[Penguin] Харч для мозку

Day 2,310, 09:16 Published in Ukraine Ukraine by Zmenko

Привіт усім)
Після довгої зимової сплячки нарешті наступила весна. Новини та події з реального світу досі утримують увагу на собі та концентрують зусилля, але ігровий світ не залишається осторонь. На фоні цього всього виникла ідея зібрати певний перелік матеріалів (далеко неповний), які допоможуть краще зрозуміти деякі політичні та суспільні процеси у грі та реальному житті, в Україні та за її межами, а також відволіктися від читання та перегляду новин на щось більш корисніше та змістовніше. Діліться своїми матеріалами в коментарях.

І. Політологія
1. Шарль-Луї де Монтеск'є “Про дух законів”
Доволі старий і твір, XVII століття, вважається першою роботою з описом ідей лібералізму. Крім цього, містить доволі цікавий аналітичний опис різних форм правління.

2. Джон Локк “Два трактати про правління”
Розвинення ідей Монтеск’є. Мабуть, найцікавішим аспектом його твору є висування договірної теорії походження держави.

3. Ніколо Макіавелі “Державець” (інший переклад – “Володар”, рос. “Государь”)
Трактат італійського мислителя XVI століття. Не зважаючи на це, досі є популярною книгою з описом характеристик, які повинен мати державний діяч та методів, якими він повинен користуватися для захоплення та утримання влади. Містить масу посилань на історичні події та персони. Цікаво, що вплив книги є настільки великим, що в політології виник термін “макіавелізм”, що зазвичай (доволі спрощено) використовується для опису політики, основним лозунгом якої є вислів “Ціль виправдовує засоби”, який нібито належить перу самого Макіавелі.
II. Художня література на суспільно-політичну тему
1. Джордж Оруелл “1984”
Класичний твір-антиутопія про життя в тоталітарній системі. Станом на сьогодні активно цитується в соцмережах.

2. Рей Бредбері “451 градус за Фаренгейтом”
Книга про пожежників майбутнього, де всі дивляться телебачення і заборонено читати книги.

3. Сергей Минаев “Media Sapiens. Повесть о третьем сроке”
Твір російського публіциста про гонку на президентських виборах в 2008 році. Висвітлюється тема дезінформації та чорного піару.

4. Ліна Костенко “Записки українського самашедшого”
Перший прозовий твір української поетеси-дисидентки. В ньому розповідається про події в житті пересічного українця в період становлення української держави. Цікавим є той факт, що один з героїв книги грає в гру, де він побудував свою власну країну:
Дзвонив батько, питаю: — Ну, як там ваш Тінейджер?
— Віртуальну державу побудував, — каже батько. — Серед коралових рифів, на острові Косумель. Він там президент і начальник пошти. Пропонує політичний притулок.

Ну і чим не ерепка? 😃

5. Габріель Гарсіа Маркес “Осінь патріарха”
Роман колумбійського письменника про президента-диктатора.
III. Публіцистична та аналітична література на політичну тему

1. Збігнєв Бжезинський “Велика шахматна дошка”
Твір про геополітичне бачення майбутнього США.

2. Леонід Кучма “Україна – не Росія”
Книга другого Президента України про відносини між двома сусідніми державами. Містить багато порівняльного аналізу різних аспектів України та Росії.

3. 36 стратагем з найдавнішого трактату "Саньшілю цзи мібень бінфа"
Чудова підбірка з поясненнями від Vilar47:
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2104557/1/20
ІV. Відеоматеріали на суспільно-політичну тему
1. The Newsroom
Американський серіал про те, як робляться новини. Зображено на фоні багатьох реальних подій та фактів. Ті, хто дивитися громадське.тв, зможуть провести певні паралелі.

2. Black Mirror
Британський серіал-пародія на сучасний спосіб життя. Кожна серія має унікальних персонажів та розповідає про один з пагубних та негативних аспектів сучасності.

3. Persepolis
Французький мультфільм, котрий розповідає про події Іранської революції 1978-1979 рр. через події в житті малої дівчинки. Показує на прикладі Ірану що буває з країною, коли до влади приходять радикально налаштовані особи.