[УКП] Відповіді до Дуже Психологічної Вікторини

Day 2,908, 02:31 Published in Ukraine Ukraine by 8ZEBRA8


Хелоу мої любі УКПшники та е-українці!

Ми знову розпочинаємо рубрику “This is Freud". Й цього разу ми детально розберемо відповіді до “Дуже психічної вікторини” та визначимо переможців. Ті хто взяв участь молодці, не побоялися позмагатися з незвіданим. Звичайно деякі питання могли бути для вас важкими, проте навіть якщо ви не знали відповіді ви її дізнаєтесь.



1. Які народи є найбільше психічно здоровими?
Правильна відповідь індіанці. Чому?
Почнемо з того, що це архаїчні системи суспільства, яким притаманне міфічне мислення. Сучасні психологічні теорії можна побачити в міфах. Міф - це наївний спосіб пізнання світу притаманний маленьким дітям, психічно хворим та древнім культурам. Міфологічне мислення грунтується на проекції ( припис комусь на зовні сильних емоційнозаряджених частин власного Я, бо вони легше розпізнаються на зовні). З міфу виростають ритуали, які допомагають людині справлятися з духами,а насправді умиротворяти свою душу. Тому шаманські практики були першими психотерапевтами.

2. Чиї ідеї стали в основі вчення Фройда?
Це питання виявилось надто складним. Звичайно на кожного психолога впливають ідеї багатьох теоретиків. Та головним ідеологом для Фройда, в іншому перекладі Фрейда, був П'єр Марія Фелікс Жане. Він французький психолог, філософ та невропатолог, непересічна особистість в науковому світі, йому належить авторство терміну «підсвідомість». Саме цей термін був дуже важливим у вченні Фройда.

3. Чи можуть хвороби травної системи залежати від психіки?
Так. Ця наука називається психосоматика. Учені кажуть, що немає жодної соматичної, тобто тілесної хвороби, в якій би не було частки психічного. Серед багатьох психосоматичних захворювань традиційно виділяють найбільш досліджувану групу з, так званих, “семи священних корів” психосоматики, до якої відносяться:
1) виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки;
2) неспецифічний виразковий коліт;
3) бронхіальна астма;
4) тиреотоксикоз (Базедова хвороба);
5) ессенціальна гіпертонія;
6) ревматоїдний артрит;
7) нейродерміт.



4. Кому належить висловлювання: "Людина є власником своєї психіки, але не є її господарем"?
Так сказав батько Фройд. Адже людина істота ірраціональна і суб’єктивна. Здоровим глуздом вона послуговується значно рідше ніж сама вважає. До 90% психічних явищ відбувається поза нашим контролем.

5. Чи дає психолог-консультант поради?
Консультант не має права давати поради та відкриті питання. Його функція розширити досвід та дати бачення варіативності рішень проблеми. Він веде підтримуючу політику. Глибоко не копає, працює з проблемою тут і тепер, тобто має відношення до буденних проблем, які вирішуються за кілька сеансів.

6. Чим відрізняється дисоціативний розлад ідентичності від шизофренії?
Це дуже глибоке питання, проте ми не розбиратимемо його дуже детально. Якщо глянути примітивно то дисоціативний розлад ідентичності, те ж роздвоєння особистості, це психічний феномен, за якого людина володіє двома або більше різними особистостями, або еґо-станами. Кожна альтер-особистість в такому випадкові має власні патерни сприйняття та взаємодії з навколишнім середовищем. Тобто людина містить у собі кілька “Я” і вони переключаються ніби різні стилі мигання гірлянди. Шизофренія - це коли ми бачимо й чуємо те чого нема. Вона є невиліковною, може передаватись по спадковості. Загострення лікуються медикаментозно.

7. На вашу думку людина, яка має тривогу, є психічно хворою?
Ні, тривога - це буття людини. Тривога це нормально, тому що якщо ми бачимо перед собою голодного тигра і не відчуваємо тривоги, то це погано. А от тривожність - це вже певна риса невротичного характеру, характеру індивідуальної чутливості до різних стресових подразників. Тобто готовність до страху.



8. Хто заснував першу психологічну лабораторію?
У 1870 році в Ляйпцизі Вільгельм Вундт.

9. Яке поняття було введено Карлом Бюлером?
Термін був введений німецьким психологом і лінгвістом-теоретиком Карлом Бюлером. Цей термін також відомий, як прозріння. Інсайт - осяяння, раптове рішення. Діти розв'язуючи задачу отримують правильний розв'язок проте не можуть пояснити як до нього дійшли. Цей термін відноситься до гештальт школи.

10. Якби не Анна О. не було б…
психоаналізу. Адже Анна О. була пацієнткою Бройєра, проте нею зацікавився Фройд, який лікував пацієнців разом з Бройєром й вона була так званим кейсом для психоаналізу (Метод кейсі - працюємо з одиничним випадком). Саме з її випадку був винайдений цей напрям. Анна була типовою істеричкою, у той час ця хвороба була дуже розповсюджена. Істеричний параліч проявляється тим, що людині здається, що вона має якусь ваду або хворобу, проте вона абсолютно здорова. Лікарі вважали таких людей шарлатанами, яким скучно сидіти дома. Коли Бройер взяв Анну на лікування, у неї була строката картина паралічів і контрактур, функціональних затримок і психічної сплутаності. Пізніше у Анни О. була психічно імітована вагітність від Бройєра (у неї почались пологи, хоча вона не була вагітна).



Результати:
Перше місце - Nagibator24, barabak, Maxym Ustyak
Друге місце - Freyja Vanadis
Третє місце -Gloktar9, Aleksandr II, Andrii.Akopian



Для шаутів:
[УКП] Відповіді до Дуже Психологічної Вікторини
http://www.erepublik.com/uk/article/-1344-2562565/1/20