[Pomaranczowy Goniec] Pomaranczowy podanik cz. 4 -> kampania wojenna!

Day 1,843, 13:08 Published in Poland Poland by Kelemvor Lyonsbane


Howgh!

Witajcie w krórymś tam z rzędu wydaniu Pomaranczowego Gońca, którejś tam (chyba pierwszej i jedynej) oficjalnej gazetki Pomaranczowej ALternatywy. Jak co 3 dni, kontynuujemy nasz cykl poradników. Tym razem wklepiemy wam do główek kilka zasad dotyczących kampanii wojennych w erepublik, zapraszamy!



Kampanię wygrywa się po zdobyciu 83 punktów, jednakże każda kampania składa się z kilku lub kilkunastu minibitew, w których celem jest zdobycie 1800 punktów. By zdobyć je, należy utrzymywać mur powyżej 50%, wtedy owe punkty są doliczane dla "nas", przy czym w zależności od czasu bitwy, można zdobyć różną ich ilość:



Można z tego wyciągnąć następujące wnioski: (1) Bitwa może trwać minimalnie półtorej godziny a maksymalnie 2, (2) wygrana jest możliwa w przypadku przepchnięcia muru w okolicy 90 minuty i utrzymania tego stanu dłużej, (3) to właśnie wtedy jest największa efektywność walki i dlatego mniej więcej w tym czasie rozpoczynają się zbiórki.
Każda bitwa jest podzielona dodatkowo na "podbitwy", w których walczą ze sobą poszczególne dywizje, każda ma do zdobycia 1800 punktów - ilość punktów liczonych do kampanii, jaką mogą uzyskać dywizję różni się:



Tak wyglądają szczegóły kampanii, która się zakończyła, dostępne są również w trakcie jej trwania, po kliknięciu naCampaign details:



A - Ilość punktów jaką zdobyła w sumie dana dywizja
B - Sytuacja na murze
C - Ilość punktów zdobyta dotychczas w trwającej bitwie

Rodzaje kampanii:



A - Najważniejsza kampania danego dnia
B - Kampanie w których, Polska (bądź kraj, w którym obecnie przebywasz) jest stroną atakującą lub broniącą się
C - Kampanie sojuszników Polski, w których możesz walczyć bez konieczności przenoszenia sie do innego kraju
D - Wszystkie pozostałe kampanie, by w nich wziąć udział, musisz przenieść się do innego kraju
E - Powstanie (Resistance War, RW) - walki odbywają się pomiędzy okupantem a powstańcami, bez bezpośredniego dostępu sojuszników do tej kampanii (rozwiązanie - przelot). Może je wywołać każdy obywatel znajdujący się w danym regionie, posiadający 1000 jednostek waluty, pod warunkiem, że region ten został podbity dłużej niż 24h temu i nie uczestniczy w żadnej wojnie a żaden inny region okupowanego państwa nie uczestniczy w powstaniu, po kliknięciu na Support. Do wywołania powstania potrzeba jest 10 osób - warunki zwycięstwa są takie same jak w pozostałych kampaniach, czyli zdobycie 83 pkt.


Ważne informacje dotyczące powstań:
- możesz próbować wyzwalać region podbity dłużej niż 24 godziny temu
- potrzebujesz 1000 waluty (nie jest zwracana)
- jeśli powstanie sie powiedzie, dostaniesz medal Resistance Hero
- jeśli powstanie nie powiodło się, następne możesz wywołać 7 dni później
- możesz wywoływać tylko jedno powstanie w tym samym czasie

Specjalnym typem wojny i bitew jest walka przeciwko Naturalnemu Wrogowi (Natural Enemy, NE), który jest wybierany z państw mających z nami granice, poprzez głosowanie nad propozycją kongresmena lub prezydenta. W czasie walki przeciwko NE obywatele państwa deklarującego otrzymują dodatkowe 10% do wbijanego influence. Sprawdzić kto to jest aktualnie naszym Naturalnym Wrogiem, możemy tutaj: PL, ENG.

Co daje wygrana kampania?

W sferze politycznej i na gruncie stosunków międzynarodowych wygrana może być skuteczną realizacją planów prezydenta lub wywiązywaniem się ze zobowiązań sojuszniczych, które wzmacniają pozycję Polski i sojuszników, jednocześnie osłabiając przeciwnika. Czasami jest to "kara" za niewywiązywanie się z podpisanych umów i traktatów, a innym razem, jeden z etapów do uzyskania dostępu do regionów graniczących z przeciwnikiem, który stał się polskim celem (ew. przegrana w kampanii, by oddalić granice od niebezpiecznego wroga). Zdarza się, że oddajemy zdobyte regiony, które są nam nie potrzebne, by potencjalne powstania nie wysysały z polskiego społeczeństwa influence, które może zostać wbite gdzieś, gdzie będzie ulokowane z większą pożytecznością dla interesu Polski/sojuszników.
Jednakże najbardziej prozaiczną korzyścią jest obrona lub zdobycie surowca. Każdy region posiada jeden surowiec, który składa się na bonus do produkcji, inaczej mówiąc, im więcej różnorodnych surowców, tym większa efektywność produkcji w przedsiębiorstwach.



Surowce są pogrupowane na dwie części, dające bonus w firmach produkujących chlebki (A) oraz bronie (😎. Każdy surowiec to dodatkowe 20% do produkcji i wykorzystania materiałów w stosunku do pozycji bazowej (czyli dla bonusu równego 0😵. Jednakże, gdy państwo posiada 3 regiony z Grain to bonus nie wynosi 60 a 20% - dodatkowe jednostki danego surowca nie powodują zwielokrotnienia bonusu. Maksymalny bonus, jaki może posiadać państwo to 100%.
Pod tymi linkami ENG, PL można zobaczyć posiadane przez Polskę surowce oraz miejsce ich występowania.





Audycja zawiera lokowanie produktu

Jeżeli chciałbyś do nas dołączyć, zapraszamy Cię - kliknij na któryś z poniższych linków:
http://www.erepublik.com/en/party/pomaranczowa-alternatywa-4140/1 - jeżeli korzystasz z angielskiej wersji językowej lub
http://www.erepublik.com/pl//party/pomaranczowa-alternatywa-4140/1 - jeżeli korzystasz z polskiej wersji językowej

Jesteśmy obecni na kanale #pomarancza w sieci Quakenet - http://webchat.quakenet.org/?channels=pomarancza

Możesz również zadać nam pytanie poprzez wypełnienie formularza znajdującego się pod następującym linkiem: http://tnij.com/Kontakt_form

Pozdrawiamy
Zarząd PA