[УКП] e-Days Venezuela - Ukraine

Day 2,936, 08:32 Published in Ukraine Ukraine by Mr.Artem Mihaylov

Доброго дня усім нашим читачам!

Після довгого тукліка (аж 3 місяці 🙂) я вирішив повернутися у цю гру.

І ось за 5 днів старанної роботи і складних переговорів ми оголошуємо про відкриття “Днів еВенесуели в еУкраїні”. Вони будуть складатися з трьох статей:

1. Загальна стаття про Венесуелу (Традиції, Історія створення країни, національна кухня, найкрасивіші місця і т.д.)

2. Стаття про е-Венесуелу (Огляд е-країни + інтерв'ю з президентом)

3. Вікторина з цікавими питаннями та призами.

е-Дні будуть проходити з 5 грудня по 13 грудня.

Я сподіваюся, що з цієї статті ви дізнаєтеся щось нове для себе про Венесуелу.

Ну що ж почнемо!





Венесуела розташована в Південній Америці трохи на північ від екватора, тобто на її території літо триває цілий рік. І насправді, країна - прекрасне місце для пляжного відпочинку з добре розвиненою інфраструктурою. У прибережних водах можна побачити різноманітних риб і корали незвичайної форми, які дбайливо охороняються державою.

У Венесуелі розташований найвищий водоспад у світі - Анхель, сюди заходять відроги Анд, є і Гвіанське плоскогір'я зі столовими горами, які були описані ще Конан Дойлем, як "Загублений світ". Численні національні парки і заповідники вражають багатством рослинного і тваринного світу - від спільнот тутешніх саван-льянос і тропічних лісів уздовж рівнинних річок, до заліснених гірських схилів, які пронизані пішохідними стежками.



Республіка Венесуела знаходиться в північній частині Південної Америки, на сході межує з Гайаною, на півдні - з Бразилією, на південному заході і заході - з Колумбією. На півночі її береги омиває Карибське море і Атлантичний океан, Венесуелі належать 72 прибережних острови, найбільший з яких Маргарита. Країна поділяється на чотири географічні регіони. На північному заході і півночі знаходиться Венесуельська височина з найвищою точкою країни - горою Піко-Болівар (5007 м), названої на честь цього видатного борця за незалежність Венесуели, бронзовий бюст якого стоїть на самій вершині гори. Столиця: Каракас.




Трохи фактів та історії

Кольори прапора розташовані в такому порядку - жовтий, синій і червоний. Жовтий колір символізує земельне багатство, синій - хоробрість, а червоний - незалежність від Іспанії.

Колишня іспанська колонія, яка була проголошена незалежною республікою в 1821 році, Венесуела, має територіальні суперечки з Гайаною, в основному відносно області Ессекібо, і Колумбією у затоці Венесуели.
У 1895 році, після того, як спалахнула суперечка на кордоні з Гайаною, була зібрана нейтральна комісія, яка в 1899 році віддала перевагу на користь Гайани.
Сьогодні, Боліваріанська Республіка Венесуела широко відома своєю нафтовою промисловістю, екологічним різноманіттям своєї території, та природними особливостями

Підписання незалежності Венесуели.

У 16-му столітті, коли почалася іспанська колонізація Венесуели, корінні народи, такі як Mariches, самі нащадки карибов, були вбиті.
Індійські лідери, такі як Guaicaipuro і Tamanaco намагалися пручатися іспанському вторгненню, але в кінцевому підсумку були підкорені; Tamanaco був страчений за наказом засновника Каракаса Дієго де Лосада.



Венесуела вперше була колонізована Іспанією в 1522 році.
Частини східної Венесуелі були включені в Нову Андалусію.
Під управлінням Санто-Домінго з початку 16-го століття, більшість регіонів Венесуели стала частиною віце-королівства Нова Гранада, а потім ці регіони були визнані як автономія, починаючи з 1776 року.
Після серії невдалих повстань, Венесуела під керівництвом маршала Франсіско де Міранда, який брав участь в Французькій революції, оголосив незалежність 5 липня 1811.
З цього почалася венесуельська війна за незалежність.
Тим не менш, руйнівний землетрус , який вразив Каракас в 1812 році, допоміг зруйнувати першу венесуельську республіку.

Франсіско де Міранда



Друга Венесуельська республіка була проголошена 7 серпня 1813, та тривала всього кілька місяців, перш ніж також була розвалена.
Суверенітет досягається тільки після приходу Симона Болівара, спираючись на Хосе Антоніо Паес і Антоніо Хосе де Сукре, виграв битву при Карабобо 24 червня 1821 року, Хосе Паділья Пруденсио і Рафаель Урданета перемогли в битві біля озера Маракайбо 24 липня 1823.
Конгрес Нової Гранади дав Болівару контроль над Гренадською армією; ведучи її, він звільнив кілька країн і заснував Велику Колумбію.
Сукре, який виграв багато битв за Болівара, пішов на звільнення Еквадора, а пізніше став другим президентом Болівії.
Венесуела залишалася частиною Великої Колумбії до 1830, коли відбулося повстання на чолі з Паес, яке дозволило проголошення нової Республіки Венесуела; Паес став її першим президентом.

Процес оголошення незалежності в Іспанській Америці.

Багато чого з історії Венесуели дев'ятнадцятого століття характеризується політичною нестабільністю і диктаторським правлінням.
Під час першої половини 20-го століття, каудильйо (військові силачі) продовжували домінувати, хоча вони дозволили провести соціальні реформи, які сприяли економічному зростанню.
Після смерті Хуана Вісенте Гомеса в 1935 році було припинено авторитарне правління, демократичні рухи в кінцевому підсумку змусили військових відмовитися від безпосередньої участі в національній політиці в 1958 році.
З цього року, в Венесуелі було ряд серій демократично обраних урядів.
Відкриття масивних покладів нафти під час Другої світової війни спонукало економічному буму, який тривав в 1980-і роки.

Величезні державні витрати та накопичення внутрішніх і зовнішніх боргів з боку уряду в 1970-х і початку 1980-х, а потім падіння цін на нафту в 1980-х, зруйнували венесуельську економіку.
Невдала економічна політика і зростання корупції в уряді та суспільстві в цілому, призвело до підвищення рівня бідності та злочинності та погіршення соціальних показників та підвищення політичної нестабільності, в результаті чого було дві основних спроби перевороту в 1992 році.

У лютому 1992 року, Уго Чавес, колишній десантник, спробував повалити уряд президента Карлоса Андреса Переса.
Але він був невдалим і Чавеса заарештували.
У листопаді 1992 року сталася ще одна невдала спроба державного перевороту, організована іншими революційними групами венесуельських збройних сил і тих, які залишилися від попередньої спроби Чавеса.

Уго Чавес



У 1998 році Чавес був обраний президентом в якості реакції проти існуючих політичних партій і корупції та нерівності.
Його програма реформ, яку він називає "боліваріанська революція", спрямована в основному на перерозподіл переваги нафтового багатства Венесуели в нижніх соціально-економічних групах, використовуючи їх для фінансування таких програм, як охорона здоров'я та освіта.
Сільськогосподарська земля також була перерозподілена в невеликому масштабі.
Його програма зіткнулася з великим опором попередніх установ.
У квітні 2002 року Чавес був відсторонений за допомогою перевороту; Однак, він був повернений до влади після двох днів, як в результаті народних демонстрацій на його користь.


Топ-5 найкрасивіших місць у Венесуелі
Місто Меріда

На заході Венесуели розташоване місто Меріда, улюблений туристами зі всього світу. І це не дивно, враховуючи величезну кількість прекрасних парків на території Меріди, музеїв мистецтва та археології, і, звичайно, завдяки найдовшій канатній дорозі на світі, що піднімає вгору до вершини Еспеджо. З Меріди можна відправитися на екскурсію в не менш відомий національний парк Сьєрра-Невада, територія якого покриває собою не одну природну зону. Так з яскраво-зеленого, населеного чудовими тваринами лісу ви зможете піднятися до сніжних вершин скелястих гір, найвищих в країні.


Острів Маргарита

Острів Маргарита не даремно називають «островом орхідей»: він весь посипаний цими чудовими квітами, а тутешній клімат, довгі пляжі з прозорим білим піском і бездоганна прозорість блакитної води подарували острову звання «перлини Карибів». На острові розташовується кілька національних парків, населених фламінго, папугами і іншими рідкісними і дивовижними птахами, а також стародавні пам'ятники, створені руками людини: замки та фортеці, церкви і площі. Крім того, саме на острові Маргарита знаходиться Плайя-Ель-Яке (Playa El Yaque) - пляж, на якому завжди гуляють сильні вітри, що манить сюди поклонників віндсерфінгу і кайтінга зі всього світу


Водоспад Анхель

Анхель (Salto Ángel) - найвищий у світі водоспад заввишки 979 метрів, що отримав свою назву на честь льотчика Джеймса Ейнджела, що вперше побачив водоспад з літака під час пошуків «Золотого міста» в 1935 році.

Водоспад розташований в тропічних лісах Венесуели, на території Національного парку Канайма, внесеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вода скидається з найбільшою венесуельської столової гори Ауянтепуі, що в перекладі означає «гора диявола», і потрапляє в річку Кереп.


Канайма

На південному сході Венесуели розташований дивовижний національний парк Канайма, стародавні землі якого притягали мандрівників ще з давніх часів. Офіційно парком це місце стало лише півстоліття тому, і вже в 1994 році Канайма занесли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. А все завдяки розташованому на його території величного водоспаду Анхель.


Скеля Рорайма

За легендами південноамериканських аборигенів, скеля Рорайма - зовсім не скеля, а пень могутнього дерева, яке дарувало людям всі мислимі овочі та фрукти. Дерево достатку зрубав антигерой стародавніх міфів Макунайма, чим, власне, і накликав на землян великий потоп. Насправді ж походження самої незвичайної скелі світу до кінця не вивчено. Ймовірно, що одного разу можуть виявитися фактичні докази її штучного створення.





Національна Кухня

Венесуельська кухня сформувалася на основі традицій народів американського континенту, вихідців з Європи та деяких елементів африканської і азіатської кулінарії. Як і в багатьох інших країнах Латинської Америки, основу кухні складають м'ясо, бобові і маїс (кукурудза), рис ("аррос"), картопля, особливі банани і безліч інших овочів і спецій, часто використовуваних в самих неймовірних комбінаціях.

Місцеві закуски і легкі страви (зазвичай так звані "коміда-кріоліт") складаються, головним чином, з коржів "арепа" або "тамале", яким тут примудряються надати сотні варіантів - в них загортають різні гарніри, м'ясо, рибу, яйця, сир і овочі, використовують як компонент складних страв або бутербродів, а також вживають як самостійну закуску. У багатьох випадках коржі виконують роль простого хліба або навіть ложки для підбору соусу. Іноді "арепас" так майстерно обробляють, що вони стають більш схожими на млинці, ніж на звичайний коржик. "Арепас" настільки популярні, що в багатьох населених пунктах можна знайти спеціалізовані лавочки "ареперас", які випікають всілякі коржі. Також поширені дуже схожі на "арепас" солодкі млинці з сиром "качапа", обсмажене тісто з сиром "текенос", млинці з м'ясом або іншими інгредієнтами "емпанадас" і "пан-де-хамон" - довгий "батон", начинений шинкою, маслинами і родзинками. У індіанських областях випікають "касааба" - сухий плоский хліб з юки.

Національним блюдом Венесуели вважається "пабеллін-кріоліт", що представляє собою асорті з яловичини, рису, чорних бобів, сиру і смажених бананів. Також заслуговують на увагу всюдисуще "севіче" або "себіче"; яловичина з рисом і овочами "карне-мечада"; густий суп з м'яса птиці "санкочо" (зазвичай подається з коржиками і смаженої маніокою)

Курча по-Каракаський; тушковане з овочами і спеціями м'ясо "карне-есмечада"; густий суп з рубця і овочів "Монд"; коржі з яловичиною, свининою, шинкою, зеленим перцем, помідорами, родзинками і маслинами "ольяка" або "альяка" (традиційне різдвяне блюдо); печена на вугіллі яловичина (попередньо маринується) "Паррілья-кріоліт"; "Періко" - яєчня-брехуха з помідорами та цибулею; суп з яловичини, м'яса птиці або риби, з овочами і корінням - "ербідо" та інші характерні страви. Украй популярні недорогі закусочні "міна-дель-діа", які зазвичай пропонують дуже дешеві блюда на зразок супу і будь-якої простої закуски.

Довге карибська узбережжі Венесуели і безліч прісноводних водойм забезпечують місцевому столу широке розмаїття риби. Форель ("труча"), морський окунь ("Корвіна"), групперов ("МЕРО"), акула-нянька ("Корасон"), луціан ("Паргу"), дорадо і навіть піранья - часті "гості" в місцевих меню . Також в достатку зустрічаються молюски та інші морепродукти. Особливо тут популярні місцеві креветки в авокадо або з гострим перцем, рис з молюсками, а також устриці у винному соусі.





Про таку країну, як Венесуела, Можна писати ще дуже довго! Але сподіваюся найцікавіше я до вас доніс.
Спасибі за увагу!

Для вас працювали МЗС е-Венесуели - Camut та працівник Департаменту Зовнішніх Відносин УКП - Mr.Artem Mihaylov

Hail Venezuela!
Hail Ukraine!


Ну і як же без няшки 🙂



Для шаутів:
[УКП] e-Days Venezuela - Ukraine
http://www.erepublik.com/uk/article/-e-days-venezuela-ukraine-2568814/1/20