Hadügyi Összefoglaló

Day 1,285, 09:00 Published in Hungary Hungary by Hadugyminiszterium



Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Ismételten jelentkezem az elmúlt hét legfontosabb hadügyi eseményeit összefoglaló írásommal. Az utóbbi néhány napban ugyanis több fronton jelentős változások következtek be. Nézzük hát meg részletesen mik is történtek a nagyvilágban! Az összefoglalót az európai eseményekkel kezdeném:

magyar-román front: A hét egy sikertelen Kőrösvidék elleni támadással, majd ezt követően egy simán kivédett SGP-vel folytatódott. Ezután, a lengyelekkel közösen megindult keleti szomszédaink bedarálása. Sikerült elfoglalni Körösvidéket, valamint Erdélyt is, a cikk megírásának pillanatában pedig zajlik a csata Bánátért, amely szintén elég jól áll. A románok egy-két kör kivételével nem tudtak jelentős ellenállást tanusítani ellenünk. A holnapi naponon Románia egy régióra fog visszaszorulni, amit minden bizonnyal mi fogunk megtámadni. Elképzelhető, hogy egy utolsó elkeseredett probálkozás keretében megpróbálják majd megfordítani a háború menetét. Készüljünk tehát a jetik ismételt eltörlésére!

lengyel-román front: Ahogy már említettem, lengyel barátaink is mélyen behatoltak Románia területére. Elfoglalták, szinte ellenállás nélkül Bucovinát, Máramarost és Moldovát. Tegnap a románok keményen tankolva megpróbálták megállítani a polák hengert Bukarestnél, ez azonban a ONE csapatainak köszönhetően nem sikerült nekik. A lengyelek jelenleg Dobrogeát ostromolják, amit valószínűleg be is fognak venni. Amennyiben holnap Olteniánál elbuknánk, még nekik is van egy esélyünk bevégezni a románok eltörlését.

szerb-horvát front: Megszületett a béke a két fél között, aminek értelmében a horvátok a szlovénektől bérelnek alumínium régiót, név szerint Prekmurjét. Az újabb NE beadásáig a felek “ping-pongozni” fognak, azaz ide-oda adogatják a kezdeményezést, területek elfoglalása nélkül. A dolog eddig a megbeszéltek szerint működik. A szerbek NE-je a bosnyákokra került át, ahol egy villámháború keretében szarvast, valamint búzát szereznek maguknak. A horvátok ebbe beleegyeztek.

szerb-bolgár: A horvát-szerb béke legnagyobb vesztese kétségkívül Bulgária lett. Nagyon valószínű, hogy hamarosan ismét az eltörlés szélére kerülnek, hiszen Bosznia eltörlése után rájuk fog kerülni a szerb NE, ami tovább növeli déli szomszédaink fölényét. Ezenkívül a térségbe megérkezett Lengyelország és Magyarország is, ami további potenciális NE-ket jelenthet a bolgárok ellen. Volt is némi zúgolódás Bulgáriában az EDEN ellen, amiért kvázi odadobták őket a szerbeknek. Szerbia eddig Vidint és Szófiát foglalta el. Előbbiben komoly tankolások után, 8-7 arányban sikerült győzedelmeskedni.
görög-macedón: A görögök lassan kezdenek ráébredni, hogy rossz lóra tettek a macedón NE-vel, hiszen a gigantikus tankolások nélkül is simán verik Alekosz rokonait a macedónok. A görögök bónusz nélkül maradtak, hiszen a fővárosukat, Thrace régiót körbezárták a makik, sőt, mostanra már az egyiptomi és szaúd-arábiai gyarmataik is elérhető közelségbe kerültek a fiatal balkáni ország számára.

macedón-olasz: Olaszország a horvát NE beadásával át akarta játszani Apuila régiót az abroszosoknak, ami potenciális veszélyt jelentett volna a macedón gyarmatokra, ezért szövetségesünk egy gyors húzással beadta az NE-t az olaszokra, akiket azon nyomban el is töröltek újra. Így sem elképzelhetetlen egy horvát NE a macedónokra a jövőben, hiszen Dél-Dalmácia határos Apuila régióval.

török-ukrán/fehérorosz: A törökök befejezték Ukrajna, valamint Fehéroroszország déli részének megszállását. Ezt követően, a mai nap folyamán NE-t adtak be Oroszország ellen. Nagyon kíváncsi leszek arra, hogyan fog alakulni ez a háború. Vajon megszorongatják-e az orosz medvét török barátaink, vagy pedig a ruszkik vetnek véget az ukrajnai török jelenlétnek?

spanyol-brazil/USA: A spanyolok rövid időre elfoglalták North of Brazil régiót, azonban el is vesztették azt nem sokkal később egy RW során. Az amerikaiak pedig elfoglalták a Kanári-szigeteket, amivel lezárták a brazil-spanyol háborút. Érdekes lépés volt ez a részükről, hiszen így tulajdonképpen egy támadó frontot vágtak le, egyfrontosra szűkítve a spanyolok elleni harcot. Az USA folytatja az éjszakai támadásait, melyek keretében már Galíciát és Kasztíliát is elfoglalták.

Balti-államok vs Oroszország: Az ABC szövetség rendületlenül folytatja tovább a ruszkik elleni hadjáratát több-kevesebb sikerrel. Az eredeti területeiket általában sikerül megvédeni, de előrenyomulni nemigen tudnak. Talán előrelépést jelenthet majd a helyzetükben az új orosz-török háború. További hír, hogy Észtország valószínűleg békét köt majd az oroszokkal.

angol-ír/kanadai: Az angolok és ellenségeik tovább folytatják a pingpongozást, melynek keretében gyakorlatilag állóháború zajlik. Néha egy-egy régió gazdát cserél, amit aztán új tulajdonosa másnap el is veszít. A britek közeledni kezdtek a ONE-hoz. Több cikk is született a médiájukban, amelyben jelezték az igényüket a csatlakozásra. Az MPP-ik között jelenleg is döntő többségben ONE tagállamok, illetve ONE-közeli országok találhatóak. A szerbeknek több csatában is jelentős segítséget nyújtottak.



Most pedig nézzük meg az európán kívüli eseményeket:

Kína-Indonézia: Indó barátaink, jelentős ONE segítséggel végül kiűzték a kínaiakat Délkelet-Ázsiából és lezárták a háborút velük.

Kína-Irán: A kínai NE az indonéz kiruccanás végét követően átkerült Pakisztánra, amit gyorsan el is töröltek India segítségével. Ezt követően Irán ellen adtak be NE-t, ami csont nélkül át is fog menni. Úgy tűnik tehát, hogy Kína nem adja fel azt a törekvését, hogy valahogy Európába jusson. Szerintem jobb, ha még Iránban megállítjuk őket.

Indonézia-Ausztrália: A kínai támadás alatt elvesztett gyarmatai visszaszerzésére törekszik Indonézia. Nem is ütközik valami nagy ellenállásba. Az auszik ugyan néha-néha elhoznak egy-egy kört, de ezt leszámítva nem sokat tudnak tenni.

Peru-Argentína/Brazília: A ONE csapatai felszabadították a dél-amerikai országot, hogy valutát szerezzenek onnan, amellyel később RW-ket tudunk indítani a két Terra-tagállam gyarmatain. A brazil támadással szemben még sikerült megvédeni Perut, az argenítok azonban már eltörölték.

Venezuela-Portugália: Tovább folytatódik ez az értelmetlen, sebzéselvonó és BH-vadász vonzó csata. A portugálok el szoktak foglalni napi egy régiót, amit aztán el is vesztenek azon melegében. Jelenleg két dél-amerikai régiót birtokolnak az ibériaiak.

Chile-Új-zélan😛 Trainingwar, azaz edzőháború.



Maradok tisztelettel:
Istencsaszar