Debiutas nr. 5. Raguotas Akmuo.

Day 2,400, 10:44 Published in Lithuania Lithuania by Cezaris II




Piliečiai,

LLS patriarchas Tautvis Balandis minėjo, jog bus tęsiama pažintinių interviu serija su naujokais, pavadinimu ,,Debiutas’’. Šio, jau penktojo ,,Debiuto’’ numerio herojus - Raguotas Akmuo. Tai - mažai kam žinomas žaidėjas, kuris prieš kelias dienas antrą kartą prisijungė prie Lietuvos Laisvės Sąjungos partijos. Kodėl jis buvo palikęs mūsų partiją? Ar jam patinka Plato atnaujinimai? Jis iškovojo daug Battle Hero medalių. Kokia jo karinės sėkmės formulė? Atsakymus į šiuos klausimus sužinosite perskaitę interviu.




1. Sveikas, Raguotas Akmuo. Papasakok šiek tiek apie save.

Labas. Aš esu Eimantas, man 16 metų. Gyvenu Klaipėdoje. Erepublik atradau prieš dvejus metus, kuomet mano buvęs klasiokas (Nerolat) pakvietė mane čia, kad jam uždirbinėčiau auksą.

2. Eimantai, mes gyvename tame pačiame mieste 😃. Tai kiek pelno atnešei savo buvusiam klasiokui?

Šaunu, jog esame miestiečiai 😃. Tiksliai nepamenu, reiktų jo paklausti. Manau, jog bent ~100 aukso turėtų būti nusėdę jo kišenėje. Didžioji dalis nuo BH ir SS medalių.

3. Kadangi paminėjai medalius, tai paklausiu: matau, jog šiuo metu turi 128 BH medalius. Kokia Tavo karinės sėkmės formulė?

Turbūt daugiausia įtakos turėjo ilgas ir nuobodus two-clickinimas, siekiant pasikelti kuo didesnį strength, taip pat ir exp taupymas. Rinkdamas BH, daugiausia naudojuosi įvairiais erepublik įrankiais, kaip pvz., battle-watcher.com, erepublikanalyzer.com ir t.t.

4. Ne kiekvienas ištvertų ilgą two-clickinimą. Kadangi mėgsti pasitaškyti karo lauke, tai ko gero, stebi ir mūsų valstybės geopolitinę situaciją. Neseniai vyko šalies Prezidento rinkimai, kuriuose vyko aršūs ginčai dėl karo. Vienas iš kandidatų siūlė daryti Airstrike, o kitas kandidatas (jeigu tiksliai pamenu) - pradėti tradicinį karą. Dabar jau žinoma, jog pradėtas karas su Žuvėdija. Ką pats manai apie kandidatų pasisakymus, susijusius su karais? Ar priimtas geras sprendimas?

Manau, jeigu ir būtų nuspręsta padaryti Airstrike, mes nebūtume pajėgūs išsilaikyti ilgesnį laiko tarpą šalyje, kurią pultume. Klausimas, ar išvis sugebėtume laimėti pirmąjį mūšį, nes jis būna pats sunkiausias. Manau, jog dabartinis karas su švedais bus ping-pong pobūdžio. Tačiau man nėra skirtumo, koks karas vyks su švedais, kadangi Lietuvos karuose kovoju nedažnai. Mano nuomone, valstybei toks karas galbūt kiek naudingesnis, nei Airstrike.



5. Kokie, Tavo nuomone, ping-pong karo privalumai ir trūkumai? Ar nebus taip, kad tokio pobūdžio karas atneš Lietuvai daugiau žalos nei Airstrike?

Didžiausia nauda, žinoma, tenka patiems piliečiams - jie vėl pajunta karo skonį, pasirenka TP medalių. Valstybei tai atneš žalos tik tuo atveju, jei tai peraugs į labai ilgą ir intensyvų karą, kaip rodo senesnieji karai su žuvėdais. Jeigu vis dėlto mums pavyktų perimti iniciatyvą ir užimti bent kelis regionus, žala būtų kiek mažesnė, bet nemanau, kad mes sugebėtume šiuos regionus išlaikyti. Žinoma, egzistuoja tikimybė, jog mus pačius ištrins.

6. Nenorėčiau, kad Lietuvą ištrintų. Po Plato pakeitimų, susijusių su sukilimo karais (angl. - Resitance War), išlaikyti užimtus regionus darosi vis sunkiau. Anksčiau ar vėliau, užimti regionai dažniausiai prarandami. Tuomet ar galima teigti, jog mes kariaujame ne tiek dėl didesnės teritorijos, kiek dėl pačių žaidėjų?

Galima. Tiesiog tie atnaujinimai, siekiantys sumažinti skirtumus tarp didesniųjų ir mažesniųjų valstybių, šiuo atveju, mums yra nepalankūs. Kažin, ar dar kada nors mums pavyks pakartoti ,,Aukso amžių”, kurį išgyvenome turėdami 80% ginklų bonusą ir 100% maisto (gali būti, kad neatsimenu tikslių skaičių).

7. Ar gali plačiau papasakoti apie minėtą ,,Aukso amžių” ?

Kadangi Lietuvos politika nelabai domėjausi, tiksliai neatsiminsiu, kas tuo metu buvo CP ir kas sudarė jo ministrų kabinetą. Ko gero, mums smarkiai pagelbėjo tai, kad žuvėdų sąjungininkai tuo metu buvo užsiėmę kitais karais, o mūsų valdžia sugebėjo sudaryti taiką su gudais ir išvengti karo dviem frontais. Pamenu, kad vienu metu sugebėjom nužygiuoti ir per Suomiją, ir per Norvegiją - visa Skandinavija buvo kritusi po baltų kojomis, tačiau ši sėkmė netruko labai ilgai.



8. Gaila, kad ,,auksiniai laikai’’ truko neilgai. Kaip manai, kodėl mes atidavėme išsikovotas pozicijas?

Tiesiog skandinavai nusprendė sutelkti jėgas į vieno regiono RW ir eliminuoti mus bei mūsų sajungininkus (latvius ir estus) po vieną. Pirmąja auka tapome mes, nes mūsų karinė galia ir regionų skaičius Skandinavijoje buvo didžiausi, o po to sekė latviai. Estai neturėjo didelės įtakos šioje kampanijoje, todėl juos išstumti buvo lengviausia.

9. Apmaudu, jog taip gavosi. Kaip manai, ar mūsų dabartinė valdžia būtų pajėgi pakartoti ką nors panašaus?

Nemanau. Pirmiausia, būtent dėl Plato update’ų, susijusių su RW. Antra, mūsų karinė galia nebėra tokia kaip tuomet (mano subjektyvi nuomonė). Taip pat nesutarimai LK viduje bei nekoordinuotas darbas padaro šią idėją sunkiai įgyvendinama.

10. Negaliu nesutikti su Tavimi. Plato apsunkino užimtų regionų išsaugojimą. Kalbant apie LK, joje vykdoma restruktūrizacija. Mano žiniomis, LK vadu nuo šiol bus mūsų partietis dimention. Tikėkimes, su jo priežiūra LK bus mažiau nesutarimų. Jau kelis kartus užsiminėme apie Plato atnaujimimus. Kurie atnaujinimai Tau nepatiko, o kurie prie širdies?

Turbūt pats protingiausias Plato sprendimas per visą mano žaidimo laikotarpį yra paskirstymas į divizijas. Jis įvyko senokai, bet išties buvo labai reikalingas. Man, kaip ir daugumai Erepublik žaidėjų, labiausiai nepatinka update’ai, siekiantys išmelžti kuo daugiau aukso iš pasiturinčių žaidėjų. Taip pat labai liūdina Plato neatsižvelgimas į besikeičiančią situaciją, aukso nuvertėjimą (nors tai taip pat didele dalimi lėmė divizijų atsiradimas ir tai galbūt buvo neišvengiama). Man, kaip BH medžiotojui, tai yra ypač aktualu, nes kelionės į tolimas šalis kainuoja tiek pat, kiek ir prieš porą metų, nors aukso kaina nukrito apie penkiolika kartų . Todėl sudėjus tankų ir maisto sąnaudas, BH sunkiai atsiperka.

11. Sutinku. O kaip Tau levelių perskirstymas divizijose? Dabartiniai naujokai yra priversti two-clickinti apie 2 metus, kad galėtų normaliai kariauti ir šiek tiek iš to pasipelnyti. Ar Tau irgi atrodo, jog būtų logiškiau padaryti 5-tą diviziją?

Taip, tai būtų buvęs vienas iš geriausių žingsnių, kokius tik Plato galėjo žengti šioje situacijoje. Šis atnaujinimas žaidimą naujokams padarė žymiai mažiau kabinantį, palyginus su tuo, kaip buvo iškart atsiradus divizijoms. Net ir pats Plato iš to gautų naudos, nes dabar praranda potencialius aukso pirkėjus, kurių šis žaidimas nebeužkabina jau nuo pat pradžių.

12. Šiek tiek nutolsime nuo karo temos. Minėjai, jog kiek anksčiau jau buvai Lietuvos Laisvės Sąjungoje. Kas tuo metu Tave patraukė pas mus? Kodėl mus palikai?

Rinkdamasis pirmąją partiją, nesigilinau į jokius politikos užkulisius ir tuometinę politinę padėtį. Tiesiog, tuo metu Nerolat priklausė šiai partijai. Šioje partijoje sėdėjau be tikslo. Buvau palikęs LLS ir perėjęs į LTS, kadangi sekiau savo mokytojo Nerolat pėdomis. Iki dabar, politka man buvo svetima 🙂.

13. Ar galime iš Tavęs tikėtis staigmenų?

Taip. Ketinu pradėti aktyviai dalyvauti partijos veikloje, vėliau kandidatuoti į Seimą. Nežinau kodėl, bet atsirado motyvacija žaisti aktyviau. Tikėkimės, jog ji nenuslūgs, nes dar visa vasara prieš akis, o veiklos netrūksta ir be Erepublik.

14. Džiugu, jog užsinorėjai žaisti aktyviau. Beje, sutikęs sudalyvauti ,,LLS naujokų programoje” priėmei teisingą sprendimą. Manau, jog minėta programa Tau atvers duris į didžiąją e-Lietuvos politiką. Sveikinu Tave su tuo. Gali tarti paskutinį žodį 😃.

Ačiū, kad suteikėte progą 🙂. Pabaigai norėčiau pridurti, jog ne visi mano minėti faktai gali būti tikslūs ir visiškai atitikti realybę, nes pabudau po išties ilgo two-clickinimo ir mano susikurtas Erepublik vaizdas gali kiek skirtis nuo tikrovės 🙂.



Lietuvos Laisvės Sąjungą papildė gana patyręs žaidėjas. Tikėkimės, jog Raguotas Akmuo liks pas mus, o Nerolat (jeigu prisikels) seks jo pėdomis.


Interviu pateikė