tačiau nepaaiškina kodėl ji yra tokia.
Buvo pasiūlymų daryti apklausą su atvirais klausimais, t.y. kur nariai gali patys suformuluoti ir įrašyti savo atsakymą. Taip, tai yra variantas kuris ne tik parodo žmogaus apsisprendimą, bet dažnai jį ir paaiškina, pateikdamas argumentus. Kita vertus, šis variantas taip pat turi savo trūkumų, nes realiai 85 atsakymai = 85 nuomonės, kurias po to reikia kaip nors apjungti ieškant panašių nuomonių, o tada neišvengiama tyrimų rezultatus apdorojančio žmogaus interpretacijų, kurios gali ir nebūtinai sutapti su apklaustųjų tikrąja nuomone.
Todėl buvo pasirinktas „auksinis“ variantas – plataus pasirinkimo klausimai, kurių atsakymų variantuose atspindėtas tam tikras požiūris, vertybinės nuostatos, kurios nuskambėjo arba viešose diskusijose/komentaruose, arba būrio vadovybės chate – tuo būdu mums tapo daug aiškesnės būryje vyraujančios nuotaikos. Svarbiais klausimais vienas iš atsakymų variantų buvo paliktas atviras – t.y. palikta galimybė nariams išsakyti ir savo atskirą nuomonę, jei ji buvo kitokia, nei suformuluoti galimi atsakymų variantai, iš kurių reikėjo pasirinkti priimtiniausią.

Įdomybės
Apklausa, žvelgiant į rezultatus ir narių atsakymus, parodė keletą įdomių dalykų.
Visų pirma, akivaizdu, kad neužteko tik paskelbti skype chate informacijos apie apklausą ir tada ramiai kelias dienas laukti. Kiekvieną kartą primenant apie apklausą, poros valandų bėgyje būdavo jaučiamas narių suaktyvėjimas. Išvada – retkarčiais prisijungiantys prie žaidimo, skaito tik paskutines naujienas, todėl bet kokia informacija privalo būti kartojama reguliariai ir dažnai, kitaip ji liks nepamatyta.
Antra, nariams svarbūs įvairūs informavimo kanalai. Dalis apklausos dalyvių pastebėjo, kad informaciją susirenka per Erep būrio chatą, kiti paminėjo kad pastebėjo informaciją misijų lape. Tai dar kartą parodė, kad narius reikia pasiekti kuo įvairesniais informacijos šaltiniais ir nenuvertinti Erepo naujai sukurtų mechanizmų.
Trečia, buvo įdomu stebėti pačią balsavimo eigą ir atsakymus, kurie sukėlė įvairių minčių. Pvz.: kai valandos bėgyje prisijungia 3 nariai, kurie vienodai atsako į anketos klausimus, o jų pasirinktas atsakymų variantas sudaro absoliučią mažumą atitinkamai atsakiusių…
Bet kuriuo atveju visi atsakymai įskaičiuoti, visiems dalyvavusiems – ačiū.

Rezultatai
Praleisime rezultatų pristatymą dėl pirmojo klausimo, kuriuo narys buvo prašomas prisistatyti (parašyti savo nick’ą) ir pateikiame apibendrintus tyrimo rezultatus į kitus klausimus.
1. LS savarankiškumas

95,3 proc. būrio narių mano, kad LS būrys turėtų būti laisvai samdomas būrys. Dauguma – 64,7 proc. narių mano, kad LS turėtų samdytis ir kovoti už sąjungininkus ir neutralias šalis, o 30,6 proc. – tiems, kas daugiau moka, nepriklausomai nuo to, kokiam aljansui priklauso samdoma šalis. Tik 4,7 proc. narių mano, kad LS turėtų visą laiką kovoti pagal KAM nurodymus, nesvarbu ar už tai būtų atlyginama ar ne.

2. LS santykiai su kitais būriais
Dauguma būrio narių nusiteikę kovoti tik už sąjungininkes aljanse ir neutralias šalis. Todėl 61,2 proc. būrio narių mano, kad reikia bendradarbiauti tik su atitinkamų šalių MU. 17,6 proc. yra pragmatikai tikintys, kad reikia bendradarbiauti su tais, kurie pasiūlo geresnias samdymo sąlygas. 15,3 proc. būtų linkę laikytis neutraliau – bendradarbiauti su MU iš skirtingų aljansų ir turėti laisvesnį pasirinkimą kur ir už ką kovoti. 2,4 proc. mano, kad aplamai neverta su niekuo bendradarbiauti. Apibendrinant išsakiusiųjų savo atskirą nuomonę (3,5 proc.) atsakymus, visus juos galima priskirti arba prie pragmatikų, arba prie neutralų, kita vertus net ir susumavus visus atsakymus, akivaizdu, kad manančių, kai kai kuriais atvejais galima samdytis ir už priešiškas šalis yra 36,4 proc., tuo tarpu manančių kad taip daryti negalima yra 61,2 proc.

3. LS santykis su LK

Šiuo klausimu, atsakymų variantai buvo parinkti taip, kad atspindėtų tris galimus esminius variantus: a) siekti priklausyti LK besąlygiškai arba su išlygomis; b) galimybę priklausyti LK su sąlyga, kad ten bus atlikti esminiai pokyčiai ir c) siekti nepriklausyti LK, skirti didesnį dėmesį sau ar kitiems būriams. Buvo sudaryta galimybė nariams suformuluoti ir savo atskirą nuomonę šiuo svarbiu klausimu. Apibendrinant atsakymus, galima daryti aiškią išvadą, kad dauguma LS narių nemato jokios būtinybės priklausyti LK. Tik 15,3 proc. narių (su išsakiusiais atskirą nuomonę – 16,5 proc.) mano kad LS turi priklausyti LK besąlygiškai ar su nedidelėmis išlygomis. 31,8 proc. LS narių (o pridėjus išsakiusius savarankišką nuomonę – trečdalis) mano, kad LS gali priklausyti tik tada, jei LK pertvarkys savo struktūrą, įtaką LKT (balsais) ir paramą skirti proporcingai sumušamam inf. kiekiui. Tuo tarpu 47 proc. (su išsakiusiais atskirą nuomonę – beveik pusė visų narių (49,4 proc.) mano, kad LS yra pakankamai stiprūs veikti savarankiškai arba pirmiausia turėtų siekti sukurti bendradarbiavimą su kitais Lietuvos MU. Išvada – jei LK suinteresuota, kad LS liktų ten ir paties MU viduje bent kažkiek sustiprėtų noras ar interesas , ji privalo atlikti „namų darbus“, t.y. pasikeisti.

LS misijų organizavimas

Likome maloniai nustebinti tuo, kad dauguma, t.y. 56,7 proc. narių (apibendrinant išsakiusių atskirą nuomonę – 60,3 proc.) yra visiškai patenkinti dabartine misijų organizavimo tvarka. Kalbant apie tuos žmones, kurie nori pokyčių, didžiausia jų dalis (21,6 proc. atsakiusių) nori, kad misijos vyktų reguliariai – t.y. nustatytomis dienomis ir valandomis. 4,1 proc. (su išsakiusiais atskirą nuomonę – 6,5 proc.) mano, kad misijos turėtų būti organizuojamos įvairiu paros metu, t.y. būtų dieninės ir vakarinės. 3 proc. žmonių norėtų kad misijos vyktų kasdien, net jei dėl to tektų gauti mažesnį tankų skaičių. Išsakiusiųjų atskirą nuomonę buvo net 14,4 proc., tačiau nemažą dalį išsakiusiųjų iš esmės galima priskirti vienam iš galimų išvardintų atsakymų variantų. Tačiau sulaukta ir labai konkrečių pasiūlymų, į kuriuos tikrai bus atsižvelgta organizuojant misijas.

Apibendrinant rezultatus – džiaugiamės savo narių aktyvumu, išsakyta nuomone, į kurią būtinai atsižvelgsime planuodami būrio misijas išsakydami savo poziciją LK, ieškodami partnerių ir planuodami būsimas kovas.
Nes mūsų - stipriausio eLietuvos būrio jėga yra mūsų nariai. Mes buvome, esame ir būsime stipriausi, kol esame kartu, kovojame kartu, planuojame ir tariamės kartu. Pirmyn, šėšėliai! o7


Pagarbiai,
Lithuanian Shadows vadovybė