Економічний фокус. Частина 3.

Day 1,707, 11:17 Published in Ukraine Ukraine by Dead Forest


В попередніх двох Економічних фокусах ми розглядали механіку байбота та його вплив на економіку. Наслідком дослідження цього явища для оптимізації ми спочатку підняли мито на матеріали до максимуму. На жаль, результати цього полусилися досить скромними оскільки змінилися ціни на матеріали. Так зерно впало в ціні, а торгівля для імпортерів заліза стала не вигідно, через низьку ціну викупу байботом у порівнянні з найменшою ціною на ринку.

Проте другі зміни в податкове законодавство, які стосувалися збільшення ПДВ на їжу, дуже позитивно позначилися для держави. Якщо до закону 3 дні тому надходження до бюджету було рекордно малим і складало 33 тисячі гривень, то вже за перший день після прийняття закону надходження склали 61 тисяча гривень, а в другий день 69 тисяч гривень і ця сума стала фактично другою по величині за останні декілька місяців для еУкраїни(рекорд 97 тисяч в день введення ракетних заводів).

Хочу підкреслити, що зміна в законодавстві не вдарила по кишені новачків які є основним споживачем їжі з ринку. Так за три дні ціна на ку1 хліб виросла на 1-2 копійки, проте більш дешевші з огляду на одиницю хп булки ку2 та ку3 залишилися за старою ціною в 0,65 та 0,97 грн відповідно (в прайм-тайм).

Попри всі правильні кроки в податковому законодавстві, які на даний момент були зроблені, вважаю справу поки не завершеною. Як вже я писав в попередніх статтях, мито не йде в казну якщо цей товар викупив байбот (існує думка що це правило не діє на ресурси). Крім того інтенсивність надходжень до казни залежить від кількості пропозицій (саме пропозицій а не об"єму ринку). Наприклад:

На ринку ку1 1 пропозиція - 5000 булок за ціною 0,38 (зараз ціна байбота до 0,4 грн) і інших пропозицій в діапазоні викупу байбота немає. За моїми спостереженнями байбот купить близько 150 одиниць.

Тоді якщо на ринку буде 10 пропозицій по 400 булок за тих же умов, то байбот в кожного викупить близько 60 одиниць їжі, тобто в сумі 600 булок, і це при тому що об"єм ринку складатиме 4000 булок (на 1000 менше ніж в першому випадку).



Таким чином держава повинна бути зацікавленою в перенасиченні ринку пропозиціями. Не секрет що багато українців працюють за кордоном. В принципі більшість знайома з механікою байбота, але ціна байбота для іноземців частіше всього буває вищою за ціну байбота для українців, і вичислити її інколи досить не просто. Тому наступним кроком в оптимізації податкового законодавства вважаю треба зменшити мито на їжу та зброю до 1%.

Таким чином ми зможемо збільшити кількість пропозицій на ринку за рахунок імпортерів.

З повагою, Dead Forest!

Слава Україні!!!