Karošanas pamācība

Day 1,021, 14:13 Published in Latvia Latvia by University of Latvia
Kaujas lauks

Kauja notiek uz kartes, kurš sastāv no 400 lauciņiem (20x20), neatkarīgi no tā, kurā pasaules reģionā kauja notiek. Karte attēlo galvaspilsētu (vai lielāko pilsētu) un tās apkārtni. Katrā lauciņā var būt tikai viena celtne – slimnīca vai aizsardzības sistēma. Ienaidniekam jāiekaro reģionu - lauciņu pa lauciņam. Lai ieņemtu celtni un gūtu no tas labumu, ir jāiekaro lauciņš, uz kura tā atrodas.

Lai viena puse uzvarētu, tai jāiekaro vai jānotur vismaz 75% visu lauciņu un galvaspilsēta brīdī, kad ir pagājušas tieši 24 stundas no kaujas sākuma. Ja neviena puse nav izpildījusi abus nosacījumus 24 stundas pēc kaujas sākuma, tad stājas spēkā “sudden death” kaujas modelis. Tas nozīmē, ka uzvarētājs ir tas, kurš pirmais izpilda abus uzvaras nosacījumus - kontrolē galvaspilsētu un 75% lauciņu. šādi kauja var turpināties vēl līdz pat 48 stundām pēc jau pagājušajām standarta kaujas 24 stundām (tas nozīmē, ka kauja kopumā var ieilgt līdz 72 stundām).


Kā sākt:

1. Nopērc ieroci. Ej uz Tirgu un nopērc ieroci atbilstoši savai kaujas prasmei. Tu vari cīnīties arī bez ieroča, bet tava iespēja vinnēt pret apbruņotu pretinieku ir tuvu nullei. Trenēšanās katru dienu palielina tavu ieroča prasmi, bet lielāka ieroča prasme = lielāks nodarītais bojājums kaujas laukā.



2. Pievienojies kaujai. Piespied Join Battle, kad pienāk tavas puses gājiens. Ja neredzi šo pogu, tad visticamāk nav pienācis tavs gājiens, vai arī valsts, kurā tu atrodies nav iesaistīta šajā kaujā.

3. Izvēlies ieroci. Izvēlies ieroci no sava inventāra un nospied OK.



4. Izvietojies uz kartes. Atrodi piemērotu vietu kur vari deploy(izvietoties). Lauciņi, uz kuriem vari izvietoties ir izcelti. Uzspied uz jebkura no viņiem. Ja nevari izvēlēties nevienu no lauciņiem, tad izvēlies kādu no malējajiem lauciņiem, atkarībā no tā ko tava valsts dara – ja palīdz uzbrūkošajai valstij, tad tava puse ir kreisā, ja palīdz aizsargāt reģionu, tad tava puse ir labā.


Svarīgi. Pārskati karti pirms izvietošanās. Atrodi vietu kur ir tavi sabiedrotie un pajautā padomu saviem draugiem. Tu vari pārskatīt karti:
a) izmantojot bultiņas loga kreisajā augšējajā stūrī,
b) ar peli velkot taisnstūri uz mini kartes
c) vai izmantojot kustību taustiņus uz tastatūras.

5. Pārvietošanās. Uzspied uz ikonas Move. Lauciņi, uz kuriem vari pārvietoties ir izcelti. Uzspied uz lauciņa uz kuru vēlies pārvietoties. Ja vēlies pārvietoties vēl , tad atkārto iepriekšējās darbības.


Svarīgi. Dažādiem ieroču veidiem ir atšķirīgi attālumi, ko tie var pārvarēt viena gājiena laikā. (artilērija un šautenes – 1 lauciņš gājienā, tanki – 2 l/g un helikopteri – 3 l/g). Tā ar vieniem tu vari pārvietoties vienu reizi gājiena, bet ar citiem līdz pat 3 reizes. Visi ieroču veidi var kustēties caur mežiem, pakalniem, pilsētām, līdzenumiem, tiltiem un laukiem. Tikai helikopteri var pārvietoties virs ūdens. Kalnus savukārt var pārvarēt tikai kājinieki ar šautenēm un helikopteri.

6. Uzbrukšana. Pārvietojies uz lauciņu, kurš robežojas ar lauciņu uz kura ir pretinieks. Klikšķini uz ikonas Atack un tad uz lauciņa uz kura ir pretinieks. Atvērsies logs, kur varēsi izvēlēties pretinieku, kuram uzbrukt. Augšējā daļā kreisajā pusē vari redzēt savu pilsoni un savu ieroci. Izvēlies un uzklikšķini uz ienaidnieka no saraksta. Tad viņš parādīsies blakus tavam pilsonim. Lai palielinātu iespēju uzvarēt uzklikšķini uz bustera (viens ir par brīvu, mūsu padoms ir netērēt zeltu par maksas busteriem). Uzklikšķinot uz Set Attack sava gājiena laikā, tu vēl vari izmainīt savu uzbrukumu, izvēloties citu uzbrukuma mērķi vai izvēloties lietot busteri.





7. SpS (spēlētājs pret spēlētāju) cīņa. Kad beidzas gājiena laika atskaite, sākas īstā kauja. Ja esi uzvarētājs un uzvarējis visus pretiniekus lauciņā, kuram uzbruki, tad tu pārvietosies uz iekaroto lauciņu. Ja zaudēsi, tiksi evakuēts no kaujas lauka. Kad atkal pienāks tavu sabiedroto gājiens atkal varēsi izvietoties kaujas laukā.



Tava pakāpe (private, corporal...) dod tev lielāku iespēju izdarīt kritisko bojājumu SpS cīņas laikā. Jo augstāka pakāpe, jo lielāka iespēja izdarīt kritisku bojājumu. Vienīgais ceļš kā iegūt augstāku pakāpi ir pieveicot ienaidniekus kaujaslaukā.

7. Aizsardzība Kad ir beidzies tavs gājiens, tad ir kārta pretiniekam. Tagad tev jānospiež uz Defend ikonas, lai izvēlētos aizsardzības busteri. Atkal mūsu ieteikums ir izmantot bezmaksas busteri, jo zelts V2 kaujās ”kūst kā sniegs pavasara saulītē” un tas ir daudz ātrāk nekā V1.



Svarīgi
- 40 health ir minimums, lai pievienotos kaujai.
- Ja ir tavs gājiens, tad vari iesaistīties kaujā, pārvietoties un/vai uzbrukt vai aizmukt no kaujas lauka. Ja ir pretinieka gājiens, tad vari tikai aizsargāties.
-Lai iegūtu kontroli par lauciņu, tev uz to ir jāpārvietojas. Ja tur ir ienaidnieka kareivji, tad vispirms tie visi ir jāuzveic.
-Puse, kura uzbrūk reģionam ir Attacker. Viņi ir atzīmēti ar sarkanu krāsu. Ja cīnies uzbrūkošās puses labā, tad lauciņus, kuru kontrolē tava valsts, redzēsi izceltus ar sarkanu krasu. Defenders ir tie, kuriem pieder reģions, kuram uzbrūk. Viņu krāsa ir zilā. Ja cīnies viņu pusē, tad jūsu kontrolētie lauciņi tiks izcelti zili.
-Busteri ir domāti, lai palīdzētu kaujaslaukā. Tie palielina tavu iespēju izdarīt bojājumu pretiniekam, vai samazina pretinieka iespēju trāpīt tev. Daži busteri, dod lielāku bojājumu viena sitiena laikā, citi samazina bojājumu, kuru tev var izdarīt pretinieks. Citi dod tev lielāku iespēju izdarīt kritisku bojājumu.


Ieroču īpašības un bonusi.

Ieroču īpašības
-Damage. Galvenais bojājums, kuru nodrošina dotais ierocis sitiena laikā , pie ieroča prasmes – 1. Lielāka prasme = lielāks bojājums
- Attack. Apzīmē tavu iespējamību izdarīt bojājumu pretiniekam, tieši salīdzinot ar viņa ieroča defense īpašībām
-Defense. Apzīmē pretinieka iespēju izdarīt bojājumu tev, tieši salīdzinot ar viņa ieroča attack īpašībām.
-Durability. Apzīmē cik reizes vari izmantot ieroci. Ar katru kauju šis skaits samazinās.

Aizsardzības sistēmas bonus(samazina iespējamību, ka ienaidnieks tev trāpīs)
Ja tev netālu ir aizsardzības sistēma, kuru kontrolē tavi sabiedrotie un tu esi tās darbības zonā, tad saņemsi bonusu sava ieroča aizsardzības spējām. Lai redzētu aizsardzības sistēmas darbības zonu, uzklikšķini uz lauciņa, kurā tā atrodas. Ja uzklikšķināsi uz ikonas More info, tad redzēsi cik liels tieši ir bonus.

Katrs uzbrukums sastāv no divām daļām

1. Trāpīšanas vai šaušanas garām fāze. Automātiska salīdzināšana sākas, kas salīdzina tavu uzbrukuma līmeni( ieskaitot pamata līmeni, ieroča doto un bonusus) ar pretinieka aizsardzības līmeni. Jo tavs uzbrukuma līmenis ir augstāks salīdzinājumā ar pretinieka aizsardzību, jo lielāka iespēja ka viņam trāpīsi. Šo lielumu vari redzēt uzklikšķinot uz pretinieka, kamēr izvēlies uzbrukuma mērķi.

2. Bojājums. Ja tu trāpi pretiniekam, tad izdarītais bojājums tiek izrēķināts balstoties uz tavu ieroča prasmi un izmantotā ieroča parametriem.


Ieroču veidi

Šautenes
Tās var kustēties tikai vienu lauciņu gājienā pa jebkuru apkārtni, izņemot ūdeni. Tās ierocis ir rifle

Šautenēm ir uzbrukuma bonus pret artilēriju un 20% aizsardzības bonus ja atrodas mežā, bet tās ir ļoti vājas pret tankiem. Tās galvenais uzdevums ir uzbrukt, un tā labi noder uzbrukšanai tiltiem, slimnīcām, pilsētām utt. , īpaši ja tie ir mežu ieskauti. Tas secināms no tā fakta, ka tik stratēģiski svarīgu vietu apsargāšanai tiek izmantotas artilērijas vienības. Tā, kā šautenes ir ļoti svarīga jaunās V2 kaujas taktikas sastāvdaļa, mēs iesakām izmantot šo ieroci pret divklikeriem.

Artilērija
Tā var pārvietoties vienu lauciņu gājiena laikā pa jebkuru apkārtni, izņemot kalnus un ūdeņus.

Artilērija ir īpaši svarīga pilsētu aizsardzībai, jo atrodoties vienā lauciņā ar pilsētu, artilērija saņem 20% aizsardzības bonusu. Tai ir uzbrukuma bonus pret helikopteriem. Artilērija ir vāja pret šautenēm.

Tanks
Tie ir stipri cīnoties pret šautenēm un ir aizsardzība bonus ja atrodas paugurā, bet tie ir vārgi pret helikopteriem. Vēl viens mīnus ir, ka tie nevar pārvietoties pa kalniem un ūdeņiem. Gājiena laikā tie var pārvietoties 2 lauciņus.

Tanki pārsvarā tiek izmantoti stratēģiski svarīgu vietu aizsargāšanai, piemēram, kā tiltu vai kalnu pāreju aizsargāšanai. Uzbrukumu misiju veikšanai, tiem vajadzētu pagaidīt pirms izvietoties uz kartes, kamēr helikopteri nav viņiem sagatavojuši pozīcijas.

Helikopteri
Visiem pieminētajiem ieroču veidiem ir mīnusi pārvietošanās ziņā. Tie ir lēni( var pārvietoties tikai vienu vai divus lauciņu gājienā), tie nevar pārvarēt dažu veidu apkārtnes (visi nevar pārvietoties pār ūdeni). Helikopteri toties var pārvietoties 3 lauciņus gājiena un pa visu veidu apkārtnēm – ieskaitot ūdeni.

Helikopteriem ir bonus pret tankiem, tāpēc tie tiek pārsvarā izmantoti, lai atbrīvotu kaujas lauku no tankiem, pirms ierodas šautenes. Tiem ir bonus tīrumos, bet tie ir vāji pret artilēriju.

Helikopteri parasti tiek izmantoti ātrām un mobilām misijām, tos izmanto pārsvarā organizēti spēlētāji. Helikopters ir nederīgs divklikera rokās, pat nepieminot to, ka tas nav lēts. Helikopters pārsvarā tiek izmantot uzbrukšanai. Uzbrukuma misijā tie var tik izmantoti, lai iezīmētu ceļu uz stratēģiski svarīgām vietām, tā lai pārējās vienības varētu ātri sasniegt šos stratēģiski svarīgos punktus izvietojoties tiešā tuvumā vai pārak neaizkavējoties pa ceļam. Aizsardzībā tos var izmantot ātriem uzbrukumiem lauciņiem, kurus pārņēmuši ienaidnieki.


Slimnīcas un ārstēšana

Beidzot esam nonākuši līdz vienai no svarīgākajām lietām, slimnīcām

Izmantot slimnīcu ir viegli- tev jāatrodas tavu sabiedroto kontrolētas slimnīcas darbības zonā (kā tas parādīts bildē zemāk) un tava veselība palielināsies ar katru gājienu( saņemtais veselības daudzums gājienā ir atkarīgs no slimnīcas parametriem).



Ja tu tiec nogalināts kaujā, tad vari atgriezties kaujas laukā ar 70 veselībām (3 reizes dienā veselība automātiski tiek pacelta līdz 70, pēc ceturtās nāves vajadzēs iztikt ar 20 un mazliet apārstēties, lai atgrieztos), un slimnīcai ir noteikts veselības daudzums, ko tā var dot (tas atkal ir atkarīgs no slimnīcas parametriem). Ja tu paliec tās darbības zonā, tad (ieteicams būtu atrasties tā, lai ienaidnieks nevarētu tevi sasniegt) tiksi izārstēts un tava veselība ar laiku pacelsies līdz 100.

Kaujas laukā vari atgūt veselību lietojot maizi(300 veselības katru dienu).

Svarīgi. Slimnīca atgriezīs tikai to veselību, kuru esi zaudējis kaujā. Ja pievienojies kaujai ar 86 veselībām, tad neatgūsi no slimnīcas 100 veselības. Ja reģionā nav slimnīcas, tad vienīgā iespēja atgūt veselību ir maizes patērēšana un health kits, kuri maksā zeltu


Oriģinālais raksts

Tulkojis: Kara viceministrs Gaca929