[NM] Ekonomikos modulis ir jo strategijos

Day 2,839, 15:55 Published in Lithuania Lithuania by Naujoku Ministerija


Sveiki visi,

Su jumis sveikinasi Naujokų ministras Medalis. Senasis ministras dėl asmeninių priežasčių atsistatydino iš savo pareigų ir jo vietą teko pakeisti man. Naujokų ministerija pastaruoju metu nebuvo labai aktyvi dėl vasaros sezono, bet šį bei tą spėjo nuveikti. Apie tai bus pranešta sekančiame straipsnyje - ataskaitoje. Taigi, po vasaros atostogų (arba tingėjimo, Jūs galite teisti mus, mes prisiimam atsakomybę) Naujokų ministerija išleidžia naują straipsnį su atnaujinta informacija apie ekonomikos modulį žaidime ir jo strategijas, kurį paruošė Z E N D E R.



Įvadas

Taigi, vos tik pradėję žaisti eRepublik jūs esate gana neturtingi. Savo sąskaitoje turite nedidelį kiekį valiutos ir aukso. Prieš išleisdami juos kur nors gerai pagalvokite, nes kai norėsite į ką nors investuoti jums prireiks kiekvieno cento, nesvarbu ar pasirinksite kario, ar verslininko kelią. Beje, jauniems žaidėjams iš pat pradžių užsidirbti yra be galo sunku, taigi nenustebkite, kad tam, jog susikrautumėte turtus prireiks laiko.



Gamyklos



Vienas iš būdų pradėti verslą yra investuoti į gamyklas (factories). Tiesa, jis gana rizikingas ir gali netgi nuvaryti į bankrotą, vėliau paaiškinsiu kodėl.
Taigi, vos prisiregistravę ir žvilgtelėję My Places -> Companies pamatysite, kad turite Q1 maisto fabriką ir penkias grudų fermas (Grain Farms). Gavote būtent tokius fabrikus dėl to, kad eLietuva turi penkis maisto regionus, kurie leidžia gausesnę produkciją. Tiesa, kol esame okupuoti jie yra beverčiai. Darbas (Work as manager) šiose gamyklose jums nieko nekainuoja, apart darbo mokesčio (Work Task), kurį nustato valstybė. Kai kuriose gamyklose galėsite samdyti darbininkus, bet visada apskaičiuokite ar pelnas iš pagamintų produktų padengs sumokamą algą. Kai paskaičiavote, turbūt supratote, kad mažose Q (quality) gamyklose samdyti darbuotojų nederėtų.

Tam, kad pagamintumėte produktą (maistą, ginklus, ar namus) pirmiausia turite pasigaminti žaliavų. Tam skirtos žaliavų gamyklos, tokios kaip Grain Farm, Iron Mine ir t.t. Tiesa, žaliavas taip pat galima ir parduoti, taigi visada paskaičiuokite kas jums labiau apsimoka. Visada stebėkite rinką. Kartais prekes galima parduoti daug didesnėmis kainomis. Taip būna per specialias akcijas, ar turnyrus, kai išauga paklausa.

Apsižiūrėję turguje pamatysite, kad jūsų gaminamų prekių kaina yra labai maža. Taip yra dėl to, kad jos yra prastos kokybės. Sukaupę šiek tiek aukso galite pradėti kelti įmonių lygius, bet tai darykite tik per akcijas, kurios pasitaiko kas maždaug pusantro mėnesio. Nepaklausiausios prekės rinkoje yra žemos kokybės ginklai, kadangi visi nori padaryti daugiau žalos, taigi jie lieka tik raketoms gaminti. Žemos kokybės maistas yra patrauklesnė prekė, kadangi dažnai atsiranda žmonių, kurie yra linkę jį supirkti dideliais kiekiais. Tiesa, Q1-Q3 maistas turi didelį minusą, kadangi užima gana daug vietos sandėliuose. Pačios patraukliausios prekės yra Q5 maistas (dėl savo gero atsistatomo HP/kainos santykio), bei Q7 tankai dėl suprantamų priežasčių. Taigi, jūsų kaip verslininkų ilgalaikis tikslas būtų pasistatyti šias įmones ir kuo daugiau aukštos kokybės žaliavų įmonių, kadangi kuo toliau- tuo daugiau jums jų reikės.



Darbas ir namukai



Nepasakojau apie namukus skiltyje apie gamyklas, nes jie kiek skiriasi nuo paprastų gamyklų ir jie gan glaudžiai susiję su jūsų pagrindiniu darbu. Taigi, namukų patys pasigaminti negalite. Tam būtinai reikia samdyti darbuotojus. Būtent dėl to jų gaminimas neturėtų būti labai aktualus naujokams, priešingai negu jų pirkimas. Nusipirkę tarkime Q1 namą ne tik kad gausite papildomus 50HP, bet kiekvieną aktyvuoto namuko valandą gausite po vieną overtime tašką. Jie leidžia dirbti antrą kartą per dieną, bei gauti antrą algą. Jums reikės 24 overtime taškų, kad galėtumėte dirbti papildomai, taigi tai 7 septyni papildomi kartai per savaitę, iki kol jums reikės aktyvuoti naują namuką. Namas kainuoja apie 300 cc, taigi jums reikės gauti bent jau 40 cc algą, kad eitumėte į pliusą. Didelės algos (~60 cc) siūlomos tokiose šalyse kaip Serbija, Lenkija, Kinija.



Juodoji rinka

Savo produkcija taip pat galite parduoti arba ką nors pirkti ir vadinamojoje "Juodojoje Rinkoje". Tokiu būdu nemokate mokesčių, bei sutaupote. Kaip tą juodąją rinką atrasti? Labai paprasta. Kartais rasite žmonių perkančių/parduodančių pasiūlymus savo shoutboxe (draugų skiltyje). Pirkimui ir pardavimui taip pat skirti LVA Skype chatas (daugiau info apie LVA ir nuoroda į chatą straipsnyje http://www.erepublik.com/en/article/-lva-lietuvos-verslo-asociacija-2294572/1/20 ) bei IRC Rizon serverio kambarys #itrade. Kai perkate ir parduodate juodojoje rinkoje turėkite omenyje, kad galite pasimauti ant scammerių (vagių) kabliukų. Nors eLT jų vos vienas kitas, kai bandote pasiekti susitarimą su užsieniečiu turite būti atsargesni, nes administracija neatsako už prarastus pinigus donate būdu.



Monetary Market ir perpardavinėjimas



Na ir dar viena ekonomikos modulio dalis yra valiutos keitykla (Monetary Market arba tiesiog MM). Čia galite ne tik išsikeisti auksą į valiutą, bet ir uždirbti. Tai galite padaryti paprastu principu- perku pigiau, parduodu brangiau. Nekvaršinęs jums galvos iš karto eisiu prie pavyzdžio.
Jums reikės 2500 cc pradinio kapitalo, kas yra lygu 10 Gold. Taigi, įdedate valiutą į keityklą rinkos santykiu 0.004. Po maždaug dešimt dienų valiutą nupirks ir gausite 10 Gold. Kodėl mūsų tikslas buvo būtent tiek? 10 aukso yra maksimali aukso suma, kuria galima gauti per dieną. Šis limitas buvo sukurtas norint apsisaugoti nuo netikrų paskyrų (mulčių) kūrimo. 10 Gold limitas negalioja tik valstybinėms organizacijoms, kurių paprasti piliečiai turėti negali.
Taigi, tuomet parduodate auksą rinkos kaina, tarkime 284 už vienetą. Gaunate 2840 cc, taigi 2840-2500=384 pelnas įdėjus 0 pastangų. Panašias spekuliacijas galite daryti ir su tankais ar batonais, bet visada skaičiuokite ar išeinate į pelną, bei atkreipkite dėmesį į mokesčius.
Beje, kartais atsitinka taip, kad jūsų valiutos niekas nenuperka, taigi praėjus 10 parų ji išimama iš keityklos. Tokiu atveju dėkite pasiūlymą iš naujo ir tikėkitės, kad kitą kartą labiau pasiseks.



Artėjančiu metu Naujokų ministerija planuoja išleisti straipsnį apie atnaujintas karinio modulio strategijas naujokui.



Pagarbiai