День Прапора

Day 4,660, 03:23 Published in Ukraine Ukraine by yunec

Вітаю, друзі! З днем прапора вас!

Синій, як море, як день, золотий —
З неба і сонця наш прапор ясний.
Рідний наш прапор високо несім!
Хай він, уславлений, квітне усім!
Гляньте, на ньому волошки цвітуть,
Гляньте, жита в ньому золото ллють.
З жита й волошок наш прапор ясний.
З неба і сонця, як день весняний.

Олександр Олесь

Сучасний український прапор народився під час революції. Це був 1848 рік, славнозвісна «Весна народів» — революційна хвиля, що захлиснула всю Європу. Тоді, влітку, українці Галичини визначили сині та жовті кольори прапором своєї нації, вивісивши синьо-жовтий стяг над ратушею Львова.

Чому саме синьо-жовтий? Тому що з давніх часів гербом Львівської землі був золотий лев, що лізе на золоту ж скелю на фоні синього неба. Так, звичайно, синій та жовтий кольори інколи використовували і козаки, і воїни Русі, і ще багато хто до 1848 року. Але саме так і саме тоді, у середині 19 сторіччя, синьо-жовтий прапор став прапором нації.

І було б дивно, насправді, щоб наш прапор народився інакше. Не міг він, як прапор Росії, наприклад, бути вигаданий царем і призначений офіційним наказом. Ні, прапор України мав народитися саме у революції. Саме на барикадах.
І народився.

Скільки війн пройшло з того далекого року під цим прапором, скільки революцій, скільки полеглих героїв накривали ним, скільки ворогів бачили його останнім поглядом в житті?

Багато.

Це було у Австро-Угорщині і в Російській імперії, яких вже немає. Це було у Третьому Рейху і у СРСР, яких вже немає.

А Україна є. І є її прапор.

Пам‘ятайте, як він народився.

Він не міг народитися інакше.

Пам‘ятайте про це завжди.