[RR#4] Garść informacji z Polski | Wojna Światowa?

Day 2,826, 05:31 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu

Cze!

Czas na czwarte wydanie gazety Rzecznika Rządu w tej kadencji. Poniżej znajdziecie kilka informacji dotyczących naszego kraju, ale przede wszystkim przyjrzymy się wydarzeniom na świecie.


Rozpoczynając w lekkim tonie pragnę przypomnieć, że już dziś (16.0😎 o godzinie 20.00 na kanale #men.public zostanie rozegrana kolejna odsłona Wielkiego Turnieju Familiady.

Wszystkie informacje na temat zasad, punktacji oraz wyniki z poprzedniego tygodnia można odnaleźć w ostatnim wydaniu Informatora MEN: http://www.erepublik.com/en/article/2544200/1/20

Bodzio przypomina również o możliwości odbycia stażu w Ministerstwie Edukacji. Jest tam sporo pracy, tak więc każde ręce do pracy się przydadzą. Ewentualnie zgłoszenia można bezpośrednio kierować do niego w prywatnej wiadomości.


Jeśli ktoś uważniej śledzi polską prasę, z pewnością nie umknął mu ostatni artykuł z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Po tym jak poprzednia umowa wygasła, wraz z obaleniem dyktatury na Słowacji, chcieliśmy podtrzymać dobre relacje między naszymi państwami i stąd zrodził się pomysł podpisanie nowego traktatu. Porozumienie, które jest w mocy od wczoraj, obliguje nas tylko do oddawania wygenerowanych przez Słowaków podatków. Istotną zmianą, w stosunku do poprzedniej umowy, jest punkt szósty, który ma rozwiązać potencjalne problemy ze zmianami ustrojów w którymkolwiek z krajów.

Z pełną treścią traktatu można zapoznać się tutaj: http://www.erepublik.com/pl/article/2544582/1/20


W dniu wczorajszym odbyły się wybory na prezesów partii. Na oficjalne wyniki trzeba jeszcze chwilę poczekać, ale dzięki danym uzyskanym na chwilę przed „zamknięciem lokali wyborczych” można śmiało podsumować to wydarzenie.

W Partii Imperialnej, Narodowej Demokracji oraz Partii Wolnych Ludzi, czyli trzech największych partiach na naszej scenie politycznej, bez zmian na stanowisku prezesa. We wszystkich przypadkach pewne zwycięstwo odnieśli dotychczasowi liderzy, Kherehabath (PI), KapiRadom (ND) i SpikusPL (PWL). Po zaciętej walce na fotelu prezesa Partii Dobrych Ludzi zasiądzie mario_paso. Wyjątkową jednomyślnością wykazała się natomiast Polska Partia Patriotyczna, gdzie WujekRemo otrzymał 100% głosów.

W tym małym zestawieniu odniosłem się tylko do partii plasujących się w pierwszej piątce, gdyż to właśnie one mają teoretycznie największy wpływ na wygląd naszej polityki. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o partiach politycznych, odsyłam do Podręcznika MEN: https://podrecznikmen.wordpress.com/polityka/4-1-partie-polityczne/


Ameryka Południowa jest areną dosyć bezprecedensowych zdarzeń. Jak informowałem ostatnio Chile (numer 1) przyszło zmierzyć się z aż trzema przeciwnikami i biorąc pod uwagę dysproporcję siły wszystko wskazywało na szybką utratę niepodległości przez państwo z białą gwiazdą we fladze. Jak się jednak okazało, nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu. Już pierwszy dzień przyniósł spore zaskoczenie, gdyż tylko Argentynie (numer 2) udało się wygrać swoją potyczkę. Niestety kolejne dni to niekończąca się seria porażek naszych sojuszników. Chile zyskało inicjatywę we wszystkich prowadzonych bitwach, raz po raz wygrywając bezpośrednie starcia oraz wychodząc obronną ręką z kolejnych powstań w podbitych przez siebie regionach. Ani Brazylia (numer 3) ani Peru (numer 4) nie są w stanie zatrzymać postępującego Chile. Dodatkowo państwa te nękane są przez RW organizowane przez Wenezuelę (numer 5) oraz Boliwię (numer 6). Jednak to nie koniec! Obecnie trwając aż dwa ASy wycelowane w tereny Paragwaju (numer 7). Do zabawy pragną włączyć się również USA oraz Bośnia i Hercegowina, jednak aby to mogło się udać muszę bezpiecznie wylądować na amerykańskim kontynencie. Jedynymi państwami niezaangażowanymi w działania na własnym podwórku są jak do tej pory Kolumbia (numer 8 ) oraz Urugwaj (numer 9), jednak z informacji które udało mi się zdobyć wynika, że to tylko kwestia dni.


Prawdziwa wojna totalna w Ameryce Południowej. Czy za kilka dni cały kontynent spowije kolor żółty?



Ostatnie dni na Starym Kontynencie również nie należały do nudnych, a wszystko za sprawą nalotu Chorwacji (numer 1) na regiony holenderskie. Po bardzo zaciętych pierwszych rundach, państwo z półwyspu Bałkańskiego wylądowało w regionie Eastern Netherlands (niebieskie O). Swoje pięć groszy w obronę Holandii (numer 2) dorzuciła też Polska. Nie tylko organizowaliśmy zbiórki przez większość kluczowych rund, ale również hojnie wystawialiśmy CO. W międzyczasie w porozumieniu z kilkoma zaprzyjaźnionymi rządami rozpoczęliśmy akcję odcinania Brazylii od holenderskich regionów, aby utrzeć nosa agresorom. Najpierw oddaliśmy region Lower Saxony and Bremen (niebieski 😵, a gdy chorwacka ustawa NE przeciwko Brazylii była już przegłosowywana, rozpoczęliśmy RW w North Rhine-Westphalia (czerwony 😵, co spowodowało zakolejkowanie chorwackiego ataku do momentu zakończenia powstania. Nie spodziewaliśmy się jeszcze wtedy, że Holandia pokaże takiego ducha walki i po początkowych niepowodzeniach, nie tylko odeprze bezpośredni atak Chorwatów, ale również wyzwoli Eastern Netherlands (niebieskie O), co ostatecznie zerwało brazylijsko- chorwacką granicę. Niestety w obliczu potężnej ofensywy Chile, utrzymanie Brazylii w Europie okazało się niemożliwe. Niemniej jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z całej zorganizowanej akcji. Nie tylko mieliśmy okazję na odrobinę zabawy, zacieśnianie więzi z kilkoma państwami z naszego obozu, ale również pokazaliśmy, że Polska potrafi w kryzysowych momentach pomóc sojusznikom i nie jest państwem pilnującym tylko swoich surowców.




Pozdrawiam,
Rzecznik Rządu