Допълнителни приходи

Day 3,125, 09:39 Published in Bulgaria Bulgaria by Sollam

Здравейте, приятели!🙂

Тъй като пощата ми е пълна с въпроси, а не нямам самочувствието на всезнаещ, си позволявам да пусна тази статия с надеждата, че по-опитните играчи ще ме допълнят в препоръките.

Един от начините да си докарате допълнителни средства е търговията със стоки.
Тя е предимно за играчи, които прекарват повече време тук, но не изключва и дозата късмет, която спохожда всеки, стига да е настоятелен.
Има линкове, които помагат да видите, къде стоките са най-евтини, но лично аз не ги препоръчвам първо, защото са бавни и второ, защото не са подходящи за млади акаунти предвид изложеното по-долу.

Кои са основните неща за акаунтите от ниските дивизии:

1. Ако трупате сила и не биете, изберете страна, в която да се преместите и не мърдайте от там. (всяко местене е средно 100 сс), което ще рече, че с печалбата от търговията би трябвало да покриете разходите по него + печалба за самите за вас. Отчитайки малките складове, трудна задача.

Тук имате вариант, с който да компенсирате недостига на склад:
Ако имате реферал, приятел или играч, на който да се доверите, прехвърлете стоката в склада му, за да изкупите количеството с изгодната за вас цена. Записвайте си.
Нещата не опират до доверие. Аз не го правя, но вкарвам количеставата и цената на закупената стока, за да знам ориентировъчно, каква усреднената цена.

Пример:

Имате оферта за храна Q1 , количество 10 000 на цена 0,07, а вашият склад е с капацитет 5 000.
Купувате, прехвърляте и купувате остатъка, след което го пускате на пазара. Ако имаге повече валута и вярвате в покачването на цените, бихте могли да прехвърлите и него. Разбира се, ако склада на приятеля ви го позволява.

Важно е да знаете, че където и да отидете, винаги ще може да купувате и продавате от и на българския пазар, така че следете и него.

Тук ще вметна, че няма точно определена часова зона за успешен пазар, но принципно, не малка част от играчите продават в началото на новия работен ден. В неевропейската част, отчитайте часовата разлика. Закономерното тук е, че производителите на двуклик влизат и продават произведените количества на или под пазарната цена. Интересен в момента примерно е американският пазар.

Но да се върна на точка 1.

Страните, които бих предложил и в които можете да се преместите, говорейки за храна са:

Русия, Испания, Сърбия, Полша, Унгария, Америка и т.н. Добри оферти могат да се намерят и примерно в Тайван, но както казах, местенето не е препоръчително.

Особен интерес винаги са представлявали окупираните страни.
В момента това е Украйна. Някога беше и България.

Логиката е, че прекупвачите от останалия еСвят нямат достъп до този пазар.
В този случай, ако успеете да намерите играч, с който да търгувате, приходите могат да се окажат доста добри.

2. Стоки, с които да търгувате:

Изборът на стока зависи от финансовите ви възможности и съответно състоянието на пазара.
Няма да се спирам на билетите, въпреки очакванията за покачване, понеже изискват доста средства, освен ако не попаднете на нещо доходно, което можете да продадете веднага.
Тук ще вметна:
Отчитайте винаги данъка на стоката, който се появава при пускането й на пазара, още преди да сте я закупили.

Ще отмина и златото, при което с редки изключения важи правилото:
Сутрин продавай, вечер купувай. Закономерностите обясних по-горе.

И така: храна или оръжие?

Лично за мен храната винаги е била по-атрактивна от оръжията.

- Изисква по-малко вложени средства
- В случай, че не биете, все някога ще я изядете, ако не сте хванали тренда
- Ако решите да я пазите до следващата мисиия, ще замразите по-малко пари

Повечето мисии са свързани с по-продължително задържане на храните в сравнение с оръжията

Интересна в момента е Q5 храната, но за играчи с малки средства Q1, Q2, Q3 си остават най-атрактивните. До вторник очакванията са количествата предлагана храна съответно на 0,08, 0,16, 0,24, да са повече.

Така че, когато купувате, за да може да продадете веднага, погледнете пазара и купувайте с около 0,02 сс надолу. Ако вярвате в покачването на цената и имате средства, прехвърляйте в складовете на приятелите ви.

Пример:

Предвид европейското по футбол и участието на Румъния  , нищо чудно във вторник да бъдем изненадани с мисии ала „Бразилски саботаж”. Най-вероятно няма да е „Френски”. Поради атентатите там би било грубо, но „ФИФА”, би паснало. Ако вярвате в това, купувайте на 0,08, 0,16, 0,24. Всичко е лична преценка.
Можете да шаутвате на стената стоката си на, да кажем – 0,085, за да не разчитате на пазара. Тази опция ви дава евентуална бърза продажба с по-малка печалба.

3. Не ви препоръчвам да търгувате със суровини, колкото и да е изгодно, освен ако не попаднете на 0,03 желязо или 0,04 зърно (в момента). Изискват голям капацитет на склада, за да имаге наистина добри приходи. Те не могат да бъдат прехвърляни от играч, на играч.
В тази връзка, ако веземе случая с Украйна, играчът от тази страна трябва има лиценз за страна с ниски мита. При добри контакти и перспективна търговия, би било разумно да си поделите лиценза.


4. Не препоръчвам да закупувате лицензи сами. Поне на този етап.

Държавите променят данъчната си политика, а с малки количества 20 злата се избиват трудно.


Със сигурност съм пропуснал много неща, понеже пиша набързо, но се надявам колегите и въпросите ви да помогнат за доизясняването.

Това е от мен засега. Дано съм помогнал и отговорил на повечето въпроси!


Приятна игра!🙂

П.П. Задавайте въпроси, допълвайте и коментирайте, за да се изяснят неяснотиите!🙂