[ICS] Sebzésbónuszok hatása a geopolitikai helyzetre

Day 2,426, 05:03 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Lassacskán véget ér az előző, nagy, nemzetközi versenyen megnyert sebzésbónuszok időszaka, ezért érdemes kicsit körülnézni, hogy mennyire rendezte át az erőviszonyokat az, hogy több ország determination bónuszt kapott, amivel helyezésétől függően kétszeres (támadó és védekező csatákra egyaránt érvényes), vagy másfélszeres (csak támadó csatákra érvényes) szorzót kaptak a sebzéseikre.

Mint tudjuk, Szerbia és Chile végzett az élen holtversenyben, így mindketten megkapták a kétszeres szorzót. Valószínűleg a két ország ha nem is nyíltan, de hallgatólagosan biztosan megállapodott abban, hogy egymás ellen nem háborúznak a bónusz ideje alatt. Nem is lett volna sok értelme ennek, ugyanis nyilván senki sem akarja a ritkán és nehezen megszerezhető bónuszt "elpazarolni" olyan ellenfél ellen, aki maga is rendelkezik ilyennel, így tulajdonképpen kiegyenlítettek lennének az erőviszonyok. Ez azonban nem erről szól. Ez a hódítások időszaka kell(ene), hogy legyen.

A két első helyezett ennek maradéktalanul eleget is tett. A szerbek a régi vágyukat teljesítették be azzal, hogy a lengyelekre adtak légicsapást és az eredeti területeik elfoglalása után már a hagyományos polák bónuszterületeket foglalgatják el Nyugat-Európában. A sirius vezető tagállama mindent megpróbált, amit csak lehetett, hogy időt húzzanak, de jelentős eredménnyel nem jártak ezek a próbálkozások. Az biztos, hogy a bónusz elmúlása után nagyon nehéz dolguk lesz, mire a szerbeket teljesen kitakarítják onnan és visszaveszik a hagyományos érdekszférájukba tartozó német, francia, illetve holland régiókat.

Az azért mindent elmondom a Sirius szövetségen belül uralkodó viszonyokról, hogy a lengyeleknek ennek ellenére a bónusz a legfontosabb és emiatt még a szövetséges Anglia felét és a szintén szövetséges Spanyolország salétrom-régióját is megszállva tartja, hogy a nehéz helyzet ellenére megmaradjon minél több nyersanyagja. Azért ez megmutatja, hogy miről is szól ez a dolog.

Visszatérve a szerbekhez, ők a lengyelek megroppantásán kívül még lezárták a horvát pingpongháborújukat is egy törléssel, valamint elfoglalták az összes bosnyák, német és dán régiót is. A horvátokról érdemes még elmondani azt, hogy úgy vezetnek előttünk a döntőben, hogy a finálé ideje alatt gyakorlatilag egyetlen percig sem volt országuk és esélyük sincs a feltámadásra a szerbek kétszeres védekező bónusza miatt.

A másik győztes, Chile inkább Kelet-Európában és az olasz régiókon próbálták kihasználni a determination adta előnyöket. Párhuzamosan próbáltak segíteni a bolgároknak, illetve az olaszoknak. Az előbbi keretében elfoglalták az összes román eredeti területet, illetve a románok által birtokolt Bukovina ukrán régiót is. Teljes mértékben nem sikerült megmenteni a bolgárokat, mert a románok ügyes RW indításokkal és csatanyitásokkal lezárták a chilei háborújukat, amivel maradt még bolgár régiójuk és háborújuk, ahonnan tudtak indítani egy AS-t Grúziára. Ennek segítségével el tudtak menekülni a chilei támadás elől és elkezdtek kelet felé nyomulni egy orosz NE-vel.

Az olaszok megsegítése keretében Chile megtisztította a görögöktől az Itáliai-félszigetet. Érdekesség, hogy Apuila elfoglalása után azonnal RW-t is indítottak ott, hogy elvágják magukat a görögöktől. Ennek egész egyszerűen annyi az oka, hogy nem merik megtámadni a görög eredeti területeket, mert azzal hosszútávon csak azt érnék el, hogy a már így is valamivel egységesebb görögöknél abbamaradna a belháború és ezáltal a terroristák sebzése becsatornázódna a közös ellenség ellen az Asteria oldalán. Végezetül Chile egy moldáv NE-t adott be.

Kijelenthetjük, hogy a chilei NE-t a bónuszos időszak alatt megúsztuk. Ettől függetlenül a dél-amerikai ország jelenléte a szomszédban mindenképpen geopolitikai fenyegetés, ami bármikor eredményezhet egy NE-t. Arról nem is beszélve, hogy Olaszországban is hamarosan határosak leszünk velük, ami ismét NE-t provokálhat.

Ahogy már említettem korábban, a másfélszeres bónuszt megszerző országok közül a görögök és a románok nem nagyon tudtak mit kezdeni a szorzóval, mert kaptak egy magasabb bónuszú ellenfelet a nyakukba Chile személyében. A görögök előtte még elfoglalgatták az olasz régiókat, amit aztán el is vesztettek, így tulajdonképpen negatívan jöttek ki a hétből, a románok pedig elvesztették az eredeti területeiket. Nekik annyi segítséget jelentett a bónusz, hogy biztos menekülési utat adott nekik Oroszország felé.

A harmadik másfélszeres bónuszú ország, Törökország volt, aki szerintem a nagyszerűen megszervezett MU-versenyes hét után a lehető leghülyébben használta fel a bónuszt. Először adtak egy szaúdi NE-t, majd átvették a grúzoktól a gumirégiót. Ezt követően pár napig ültek a bónuszaikon, végül beadtak egy moldáv NE-t, hogy megsegítsék az ukránokat. Nekem ez nem tűnik valami bölcs felhasználásnak. Azt érdemes észben tartani, hogy a törökök Ukrajnán át feljöttek egészen Galíciáig, ami egy újabb potenciális veszélyhelyzet lehet a számunkra. Egyelőre még nem merték elfoglalni Galícia régióját, mert tartanak a szerbektől, de hosszútávon déli szövetségeseink valószínűleg nem fogják tudni megtartani a lengyel eredetiket, így a törökök elől elhárul az akadály, hogy a közelünkbe érjenek. Ráadásul nyilván nem kell ecsetelni, hogy nem vagyunk a szívük csücske azok után, hogy egy hónapon keresztül szenvedésre voltak kényszerítve a bónuszon üléshez szokott vezetőikkel együtt.

Ami a saját lehetőségeinket illeti, nagyon nem látok kitörési pontot. Körbe vagyunk véve vagy szövetségesekkel, vagy jelenleg, a számunkra legyőzhetetlen országokkal. A megoldást egy AS jelenthetné, amiből meg ugye hiány van, mert egyet sikeresen elpazaroltunk Hupi alatt Szingapúrra, a másikból meg a Közel-Keletre mentünk. Esetleg értelmes célpont lehetne a Fülöp-szigetek, ahol elérhető közelségben és gyenge helyi erőkkel körülvéve megtalálható a gumi az olaj és a hal is, a hiányzó nyersanyagok közül. Persze ebben az esetben érdemes lenne leegyeztetni elsősorban az indókkal, hogy nem ellenük irányul, másodsorban az USÁ-val, akivel határosak lennénk. Nyilván nem volna szükség arra, hogy ismét kőkemény háborút, ráadásul lezárhatatlan háborút kelljen vívni az amcsikkal. Velük egyébként lehet tárgyalni, mert nekik annyi csak a lényeg, hogy el tudjanak üldögélni a bónuszon zavartalanul.

Maradok tisztelettel:
ICS