[About_society] Про журналістику

Day 2,618, 09:58 Published in Ukraine Ukraine by Cocaine Beard


Останніми днями в еУкраїні появляється багато новачків. Говорити що всі вони -боти це брехати самому собі. Але як показує статистика МінДем більшість з них не затримується в грі. Адже клацнути на 2 кнопки в день це не принесе жодного фану. Та й мабуть мало хто зможе гарно і детально пояснити всі можливості гри.

Надіюсь ця невеличка схемка допоможе Вам 😉




Серія статтей [About_society] :
Про журналістику
Про Бізнес
Про політику
Про армію



Сьогодні хотів би поговорити саме про журналістику.

Багато новачків заводять газети, витрачаючи важливі для розвитку 2 голда і ... починають писати цілковиту маячню. Не подумайте що я намагаюсь якимось чином відмовити їх від цього. Газета це було одне з перших що я зробив в цій піксельній грі. Зараз коли переглядаю нашу і не тільки пресу дуже часто бачу повний брєд котрий можна умовно розділити на три групи, відсортувавши їх за ступенем брєдятіни від великого до малого, на виході маємо таке:

а) -2 голда
Створивши свою газету невідомо для чого, гравець тупо не знає, що туди писати. І тому починає забивати її лівим контентом стиреним з різних інтернет ресурсів або ж просто копіпастом. Такий вид журналістики або тролять, або просто ігнорують… Мало того завдяки таким статтям можна заробити ще й пару FP. Для прикладу можете глянути сюди

б) Гімноблог
Новачок дивиться на країну, робить висновок, що все погано і в нього в голові з'являється мисля, що якщо він висловить обурення з цього приводу, комусь стане краще. Далі гравець відкриває газету, відчуває себе таким собі рупором істини і різцем правди-матки і пише або цілковиту нісенітницю, або щось типу "всьо погано, треба щось робити" (ну просто очі нам відкриває) або ж навіть пропонує "виходи" з ситуації не розуміючи основ геополітики чи взагалі внутрішних механізмів гри. Ну звісно ж яскравий приклад

Само собою, ніхто не віднімає у гравців права нити, пускати соплі, висловлювати свою думку за допомогою статей, але це не можна назвати повноцінною, корисною журналістикою. Так само, скажу вам по секрету, виражені в такій формі думки, навряд чи когось зацікавлять, окрім вас самих звсіно. Такі справи.

в) Креативщик
Трохи вище гімноблогерів стоять креативщики. Гравець вибирає будь-яку казуальну форму творчості і починає постити в цій манері. Найчастіше смислового змісту в таких статтях приблизно стільки ж, як і в пункті б, але з претензією на гуморок.

Горе-креативщика відрізняє повна відсутність будь-якої художньої цінності у творі, відсутність зусиль при креативі (тяп-ляп), схильність до дешевого епатажу. Найпоширеніші види горе-креативу: демотиватори, комікси, малі літературні форми (повестушкі на 20 рядків), чужі вірші з підстановкою ніків тощо. Не плутати горе-креативщиків зі справжніми креативниками, яких реально дуже мало. Через те, що мало, навіть горе-креатив цінується публікою, тому це, мабуть, найефективніший спосіб збити вотів на халяву. Як і у випадку з гімноблогерством, це все не так уже й погано, але повноцінною журналістикою це не назвеш.



Мабуть вже схарив своїми недоповчаннями, що ж писати тре? І що нашою публікою сприймалося б на ура?

1.Інформування. Одна з найбільш необхідних речей у нашому медіа. Про що варто інформувати громадськість?

По-перше, про нововведення в грі. Однією з фіч ерепки є періодична зміна правил. Про них вкрай бажано попереджати народ. Бувають газети, які повністю зосередилися на такому напрямі.

По-друге, про військову обстановку в світі. Подивіться, хто з ким б'ється, хто кого нагинає. Зробіть скріни карти, намалюйте стрілочок, значків, розкажіть як там воюється. Це досить потрібна річ, яку оцінять і завотають.

По-третє, огляди іноземної преси. В інших країнах пишуть немало цікавих речей, непогано б щось перекласти або хоча б просто дати лінк. Вибираєш країну, перечитуєш кожен день найжирніші статті (з гуглтранслітом, наприклад), постиш короткі тезиси. Цікаво і собі і іншим. Ще й за декілька місяців мову вивчиш, що ніколи не є зайвим.

По-четверте, хороші огляди внутрішнього життя країни. Тут потрібно бути акуратним і не скотитися в гімноблогінг, тому варто розуміти, що ти інформуєш, а не висловлюєш свою думку. І готуйся до того, що тобі в будь-якому випадку наліплять ярлик троля.

По-п'яте, якщо ти активний член будь-якої партії чи військового загону, то ти можеш публікувати прес-релізи та новини своїх соратників.

2.Аналітика Тут трохи складніше. Перш ніж братися за цей вид діяльності, слід бути вже трохи обізнаним у грі.

Аналітика - це чудове доповнення до інформування. Що в себе включає аналітика? Ось запостив ти військовий огляд. Спробуй зрозуміти, чому та чи інша битва завершилася перемогою тих, а не інших. Прикинь загальну ситуацію на фронті, зроби обережний прогноз. Людям буде вкрай цікаво таке почитати. Любиш циферки? Збери якусь інфу, типу дамага нерегулярок, наприклад, нафігач схем, таблиць, графіків, докопайся до причин, зроби висновки. Теж дуже круто вийде. Втім, тут від чужих порад мало користі - включай голову і думай, щоб таке проаналізувати, яку б корисну статистику зібрати.


3.Пропаганда Пропаганда буває різною - від невигадливого піару своєї партії чи нерегулярки, до роботи з підсвідомістю соціуму. Тут все однозначно - чим більше у тебе досвіду в грі, тим на більш високий рівень ти можеш замахнутися.

Але варто почати з малого. Головне, не скотитися до пунктів б) і в) того як не треба робити. 😉

Насправді, це далеко не все, що можна написати в газеті - можна влаштовувати конкурси, ліпити оголошення, писати придатний креатив, а може ти сам знайдеш дійсно вартий уваги унікальний формат, проте основні напрямки конструктивної журналістики саме такі.



Ну і звичайно щоб закрити всі питання повязані з журналістикою подам дещо про оформлення.

Почнемо із зовнішнього вигляду.

1.Аватар Запам'ятайте, аватар — головний ідентифікатор вайшої газети.

2.Шапка — це лице вашої газети. Саме її читач бачить першою, і у нього відразу складається перше враження про вашу газету. Розміри: приблизно 500х300 пікселів.

3.Розділювач необхідний для розбивання статті на частини. Це значно підвищує читабельність тексту. Можна використовувати як вбудований розліьник, так і свій(зазвичай це картинка).

Оформлення тектсу.

Завжди друкуйте статті в текстових редакторах(Word, NotePad, також зараз популярністю користуються GoogleDocs ). Це допоможе уникнути прикрих збоїв системи(стаття може просто не опублікуватися), а також, набагто зручніше працювати з текстом в спеціально створених програмах.

Перед публікацією перевіряйте орфографію. Дуже не приємно читати неграмотно написаний текст. Це справляє жахливе враження, і ви можете втратити частину потенційних читачів.

Розбиваючи статті на абзаци, ви тим сами підвищує читабельність тексту.

Не забуваємо і про теги.

Болдом( Ctrl+B ) виділяємо основін тезиси, а також заголовки. Курсивом( Ctrl+І) виділяйте слова, що на вашу думку є ключовими в твердженні. Підкресленням(Ctrl+U) ви можете привернути увагу читача(наприклад, якщо в кінці статті ви зробили певний висновок, то його необхідно підкреслити). Закреслений текст(Ctrl+S) в основному використовується для гумористичних цілей, наприклад “Сьогодні отримав першу медаль ботовода сосаіті білдера”

Якщо ви пишите цикл статтей (наприклад історію, однотипні статті, серію гайдів ), то в заголовку статті обов'язково вказуйте:
назву серії, частину серії, назву самої статті, яка має відображати зміст матеріалу(нарпиклад: Історична Правда ч.1 Еволюція Альянсів, [GiveAways] eDay 2,617-2,619 ).

Якщо у вас великий за обсягом текст, варто додати картинок. Це значно спростить його і не дозволить читату "загубитися" в стіні із літер. Але тут є один нюанс: картинки мають буди грамотно підібрані, щоб вдало графічно відобразити те, що написано текстом.



Няшка номеру:



Vote & Sub вітаються 😉





Ну і для шаутів:
[About_society] Про журналістику
http://www.erepublik.com/en/article/-about-society-2--2489447/1/20