[KK] Követi jelentés

Day 2,312, 06:41 Published in Hungary Hungary by eKulugyminiszterium


Sziasztok!

Sokan tudhatjátok, hogy a ciklusok alatt több követ is segíti a magyar külügy munkáját. Úgymond ők őrző szemeink akkor is, ha épp másfele kell koncentrálnunk a külügy területén. Így tehát rendkívül fontos elemei a magyar kormányzatnak. A hónapban kicsit más struktúrát követtünk, így egy-egy követ több országot, lehetőség szerint térségeket kapott. A következők alapján osztottuk fel a területeket:

Távol-Kelet: Hercule Poirot | Kína, Japán, Taiwan
Dél-Balkán: Galvinus Hamptitus | Görögország, Törökország, Bulgária
Dél-Amerika: bannme | Argentína, Columbia, Uruguay
Közép-Kelet és Indokína: kvasztics | Indonézia, Ausztrália
Benelux térség: Oberst von Ganth | Németország, Hollandia, Belgium
Mediterrán térség: Apponyi | Spanyolország, Olaszország, Portugália
Baltikum: lesihal93 | Fehéroroszország, Litvánia
Balkán: Klopimida | Szerbia, Albánia, Bosznia
Alpok: BH Hunterke | Szlovénia, Ausztria, Franciaország


Időről időre kaptak feladatot az elvégzendő munkáról, melyeket részben saját újságaikban, részben egy közös dokumentumben vezettünk. A továbbiakban erről szeretnék egy részösszegzést megosztani veletek. Elsőként a beköszönő leveleket küldték szét követeink, valamint a kormánylistákat próbálták összeszedni.

De talán érdemesebb térségenként végigmenni:

Klopimidia cikkében rendkívül jól összefoglalja Szerbiáról mindazt, amit alaphangon tudni érdemes. Kitér a jelenlegi kormányt támogató pártokra, a szerb kormányzat szövetségi és hadügyi vonalára, valamint külön a SerHun témakörére is.

Galvinus Hamptitus több ízben is információkat hozott a térségének országairól. Egyfelől egy érdekes cikkben a izrael-ciprus háborúról. Ennek fontos vonzata van a görögök és törökök szempontjából, és tényleg rendkívül szövevényes szálak futnak. Másik cikkében pedig röviden bemutatja a Bulgária, Törökország és Görögország kormányzatát, főbb irányvonalaikat.

Hercule Poirot szintén érdekes információkat hozott Kínáról, Japánról és Taiwanról. Másik cikkében pedig többek közt olvashatunk az azóta megkötött kínai MPP előéletéről, aminek későbbi alakulásában a szerzőnek is nagy munkája volt.
Itt szeretném kiemelni, hogy aki esetleg még nem vette volna észre, országunknak immáron lassan egy hete van Kínával MPP-je. Sokan kétségbe vonták a ,,pirospont'' stratégiánkat. Szeretnék ha ez bizonyítékul szolgálna a későbbiekben, hogy igenis van hogy eredményre vezet az adok-kapok mentalitás.

A konkrétan megjelent cikkek ezeket fedték le a követek részéről. Most a közös doksinkból szeretnék szemezgetni pár érdekes infót még. Korábban olvashattatok a Külügyi Közlönyben a magyar-indonéz közeledésről, ennek kapcsán a görögök kifejtették véleményüket, mely szerint nem tartják problémásnak. Az ausztráloknál a sikertelen impics és az utána következett időszak elég nagy belügyi káoszt okozott.

Összességében még elmondanám, hogy követeink visszajelzése alapján tényleg nem mindenhol egyszerű a kapcsolatfelvétel. Mi elküldtük a szokásos beköszönő leveleket, azonban sok helyről nehézkesen érkeztek a válaszok. Reméljük idővel majd ez is javul. Mindazonáltal szeretnénk nekik megköszönni eddigi munkájukat és segítségüket!

wisitenkraf, szóvivő
karaj22, külügyminiszter