Exercitium Primum

Day 3,003, 23:51 Published in Ukraine Hungary by dunavey

Omne regnum in se ipsum divisum desolabitur
Від Матвію, 12.25.

Необхідне уточнення:
Всі статті мають відношення до реального життя і жодним чином не пов’язані з грою. Проблеми, що будуть підійматися в цих публікаціях вже деякий час бентежать мою свідомість, не дають нормально спати, працювати та потребують їх рішення. Я усвідомлюю те, що не здатен вирішити жодну з цих проблем, але намагатись мені ніхто не забороняє. Дискусії ведуться лише у відкритому просторі.


Сподіваюсь, що буде більше однієї статті.

Отже, шановні читачі, хочу познайомити Вас зі своєю діяльністю, що час від часу займає майже весь мій час (пробачте за тавтологію). А саме, проблема, яку означив в своїй праці знаменитий політолог та цивілізаціоніст Самюель Гантінгтон (Samuel P. Huntington) в своїй книзі «The Clash of Civilizations», що побачила світ у 1996 році. На жаль, переклад на українську мову відсутній, але є російський варіант 2014 року видавництва.

Сама по собі ця книга є одним з варіантів пояснення розвитку подій після закінчення Холодної війни і до сьогодення. Останні два роки мали б дещо змінити в ній, але автор, на жаль, вже покинув цей світ і не може дати свої пояснення щодо тих конфліктів, що мають місце в світі. Мушу зазначити, що події, свідками яких ми зараз є повністю можуть бути поясненні теорією пана Гантінгтона.
Мене ж зацікавив один момент в цій книзі, пов’язаний з Україною. Гантінгтон намагається довести, що наша країна є країною розколотою (цим терміном Гантінгтон позначає країни, що знаходяться між двох цивілізацій, лінія зіткнення яких проходить саме по території держави.)

Задля доведення своєї думки, він публікує результати голосування за Президента України у 1994 році (дострокові вибори Президента України) (нагадую, що книга була написана між 1994 та 1996 роками, тому інформація в ній стосується кінця ХХ століття, хоча основні засади не втратили актуальності й досі). Десь приблизно так Гантігтон бачить кордон між двома цивілізаціями – Європейській та Російській.

Це, якщо буде ваша ласка, і є постановка задачі. Чи правий Гантінгтон? Чи розколота Україна? Якщо так, то де є корені цього розколу. Чи відноситься Україна до різних цивілізаційних світів. Чи «чужа» вона в Європі і, якщо так, то чому?

В наступній статті я намагатимусь пояснити наукову актуальність проблеми. Кажучи ненауковою мовою, чому ці питання відносяться майже до кожного з нас сьогодні і чому це важливо.
Буду вдячний дискусії та запрошую виказати свої думки з цього приводу )

P.S. Мої намагання зрозуміти відповідь на це питання дуже важливе для мене, бо від цього залежить доля моєї наукової праці. Тому, будь ласка, не обмежуйте себе та долучайтесь! Ваша думка важлива для нас! (с)